Historia firmy

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego działa na rynku szkoleniowym województwa kujawsko-pomorskiego i częściowo pomorskiego od 1976 r. Początkowo jako wyodrębniona część Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Toruniu z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Dworcowej 62, a od roku 1990 jako samodzielna jednostka.

2 marca 1990 roku to znacząca data w historii naszej firmy, Sąd Wojewódzki w Bydgoszczy zarejestrował Stowarzyszenie pn. Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego. Założycielem i pierwszym Prezesem firmy był Henryk Kuchczyński. 
Jeszcze w tym samym roku Zarząd Stowarzyszenia złożył swój akces do ogólnopolskiej sieci Związków Zakładów Doskonalenia Zawodowego.

 

Ta decyzja usadowiła naszą firmę w Związku, który swoje korzenie wywodził z XIX wiecznego rzemiosła. Czerpaliśmy u źródła i tradycji.

Ugruntowanie pozycji Stowarzyszenia nie nastąpiło od razu. Za zmianami statutowymi poszły zmiany organizacyjne i inwestycyjne. W roku 1994r. zakupiono część budynku przy ul. Fordońskiej 120, w którym obok siedziby Zarządu swoje miejsce znalazły dwa wyspecjalizowane ośrodki: Centrum Edukacji Dorosłych (1994) i Centrum Kształcenia Kadr (1999).

Nasz Zakład początkowo działał w oparciu o powstałe w dawnych strukturach organizacyjnych ośrodki w Mogilnie, Koronowie, Czersku, Bydgoszczy. Potem kolejno otwierano nowe placówki szkoleniowe: w 1991r. Inowrocław, 1992r. Sępólno Krajeńskie, 1993r. Żnin, Nakło n/Notecią, Kcynia, 1994r. CED, Szkoła Biznesu w Chojnicach.

Od roku 1990 do chwili obecnej to okres ciągłego rozwoju, nieustannych przeobrażeń, doskonalenia organizacyjnego, dostosowania się do aktualnych potrzeb oświaty, poszerzania oferty edukacyjnej w formach szkolnych i pozaszkolnych. W roku 2012 pierwszy raz w naszej historii zainaugurowaliśmy szkoły dzienne – technika o profilu wojskowym, strażackim i policyjnym. Od 2011r. prezesem firmy jest Paweł Duzdowski.

blank

blank