Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach.

 

Aktualności

Mamy już wakacje! 😁

24 czerwca 2022

24 czerwca o godz. 8:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022, podczas której gościliśmy przedstawicieli służb mundurowych, dzięki którym nasza młodzież zdobywała cenne doświadczenie. Uroczystość rozpoczęły skecze przygotowane przez Uczniów pod kierunkiem Pani Kamili Ciesielskiej i Pani Moniki Tomalki.  Występ niewątpliwie rozbawił zaproszonych Gości, Grono Pedagogiczne, Pracowników i całą Społeczność Uczniowską. Następnie cheerleaderki zachwyciły wszystkich zaprezentowanym tańcem z elementami gimnastyki. 🤸🤸‍♀️☺️

Po części artystycznej, dowódca szkoły Natalia Wiśniewska złożyła meldunek asp. 

Przeczytaj całość

Najlepsi biegacze tworzą historię szkoły

20 czerwca 2022

Za nami II Mistrzostwa Szkoły Technicznej BZDZ Chojnice w biegach przełajowych. 13.06.2022, po rocznej przerwie z powodu pandemii, najszybsi uczniowie naszej szkoły stanęli na starcie biegów przełajowych. Trasa została wyznaczona w Lasku miejskim na dystansach – ok. 700 metrów dla dziewcząt, ok. 1400 m dla chłopców oraz ok. 2800 metrów dla sztafet mieszanych. Najszybszymi okazali się:

Mistrzostwo szkoły 2022 w kategorii dziewcząt zdobyła Natalia Łangowska kl.3b, zaś Mistrzem szkoły w kategorii chłopców –

Przeczytaj całość

Ekologicznie i zdrowo :-)

20 czerwca 2022

W środę, 15 czerwca 2022 r., w naszej szkole miała miejsce akcja „Bądź EKO – zrób coś z niczego”. Organizatorami byli uczniowie klasy I b. Wśród atrakcji były: konkurs na najciekawszą rzecz zrobioną z odpadów, konkurencje sprawnościowe na świeżym powietrzu, konkurs na zdrowe i pełnowartościowe przekąski. Celem było zwrócenie uwagi, że można „dać drugie życie” przeznaczonym do wyrzucenia rzeczom i wykorzystać je więcej razy.

Pierwsze miejsce zajęła klasa III c,

Przeczytaj całość

Obóz szkoleniowy klasy 3 c

20 czerwca 2022

Obóz szkoleniowy został zrealizowany w dniach 6-10.06.2022 na terenie JW. 3775 w Nieżychowicach. Uczestniczyło w nim 21 uczniów i 2 opiekunów. Zajęcia rozpoczęto zmianą miejsca dyslokacji tzn. ze szkoły dokonano przemarszu z pełnym wyposażeniem żołnierskim do JW. 3775 w Nieżychowicach przez miejscowość Angowice (odległość 10 km). Po osiągnięciu celu przemarszu uczniowie przystąpili do przygotowania obozowiska rozstawiając namioty. W czasie pobytu realizowano plan szkolenia zgodny „ Programem Edukacji Wojskowej zaplanowanej na 2022 r.” Przeprowadzono min.

Przeczytaj całość

Dzień dziecka w Jednostce Wojskowej

20 czerwca 2022

11.06.2022 na terenie Jednostki Wojskowej uczniowie klas II, w ramach lekcji szkoleniowej, wzięli udział w festynie dla dzieci. Pomagali prowadzić zawody strzeleckie i inne atrakcje przewidziane tego dnia dla dzieci. Podczas zabawy nasi uczniowie mogli zobaczyć transporter opancerzony ROSOMAK, śmigłowiec oraz pokaz tresury psów policyjnych.

Przeczytaj całość

Wycieczka do Człuchowa

20 czerwca 2022


14.06.2022 r. klasa 2 a z wychowawczynią Marią Romanowską i opiekunem Sławomirem Maniawskim udała się na wycieczkę do Człuchowa. Uczniowie zwiedzali WCR oraz zapoznali się z DZSW oraz zasadami kwalifikacji wojskowej, zobaczyli także zamek krzyżacki. Końcowym etapem wyjazdu był spacer po zoo Canpolu.

Przeczytaj całość

Wycieczka I b na żagle

20 czerwca 2022

Klasa I b wraz z wychowawcą – Panią Hanną Tomaszek i rodzicami uczniów wybrali się na rejs żaglówkami po j. Charzykowskim. :-)

 

Przeczytaj całość

Ósmoklasisto, jeszcze zastanawiasz się nad wyborem szkoły?

18 czerwca 2022

Jeśli chociaż na 1 z poniższych pytań odpowiesz twierdząco, to już nie musisz się zastanawiać! Nasza szkoła jest właśnie dla CIEBIE!!!

 
 
Interesujesz się logistyką?
 
Praca w służbach mundurowych jest Twoim marzeniem?
 
Lubisz aktywnie działać?
 
Marzysz o założeniu munduru?
 
Twoją pasją jest strzelanie?
 
Chciałbyś uczestniczyć w zajęciach taktycznych na poligonie?

Przeczytaj całość

Festyn Przyrodniczo-Ekologiczny „Chojnice dla Ziemi”

15 czerwca 2022

11 czerwca 2022 r. w Parku Tysiąclecia, w godzinach od 9:00 do 16:00 uczestniczyliśmy w festynie „Chojnice dla Ziemi” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach. Zorganizowaliśmy tam również nasze stoisko, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Szkołę reprezentowali: Filip Brüggemann, Adam Laskowski, Tomasz Wiese, Joanna Orlikowska, Amelia Czaplewska, Marta Urbaniak i Szymon Kasprzak.
Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Opiekunem był pan Sławomir Maniawski.

Pisano o nas w numerze Czasu Chojnic z 15 czerwca 2022 r.

Przeczytaj całość