Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach.

 

Aktualności

Dzień Ziemi „Przywróć naszą Ziemię”

22 kwietnia 2021

22 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim jest „Przywróć naszą Ziemię”. W związku z pandemią obchody tego święta przeniosły się do Internetu. 

Nasi uczniowie podczas dzisiejszych lekcji geografii mieli okazję obejrzeć cykl wykładów online prowadzonych przez Wykładowców Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz webinarium przygotowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach „Lekcji z klimatem”. Podczas spotkań poruszana była kwestia antropopresji.

Przeczytaj całość

Logistyk w mundurze studentem politechniki? Czemu nie.

20 kwietnia 2021

„Kierunki Przyszłości” to wydarzenie, które odbywa się w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!”, lecz kierowane jest do wszystkich uczniów ostatnich klas szkół średnich. 22 kwietnia zaczyna się seria spotkań online, na których między innymi: debaty ze studentkami i przedstawicielami największych firm technologicznych (przedstawione zostaną kierunki studiów technicznych i ścisłych, które będą miały znaczący wpływ na przyszłość świata), 18 warsztatów w 4 ścieżkach tematycznych, które pozwolą odkryć i rozwinąć zainteresowania uczniów (takie jak np.

Przeczytaj całość

OGÓLNOPOLSKI SUKCES UCZNIÓW KLAS O PROFILU POLICYJNYM SZKOŁY TECHNICZNEJ BZDZ W CHOJNICACH

12 kwietnia 2021

Od końca marca do połowy kwietnia rozgrywał się IX Turniej Klas o Profilu Mundurowym, organizowany co roku przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy raz udział w nim wzięli uczniowie z klas o profilu policyjnym: Natalia Łangowska (II b) i Wiktoria Hinz (II b) oraz  Julian Brzeziński (III b) i Arkadiusz Smagliński (III b). Opiekunem grup był asp. sztab. Dariusz Piekarski. 

W kategorii „Najszybszy zespól kobiecy” bezkonkurencyjne okazały się Wiktoria i Natalia.

Przeczytaj całość

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”

9 kwietnia 2021

Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. 

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków.

Przeczytaj całość

Zapraszamy do Mundurowej Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach!

29 marca 2021

Ósmoklasisto, nie zwlekaj, zapisz się już dziś! Kształcimy w zawodzie technik logistyk. Do wyboru są cztery profile mundurowe: 

  • wojskowy,
  • policyjny,
  • strażacki,
  • służby więziennej.

Absolwenci naszego technikum uzyskują dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia mundurowe. Oferujemy zajęcia teoretyczne, praktyczne, a także udział w kursach szkoleniowo – sprawnościowych! Każdy uczeń otrzymuje darmowe, kompletne umundurowanie. Wstąp w szeregi uczniów Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach!

Przeczytaj całość

Bezpieczni w sieci z OSE

24 marca 2021

Wychowawcy podczas zajęć z uczniami omówili coraz powszechniejsze zjawisko sextingu, czyli udostępniania innym swoich intymnych materiałów.

Skala sextingu wśród uczniów jest bardzo duża. Badania wskazują, że 42% młodych ludzi w wieku 15–18 lat otrzymało od kogoś nagie zdjęcie lub film, a 13% wysłało takie materiały innej osobie. 

Aby skutecznie edukować młodzież, warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny tego zjawiska, jak zapobiegać jego negatywnym konsekwencjom i gdzie szukać pomocy. 

Przeczytaj całość

Akredytacja w międzynarodowym programie ERASMUS+

16 marca 2021

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego uzyskał akredytację programu Unii Europejskiej Erasmus + na lata 2021-2027.

To wspaniała informacja dla uczniów, rodziców i nauczycieli!

Spełniaj z nami swoje marzenia o edukacyjnych wyjazdach! :-)

Przeczytaj całość