Wręczenie certyfikatów potwierdzających ukończenie edukacji wojskowej

W poniedziałek 26 kwietnia br. minister MON spotkał się z uczniami klas wojskowych. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną spotkanie z przedstawicielami szkół odbyło się w formule wideokonferencji. W spotkaniu uczestniczyła również nasza szkoła. Certyfikowaną wojskową klasę mundurową IVa reprezentowała Klaudia Słabicka.

– „Gratuluję Wam, Waszym opiekunom i wychowawcom, którzy podczas tego procesu edukacji kształtowali Wasze postawy. Ta postawa, którą możemy nazwać postawą służby Ojczyźnie, jest niezwykle ważna dla naszego bezpieczeństwa, dla bezpieczeństwa Polski. Jest również ważna dla przyszłości naszej Ojczyzny.” – mówił minister.

Następnie Pan Minister wręczył przedstawicielom uczniów certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji wojskowej. Certyfikaty umożliwiają zdobycie dodatkowych punktów podczas rekrutacji na uczelnie wojskowe i odbycie skróconej służby przygotowawczej. Po ukończeniu skróconej służby przygotowawczej kadeci zostaną żołnierzami rezerwy i będą mogli rozpocząć starania o przyjęcie do służby w Wojsku Polskim.

źródło: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/mundur-zolnierza-wojska-polskiego-to-zobowiazanie-i-przywilej

Data publikacji: 09-05-2021