Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Technicznej im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach.

 

Aktualności

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2023/2024

23 listopada 2023

15 listopada 2023r. w auli gmachu głównego Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W tym roku szkolnym otrzymała je również nasza uczennica Nikola Górska.

Gratulujemy !!

Przeczytaj całość

Apel z okazji Dnia Niepodległości

22 listopada 2023

Z okazji Święta Niepodległości wspólnie odśpiewaliśmy hymn o godzinie 11:11. Podczas apelu zorganizowanego z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście wprowadzono flagę na maszt. Po raz pierwszy na Placu Flagowym w uroczystości tej wziął udział poczet sztandarowy w składzie: Kornelia Lis, Filip Brüggemann oraz Paweł Bruski.

 

Przeczytaj całość

SAMORZĄD UCZNIOWSKI na rok szkolny 2023/2024

16 listopada 2023

Nowy SAMORZĄD UCZNIOWSKI na rok szkolny 2023/2024

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Joanna Borzyszkowska 

Przewodniczący – Konrad Kieruj

Zastępca Przewodniczącego – Roksana Badźmierowska

Rzecznik Praw Ucznia – Kornelia Lis

Skarbnik – Izabela Pluto-Prądzińska

Przeczytaj całość

Dowódca szkoły 2023/2024

16 listopada 2023

Od dnia 10.11.2023r. funkcję dowódcy szkoły sprawuje Jakub Grudziński z klasy IV C, a jego zastępcą został Jakub Biesaga z klasy III C.

Gratulujemy !!!

Przeczytaj całość

Święto Niepodległości 11.11.2023r.

16 listopada 2023

11 listopada 2023 roku braliśmy udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy reprezentujący naszą szkołę w składzie: Kornelia Lis, Michał Golak oraz Paweł Bruski. Aleksandra Malinowska oraz Jakub Biesaga złożyli w imieniu szkoły kwiaty pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej.

Przeczytaj całość

Szkoła Pamięta 2023

30 października 2023

W ramach akcji  „Szkoła Pamięta”, nasi uczniowie pojawili się w Chojnickiej „Dolinie Śmierci”, gdzie oddali hołd żołnierzom Polskiego Podziemia oraz wybrali się na pobliski cmentarz gdzie zapalili znicze i uporządkowali opuszczone groby.

Przeczytaj całość

Wyjazd do Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu 👨‍🚒👨‍🚒👨‍🚒

30 października 2023

W dniu 25.10.2023 klasy I-IV z profilów strażackich wyjechały na wycieczkę do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Uczniowie zostali oprowadzeni po obiekcie szkoły,, został przedstawiony dzienny tryb nauczania w zawodzie technik pożarnictwa oraz zaprezentowany sprzęt i specyfika służby na podziale bojowym Szkoły Aspirantów. Nie mogło zabraknąć również pogadanki oraz kilku efektownych eksperymentów przedstawionych przez niezastąpioną Panią st. bryg. Urszulą Strychalską, która jest w służbie Państwowej Straży Pożarnej od ponad 50 lat.

Przeczytaj całość

Turniej „Sprawdź się w Futsalu”

27 października 2023

Uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach w ramach programu Mikro Granty „Sprawdź się w Futsalu”, finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Red Devils Chojnice po raz pierwszy realizuje tego rodzaju projekt. Celem projektu jest popularyzacja futsalu wśród młodzieży. Projekty objęły dwie grupy ze szkół podstawowych i trzy z ponadpodstawowych.

Nasi uczniowie ostatecznie zajęli IV miejsce po meczu z Technikum nr 2💪💪

Opiekunem był Pan Pavlo Puchka.

Źródło: Red Devils Chojnice

Przeczytaj całość

Wyjazd do Gdańska 23.10.2023r.

27 października 2023

Dnia 23.10.2023 r. uczniowie klas IV naszej szkoły  uczestniczyli w święcie  Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku pt. ”Dzień dobry tu jesteśmy”. Spotkanie wiązało się również z obchodami 15- lecia tego wydziału. Przed wejściem do uczelni,  powitała nas Pani dr Dorota Jabłońska – Mazurek  – Dziekan Wydziału Studiów Społecznych wraz z kadrą dydaktyczną  Podczas  wydarzenia uczniowie szkoły mogli obejrzeć placówkę Uczelni WSS Gdańsk, gdzie rozwija się pasja i zasób wiedzy studentów.

Przeczytaj całość

Mieliśmy zaszczyt !

26 października 2023

23 października klasy czwarte oraz piąte Naszej Szkoły miały zaszczyt brać udział w spotkaniu z Radomirem Wit – polskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym. Reporter polityczny i korespondent sejmowy TVN24 promował swoją książkę „Sejm Wita” o kulisach Sejmu i pracy dziennikarzy i dziennikarek politycznych.

Spotkanie obfitowało w dyskusję spowodowaną szeregiem pytań zadawanych przez młodzież. Uczniowie poznali kulisy Sejmu, pracy dziennikarzy i dziennikarek politycznych.

Takie spotkania wiele uczą,

Przeczytaj całość