Szkoły BZDZ w Ciechanowie w nowym budynku

PULS Ciechanowa – 14.10.2021 – WWW

We wtorek uroczyście przecięto wstęgę i poświęcono nową siedzibę funkcjonujących w naszym mieście szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

W nowoczesnym i bardzo funkcjonalnym budynku przy ul. Płockiej 100 znajdują się Szkoła Techniczna Zespołu Szkół BZDZ oraz V Liceum BZDZ. Inwestorami, którzy wybudowali obiekt, jest znane ciechanowskie małżeństwo przedsiębiorców Maria i Marian Młyńscy. – Budowa trwała 2 lata. Obiekt jest dostosowany do potrzeb szkolnych. Ma około 4 tysiące metrów powierzchni. Młodzieży, która będzie tu zdobywać wiedzę życzę sukcesów w nauce, zaś dyrekcji i kadrze pedagogicznej zadowolenia z wykonywanej pracy – powiedział nam Marian Młyński.

Uroczystość poprowadziła dyrektor Bogumiła Wejs, a przemówienie do młodzieży i gości skierował Paweł Duzdowski – prezes Zarządu BZDZ. Przypomniał w nim historię szkoły BZDZ w Ciechanowie oraz jej pierwsze siedziby – przy ulicach Powstańców Wielkopolskich oraz Szwanke. Podkreślił też wielką rolę poprzedniego dyrektora Jana Starczewskiego i wicedyrektora Jolanty Kaliszewskiej w zbudowaniu pozycji szkoły jako najlepszego technikum w mieście. – W nowym budynku stworzyliśmy doskonałe warunki do nauki i pracy. Wykorzystajcie to – powiedział do uczniów i nauczycieli prezes Duzdowski, który na ręce dyrektor Bogumiły Wejs przekazał Herb Polski do zawieszenia w szkole.
Po oficjalnym przecięciu wstęgi nowy budynek szkolny pobłogosławił oraz dokonał aktu poświęcenia ks. Jan Jóźwiak – proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej.
Zwieńczeniem uroczystości był przygotowany przez uczniów apel z okazji Dnia Nauczyciela.

Data publikacji: 14-10-2021