Samorząd Uczniowski

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – 

Przewodniczący – Jakub Grudziński
Zastępca Przewodniczącego – Martyna Kałwińska
Skarbnik – Weronika Kalla

Nowy SAMORZĄD UCZNIOWSKI! Do dzieła!

W dniu 13 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, w wyniku których przewodniczącym został Jakub Grudziński, zastępcą Martyna Kałwińska, skarbnikiem Weronika Kalla.

Gratulujemy!!!

Dziękujemy Pawłowi Wiese, Małgorzacie Lurce i Ewelinie Trzecinskiej za rok działalności w SU!

Dzień Chłopaka 

Z okazji Dnia Chłopaka przypadającego na 30 września, żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała słodki poczęstunek dla naszych chłopców. Pani Dyrektor także złożyła życzenia i, aby umilić to święto – wszystkim, poprosiła nauczycieli o nieprzeprowadzanie kartkówek i sprawdzianów. 🙂

Dla wszystkich Mam

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

Oprócz tych pięknych życzeń, uczniowie przygotowali także cudowne laurki dla swoich Mam.  Poniżej galeria zdjęć.

 

Życzenia dla maturzystów

Drodzy maturzyści,

Wszystko ma swój początek i koniec. Dzisiejszy dzień jest dla Was szczególnie wyjątkowy, ponieważ fragment życia, który spędziliście w tej szkole dobiegł końca.

Dziękujemy za to, jaką stworzyliście jedność i społeczność uczniowską. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i ciepłe uśmiechy. Jesteśmy wdzięczni za waszą otwartość, pomoc koleżeńską, chęć podejmowania wyzwań, poczucie humoru i wprowadzenie nas w mury szkoły.
Mam nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole zostawi w Waszej pamięci miłe wspomnienia.
Dla jednych z was jest to koniec nauki, na niektórych czekają dalsze etapy w zdobywaniu wiedzy. Bez względu na wyznaczone cele, życzymy Wam satysfakcji ze zdobytej wiedzy i umiejętności oraz dalszych sukcesów. Aby nie zabrakło wam sił w drodze do wyznaczonych celów.
 
Samorząd Uczniowski

Zapraszamy do Mundurowej Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach!

Film zrealizowany przez Samorząd Uczniowski

Konkurs na najlepszego bałwana rozstrzygnięty!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w lutym został zorganizowany challenge, polegający na zrobieniu najpiękniejszego bałwana. Przedstawiciele klas biorących udział w zabawie wykazali się ogromną kreatywnością i talentem. 

Decyzją komisji konkursowej wygrała klasa I a!

Nagrodą są słodycze, które zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Gratulujemy!

Oto zwycięska praca, poniżej pozostałe:

Dzień Kobiet

Drogie Babcie, Mamy, Siostry, Koleżanki! Uczniowie naszej szkoły nagrali krótki film z życzeniami dla Was.

 

Walentynki 2021

Z okazji Walentynek życzymy wszystkim zakochanym, ale również tym, których łączy przyjaźń, rodzeństwu, rodzicom i dzieciom dużo wzajemnego ciepła i szacunku.

W tym roku uczniowie mogli podzielić się swoją twórczością nawiązującą do dnia Świętego Walentego. Weronika Block z klasy 2 A przedstawiła piękną interpretację polskiej wersji utworu „Perfect” Eda Sheerana. Otrzymaliśmy również dwa wiersze – autorzy chcieli pozostać anonimowi.

Dziękujemy za przesłane materiały i gratulujemy talentu!

Tłusty czwartek

Chyba nikt z nas nie odpuścił sobie pączka w tłusty czwartek. Było pysznie! 🍩😊

Życzenia świąteczne od Samorządu Uczniowskiego

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia chcielibyśmy wszystkim życzyć zdrowych i spokojnych świąt, oderwania się od codziennego zawirowania, zanurzenia zmysłów w inny rodzaj zapachów, kolorów i form: dni z choinką, makowcem, kapustą; chwil estetycznego zapatrzenia w kolory szkiełek, bombek, migających światełek. 

Wszystkiego najlepszego wam życzymy, niech ten czas trwa!  Niech da siłę, natchnienie, inspirację, spełnienie marzeń i niech pozwoli wejść w 2021 rok z nowymi siłami, pomysłami i sukcesami!

