Chojnicka Mundurówka 3 w Polsce!

Drużyna kadetów Szkoły Technicznej im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach w składzie:

– kapitan drużyny: senior kadet Patryk Leszczyński,
– członkowie: st. kadet Bartosz Nakielski, st. kadet Jakub Całczyński

osiągnęła niesamowity sukces na skalę ogólnopolską.

W dniu 17.04.2024 w Warszawie przeprowadzony został III etap – centralny, Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EKSTRAKLASA WOJSKOWA”.

W turnieju przeprowadzonym w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa udział wzięło 16 zwycięskich drużyn ze wszystkich województw (mistrzów z każdego województwa). Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą wojskową, myśleniem, a przede wszystkim zachowali tzw. „zimną krew”. Nie poddali się emocjom i spokojnie wyszli z półfinału. W finale natomiast pokazali mistrzostwo – odpowiedzieli na siedem zadanych pytań, zachowując wszystkie trzy szanse oraz zyskując uznanie u sędziów turnieju za posiadaną wiedzę, pełnię wypowiedzi i właściwą postawę w walce – weszli do ścisłego finału, w którym znalazły się trzy najlepsze drużyny. Nasi chłopcy walczyli do końca.

Po ogromnie stresującej walce, w niesamowitym napięciu – zajęli trzecie miejsce.

Dla szkoły do Chojnic przywieźli Puchar Turnieju za III miejsce i Statuetkę Turnieju „EKSTRAKLASA WOJSKOWA”, dla siebie wywalczyli przepustkę-wyjazd na poligon w Drawsku Pomorskim we wrześniu i plecak nagród. Jest to pierwsze tak ogromne osiągnięcie naszych kadetów.

Brawo! Brawo! Brawo!

Dziękujemy!

Jesteśmy z Was dumni!

Data publikacji: 17-05-2024