Kadeci z Chojnic wywalczyli sobie kwalifikację do Turnieju Centralnego

Kadeci chojnickiej Mundurówki wywalczyli sobie kwalifikację do Turnieju Centralnego i będą walczyć z 15 najlepszymi szkołami z całej Polski!

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zorganizowało Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim pn. „Ekstraklasa Wojskowa”, w którym wzięli udział Uczniowie szkół z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Chełmna, Chojnic, Ciechanowa i Mroczy. Klasyfikacja wyników naszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim:

Bydgoszcz – 6/21

Chełmno – 7/21

Mrocza – 11/21

Aleksandrów Kujawski – 20/21 

W CWCR Warszawa:

Ciechanów – nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, niestety.

W CWCR Gdańsk:

Chojnice – 1/15 i tym wynikiem zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego!!!

W dniu 28 lutego 2024r. na terenie bazy 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Gdyni odbył się Wojewódzki Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim pn. „Ekstraklasa Wojskowa”, którego celem jest popularyzacja postaw patriotycznych i obywatelskich, pogłębianie wiedzy zawartej w kompendium wiedzy do szkolenia proobronnego oraz znajomość Regulaminu Ogólnego WP i Regulaminu Musztry SZRP.  Turniej przeznaczony dla uczniów klas mundurowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministra Obrony Narodowej (OPW, CWKM, BOW, CYBER.MIL). W turnieju udział wzięło 15 drużyn 3-osobowych ze szkół województwa pomorskiego. 

Szkołę Techniczną im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach reprezentowała drużyna w składzie:

  1. sierż. kadet Patryk Leszczyński – klasa Va
  2. szer. kadet Bartosz Nakielski – klasa IIa
  3. kadet Jakub Całczyński – klasa Ia

opiekun: Instruktor OPW st. chor. szt. Mirosław Nowakowski

Po podsumowaniu wyników turnieju kadeci okazali się najlepsi – zdobyli 43 pkt – na 45 możliwych do zdobycia – zajęli I miejsce i tytuł mistrzów województwa pomorskiego.

GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!👏👏👏

Zwyciężając w turnieju jednocześnie wywalczyli sobie kwalifikację do Turnieju Centralnego, który odbędzie się w Warszawie. Walczyć tam będą z 15 najlepszymi szkołami z całej Polski. 

Data publikacji: 25-03-2024