Życzy Samorząd Uczniowski:

Paweł Wiese, Ewelina Trzecinska, Małgorzata Lurka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

W dniu 1 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku głosowania społeczności uczniowskiej oraz grona pedagogicznego przewodniczącym szkoły został Paweł Wiese.

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Lurka, obejmując tym samym funkcję zastępcy przewodniczącego.

Skarbnikiem szkoły została Ewelina Trzecinska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów!

Pierwsze zebranie w roku szkolnym 2020/2021

Dnia 8 września 2020 roku odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Opiekun: Agnieszka Holc – Myszka

Przewodniczący: Filip Król

Zastępca: Olaf Cysewski

Skarbnik: Ola Figat

Zebranie dotyczyło planu działania na okres wrzesień – październik. Zostały omówione następujące tematy: odwiedziny Prezesa BZDZ, otrzęsiny klas pierwszych, wybory nowego Samorządu Uczniowskiego, zadania w roku szkolnym 2020/2021 oraz zmiana regulaminu Samorządu Uczniowskiego.

 

Zdalne nauczanie – prośba o codzienne logowanie

Drodzy Uczniowie,

prosimy o codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego i śledzenie informacji od dyrekcji oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów. W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt z pracownikami sekretariatu: 882 616 197 chojnice@bzdz.pl

 

Możecie na nas liczyć

Drodzy Uczniowie Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach,

w związku z zaistniałą sytuacją, która jest dla nas wszystkich wyjątkowo trudna, proponujemy wsparcie w formie zdalnej (kontakt telefoniczny, mailowy oraz przy pomocy e-dziennika) :

  • Sekretariat Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach: chojnice@bzdz.pl                   882 616 197
  • Dyrektor Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach: anna.henszke@bzdz.pl
  • Pedagog Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach: 509 816 491 (od poniedziałku do piątku 9:00 – 11:00)
  • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach: pppchojnice@op.pl
    52 33 44 460, 52 33 44 464, 515 262 977
    Grupa współpracujących psychologów PSG: rozmowa.anonimowa@gmail.com        570 401 621

 

W trosce o Was, drodzy Uczniowie

w związku z zaistniałą sytuacją proces nauczania jest niewątpliwie ograniczeniem, a w zasadzie wyłączeniem bezpośredniego kontaktu Nauczyciel – Uczeń. Komunikacja ustna została zastąpiona komunikacją pisemną wykorzystującą internetowe narzędzia. Kształcenie zdalne wymaga od nas wszystkich nie tylko przeobrażenia i dostosowania dotychczasowych środków i metod pracy do nowego środowiska nauki, ale zmiany własnych przyzwyczajeń.  Pamiętajmy o tym, że za ekranem monitora znajdujecie się Wy – Uczniowie, ale też i My – Nauczyciele obdarzeni określonymi emocjami. Stańmy wszyscy na wysokości zadania w obecnej rzeczywistości. Brak obecności fizycznej Nauczycieli i Was może spowodować pewne zakłócenia komunikacyjne między nami. Specyfika zdalnego nauczania sprawia, że trudniej wzbudzić lub podtrzymać zaangażowanie. Jednak wierzymy, że dojrzale przystosujecie się do obecnych warunków.

Prowadząc zajęcia na platformie, musicie nauczyć się innych metod motywowania.  Znajdźcie w sobie siły, żeby motywować się wewnętrznie. Wasi nauczyciele są pełni wiary w Wasze możliwości i  wierzą w Waszą mądrość. Wysyłają Wam wytyczne do realizacji zadań szkolnych, ale także komunikaty zachęcające do aktywności czy indywidualnych wiadomości wskazujących na dobrze wykonane zadanie. Bądźcie otwarci! Wzorowo wypełniajcie swoje obowiązki, nie rezygnujcie z nauki, działajcie, bądźcie systematyczni, a sukces sam przyjdzie. Samokontrola i jeszcze raz motywacja wewnętrzna. Nauczyciele będą Was wspierać w realizacji celów w wirtualnej klasie. Macie swobodę wyboru czasu na naukę. Kształcenie zdalne pozwala na naukę w porze, która jest dla Was odpowiednia, zgodna z Waszym indywidualnym zegarem aktywności. Pozwala również na wybór momentu i długość odpoczynku od nauki. Wzmacniamy Was duchowo, wytrwacie!

