Pięć szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego otrzymało zezwolenie na utworzenie OPW

Jest nam bardzo miło poinformować, że Ministerstwo Obrony Narodowej wydało zezwolenie na utworzenie w aż pięciu Szkołach Technicznych BZDZ Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Wspomniane oddziały zostaną powołane od nowego roku szkolnego.

Czym są Oddziały Przygotowania Wojskowego?

Oddziały Przygotowania Wojskowego to program dedykowany klasom wojskowym. Nauczanie wojskowe dotyczy szkolenia zasadniczego w klasach I–III liceum oraz w klasach I–IV technikum, w trakcie którego realizowane są zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Obóz szkoleniowy zaplanowano  w klasie IV liceum i klasie V technikum. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu wynosi 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Będą obywały się nie tylko w szkole, ale również w „patronackiej” jednostce wojskowej. Warto wspomnieć, że Uczniowie będą mogli liczyć na szereg udogodnień, np. możliwość odbycia skróconego szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy dodatkowe korzyści w przypadku przyjęcia na uczelnie wojskowe.

blank

Poniżej lista wytypowanych placówek:

  • Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie
  • Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach
  • Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Mroczy
  • Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim
  • Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie

Jednocześnie przypominamy, że nadal trwa rekrutacja do naszych placówek. Zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego: Mundurowe Szkoły Techniczne – BZDZ

Data publikacji: 09-06-2022