Ślubowanie klas mundurowych

blank

Uroczystość ślubowania kadetów klas mundurowych odbyła się na placu apelowym koszar 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy. Przysięgę złożyło 420 uczniów z Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Kołaczkowa, Chełmna, Ciechanowa oraz Mroczy.

Ceremonia rozpoczęła się meldunkiem, który przyjął płk Witold Bartoszek, dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu zebranych powitał Paweł Duzdowski, prezes Zarządu Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenia Oświatowo-Technicznego. Uroczystość zakończyła się defiladą.

Po oficjalnej części odbył się pokaz musztry paradnej oraz pokaz dynamiczny w wykonaniu uczniów. Następnie młodzież w towarzystwie rodziców, grona pedagogicznego i żołnierzy udała się na teren Ośrodka Szkolenia Fizycznego. Tam przy występach artystycznych mieli okazję do dalszego budowania więzi i świętowania tego doniosłego dnia. To było wyjątkowe  wydarzenie, które podkreśliło determinację młodych ludzi do służby ojczyźnie oraz znaczenie współpracy między wojskiem a edukacją.

Dowiedz się więcej klikając TUTAJ i TUTAJ.

Data publikacji: 29-09-2023