Pedagog szkolny Dariusz Werra

Zasady bezpieczeństwa w sieci

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych

W związku z wytycznymi Premiera Rzeczypospolitej Polskiej związanymi z zagrożeniem koronawirusem zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca włącznie. Termin zawieszenia może ulec zmianie. Uczniowie będą otrzymywali materiały do nauki za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-dziennik Librus, email). Prosimy o codzienne logowanie się do e-dziennika, gdzie będą zamieszczane kolejne informacje.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 

DKMS – 27.02.2020

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do szczytnej akcji pozyskiwania dawców szpiku. Fundacja DKMS (niem. „Deutsche KnochenMarkSpenderdatei”) -jest organizacją non-profit, działającą w Polsce od 2008 roku.Misją DKMS jest  znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. 27.02.2020 r. chętni uczniowie będą mogli pobrać wymaz i zarejestrować się w potencjalnej bazie dawców szpiku.

 

 

 Tego dnia królowały pączki…

Tradycyjnie już w tłusty czwartek pączki zawitały do naszej szkoły wywołując sporo radości i uśmiechów. Poniżej krótka fotorelacja z tego dnia.

Galeria

 

Walentynki 2020

Dnia 14.02.2020 w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach odbyły się Walentynki organizowane przez Samorząd Uczniowski. Uśmiech na twarzach wszystkich uczniów i pracowników szkoły bezcenny :-)

Galeria

 

Mikołajki w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach

W piątkowy, grudniowy dzień do naszej szkoły zawitał Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek…nie ma wątpliwości, byliśmy bardzo grzeczni… podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za organizację…

Galeria

 

„Zostań Świętym Mikołajem”

Uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach włączyli się w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”, przygotowując paczki dla osób starszych, samotnych, ubogich, niejednokrotnie bezdomnych z gminy Chojnice. W dniu 6 grudnia uczniowie przekazali 13 paczek zawierających indywidualne prezenty pod choinkę. Mamy nadzieję, że sprawimy radość tym osobom, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu wobec tego, czego te osoby potrzebują.

Galeria

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W czwartek 5 grudnia 2019 na apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza gościliśmy Burmistrza Miasta Chojnice Arseniusza Finstera oraz jego zastępcę Adama Kopczyńskiego.
Podczas apelu odznaczono zasłużonych tytułem Honorowego Wolontariusza oraz wręczono podziękowania dla uczniów, którzy brali udział w akcjach charytatywnych i zbiórkach na rzecz potrzebujących. Dziękujemy Wam za bezinteresowność i zachęcamy pozostałe osoby do włączenia się w szeregi wolontariatu w przyszłości.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek świątecznych przy akompaniamencie Oliwii Wagga oraz Weroniki Block.

Galeria

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. To szczególny dzień – święto uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.
Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów młodych ludzi, jednocześnie życząc wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności. Natomiast uczniom życzyła, by lata spędzone w naszej szkole zawsze wspominali z uśmiechem na twarzy.
Pani Alicja Hatta z Samorządem Uczniowskim przygotowała część artystyczną, podczas której nie zabrakło oczywiście elementów humorystycznych.

Galeria

 

Otrzęsiny 11.10.2019

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Alicją Hatta przygotował kilka pełnych humoru zabaw dla młodszych kolegów i  koleżanek. Zarówno wszyscy uczniowie, jak i wychowawcy, aktywnie uczestniczyli w imprezie. Śmiechu i zabawy było co nie miara, a wszystko odbywało się w koleżeńskiej atmosferze. Po minach uczniów wyraźnie widać było, że byli zadowoleni.
Nieważne jednak było zwycięstwo, liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Podsumowując, można stwierdzić, iż pierwszaki udowodniły, że są zgraną grupą. Stanowczo można powiedzieć, że to już pełnoprawni uczniowie Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach.

Galeria

 

Narodowe Czytanie 06.09.2019r.

Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunem Panią Alicją Hatta, w  piątek  6 września 2019 roku aktywnie  włączyli uczniów i nauczycieli naszej szkoły do tegorocznej odsłony akcji  Narodowe Czytanie, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich. Miło było przypomnieć sobie fragmenty noweli Stefana Żeromskiego „ Rozdziobią nas kruki, wrony …”
Podstawowym celem  przedsięwzięcia  była popularyzacja czytelnictwa.

Galeria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *