
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2025/2026.
Rozpoczęcie odbyło się na terenie szkoły, przy Pomniku Lotników Polskich, w obecności licznie zgromadzonych gości, uczniów, kadetów, nauczycieli i pracowników. Jej podniosły charakter podkreślały poczet sztandarowy oraz oprawa ceremonii, którą poprowadziła pani Hanna Gołdyn – nauczyciel logistyki, wraz z kadetami. Ważne miejsce w uroczystości zajęła również Pani wicedyrektor Lidia Nowak, która swoim niezmierzonym ciepłem witała kadetów.
Goście honorowi
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele wielu instytucji mundurowych i lokalnych:
• Komendant Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, insp. Radosław Tuszyński,
• Przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Toruniu, mjr Armin Piątkowski,
• Koordynator Szkolenia Mundurowego, kpt. rez. Artur Wiszniewski,
• Instruktor, kpt. rez. Sylwester Maziarek,
• Instruktor z Państwowej Straży Pożarnej, asp. sztab. Krzysztof Ligaj,
• Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Weroniką Danielewską na czele,
• asp. sztab. Policji Marta Białkowska-Błachowicz – Rzecznik Komendy Powiatowej Policji,
• dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Weronika Koźmińska,
obecność ta podkreśliła rangę wydarzenia oraz znaczenie współpracy szkoły ze służbami mundurowymi i środowiskiem lokalnym.
Dyrektor szkoły, pan Mariusz Fiałkowski, serdecznie powitał wszystkich uczestników uroczystości i skierował do młodzieży słowa otuchy oraz życzenia powodzenia w nowym roku szkolnym. Odczytane zostały także listy gratulacyjne i życzenia nadesłane przez:
• Prezesa Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, pana Pawła Duzdowskiego,
• Ministra Obrony Narodowej, pana Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Były to słowa wsparcia i uznania dla naszej młodzieży oraz dla całej społeczności szkolnej, a także wyraz nadziei na dalszy rozwój kierunków mundurowych w naszej placówce.
Rok szkolny 2025/2026 jest szczególny również dlatego, że po raz pierwszy w naszej szkole rozpoczyna działalność Oddział o Profilu Mundurowym. Obok istniejącego już od kilku lat Oddziału Przygotowania Wojskowego (OPW), to właśnie nowy oddział stanowi powód do dumy i radości. Jego powstanie to efekt współpracy z Komendą Powiatową Policji w Aleksandrowie Kujawskim oraz zaangażowania wielu instytucji.
Dzięki tej inicjatywie młodzież ma szansę zdobywać wiedzę i umiejętności praktyczne, przygotowując się do przyszłej służby w Policji czy Straży Granicznej. Obecność instruktorów – doświadczonych funkcjonariuszy i żołnierzy – gwarantuje najwyższy poziom kształcenia.
Cała inauguracja miała uroczysty i podniosły przebieg. Poczet sztandarowy, przemówienia oraz wspólne zdjęcia sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników. Szczególnym momentem były pamiątkowe fotografie: przedstawiciele Policji uwiecznili się wraz z kadetami rozpoczynajacego naukę Oddziału o Profilu Mundurowym, a przedstawiciele Wojska z kadetami najmłodszego Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Szczęśliwego Nowego Roku 2025/2026!