Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach.

 

Aktualności

Sukces naszych uczniów – Konkurs Recytatorski EKO-ART

24 października 2021

Dnia 22.10.2021 w Chojnickim Centrum Kultury odbył się Konkurs Recytatorski Eko-Art. Naszą szkolę reprezentowali 3 uczniowie:

Angelo Wahl (III c), który zajął II miejsce, Ewelina Trzecinska (III a) – III miejsce oraz Martyna Kałwińska (II a) – IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Dzień  wcześniej miały miejsce eliminacje i ostatnie treningi recytatorów, które prowadzili Maria Romanowska i Piotr Rutkowski.

 

Przeczytaj całość

Wojskowy obóz szkoleniowy

22 października 2021

W dniach 11-15 października 2021 r. klasa IV A (certyfikowana Wojskowa Klasa Mundurowa) uczestniczyła w obozie szkoleniowym „Jesień 2021”. Organizatorem był 34 Batalion Radiotechniczny w Nieżychowicach. Podczas zajęć młodzież zapoznała się z tematyką wynikającą z programu szkolenia, m.in.: strzelectwo, taktyka, zagadnienia inżynieryjno-saperskie, łączność. Uczniowie uczyli się także rozkładać namioty wojskowe oraz organizować ich wyposażenie. Mimo niesprzyjającej pogody, humory dopisywały, a założony program szkoleniowy został zrealizowany w 100 procentach.

Tekst: Mjr Jacek Lewandowski

Przeczytaj całość

Nowy Samorząd Uczniowski! Do dzieła!

15 października 2021

W dniu 13 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których przewodniczącym został Jakub Grudziński, zastępcą Martyna Kałwińska, skarbnikiem Weronika Kalla.

Gratulujemy!!!

Dziękujemy Pawłowi Wiese, Małgorzacie Lurce i Ewelinie Trzecinskiej za rok działalności w SU!

Przeczytaj całość

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października na Placu Flagowym odbyła się uroczystość, podczas której Uczniowie złożyli życzenia Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi szkoły. Prezent muzyczny przygotowały Ewelina i Weronika, tym razem wraz z Filipem, którzy swoim koncertem porwali wszystkich do wspólnego śpiewu.

Pani Dyrektor złożyła życzenia zdrowia, realizacji zamierzeń zawodowych, wszelkiej pomyślności, dziękując jednocześnie za wkład i zaangażowanie w życie szkoły, za kreatywne pomysły,

Przeczytaj całość

Strzelanie z broni laserowej

14 października 2021

6 października 2021 r. nasi uczniowie uczestniczyli w specjalnych zajęciach profilowych ze strzelania z broni laserowej. Celem lekcji dla klas I była nauka celowania, natomiast klasy II doskonaliły tę umiejętność. 

Dziękujemy przedstawicielom LOK Bydgoszcz za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Przeczytaj całość

Uroczyste ślubowanie klas I i II

7 października 2021

Po raz pierwszy w historii miasta, 4 października 2021 r. na chojnickim rynku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I i II Szkoły Technicznej Bydgoskiego zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach. Apel miał bardzo podniosły charakter i był ważnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Chojnice – Pan Arseniusz Finster, Prezes Zarządu BZDZ – Pan Paweł Duzdowski, Dowódca 34. Batalionu Radiotechnicznego Pan ppłk Marcin Pysiewicz, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej PSP w Chojnicach –

Przeczytaj całość

Uroczyste ślubowanie

1 października 2021

Pierwszy raz w historii Chojnic odbędzie się ślubowanie Uczniów Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach na płycie Starego Rynku w dniu 4 października 2021 roku o godz.13:00.

Przeczytaj całość

Dzień Chłopaka

30 września 2021

Z okazji Dnia Chłopaka przypadającego na 30 września, żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała słodki poczęstunek dla naszych chłopców. Pani Dyrektor także złożyła życzenia i, aby umilić to święto – wszystkim, poprosiła nauczycieli o nieprzeprowadzanie kartkówek i sprawdzianów. 🙂

 
 

 

Przeczytaj całość

Konkurs recytatorski

28 września 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach Powiatowego Konkursu Recytatorskiego EKO-ART, które odbędą się 13 października 2021 r. 

Każdy uczestnik przygotowuje 1 utwór związany z pięknem przyrody w języku polskim lub kaszubskim. Recytacja wiersza lub prozy nie powinna przekraczać 6 minut. Zgłoszenia przyjmuje pani Maria Romanowska – do 8 października. 

 

Przeczytaj całość