Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Aktualności

Konferencja Samorządów Uczniowskich

26 listopada 2021

 

Nie mogło nas tu zabraknąć!
Akademia Samorządów Uczniowskich, we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszeniem Młodzi dla Torunia oraz Młodzieżową Radą Miasta Bydgoszcz zorganizowało wydarzenie pt: „Konferencja Samorządów Uczniowskich województwa kujawsko-pomorskiego”.
Konferencja dla Samorządów Uczniowskich jest inicjatywą, która pozwoli szkolnym samorządom rozwinąć swoją wiedzę oraz podzielić się doświadczeniem. Dzięki temu w przyszłości będą mogły m.in. efektywniej pracować oraz proponować społeczności ciekawsze inicjatywy i imprezy.

Przeczytaj całość

VI Olimpiada Logistyczno-Spedycyjna – etap I

23 listopada 2021

W dniu 19.11.2021 r. odbył się I etap VI Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej organizowanej przez Uniwersytet Gdański a sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które objęło patronat nad wydarzeniem. Koordynatorem olimpiady w naszej szkole jest Pani Małgorzata Kaszewska, która również przeprowadziła etap I.

Przeczytaj całość

Projekt KROKUS

22 listopada 2021

Uczniowie Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim przystąpili do Projektu „Krokus” realizowanego pod patronatem Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście. Przesłaniem projektu jest umożliwienie poznania tematyki Holokaustu oraz uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw związanych z dyskryminacją, fanatyzmem, uprzedzeniami i nietolerancją. Uczniowie pod opieką koordynatora projektu zasadzili cebulki kwiatowe przed szkołą. Rozpoczął się czas pielęgnacji i obserwacji krokusów oraz pogłębiania wiedzy na temat  Holokaustu. 

Dlaczego sadzimy krokusy? 

Przeczytaj całość

„WF z AWF” – udział w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki

20 listopada 2021

➡️ Szkoła aktywnie działa w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „WF z AWF” 
Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa. 
 

Przeczytaj całość

„MuremZaPolskimMundurem”

18 listopada 2021

Kadeci z Aleksandrowskiej Mundurówki przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #MuremZaPolskimMundrurem” dziękując służbom mundurowym za odwagę i obronę granic. 

Przeczytaj całość

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2021
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱
w dniu 11.11.2021 r. delegacja kadetów reprezentowana przez Samorząd Szkolny wraz z pedagogiem szkolnym Panią Małgorzatą Juchniewicz wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem na placu przy ul. Chopina w Aleksandrowie Kujawskim.
Idąc za słowami:
Biura Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej
Służymy Niepodległej!

Przeczytaj całość

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2021

103. rocznica odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI 🇵🇱
Kadeci Aleksandrowskiej Mundurówki wraz z nauczycielami przygotowali uroczysty apel, podczas którego zaprezentowali historię dążenia przez nasz Naród do WOLNOŚCI.
Cytaty Marszałka Józefa Piłsudskiego, recytacja poezji, koncert saksofonowy oraz występ szkolnego zespołu wzbudziły wiele pięknych emocji i przysporzyły dumy pedagogom. Nasza szkoła brała również udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu
Pan dyrektor Mariusz Fiałkowski dziękując za przygotowane wydarzenia zaakcentował dwa słowa WOLNOŚĆ i NIEPODLEGŁOŚĆ,

Przeczytaj całość

Cześć Ich Pamięci !

1 listopada 2021

 
Uczniowie klasy IV CWKM BZDZ Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim wraz z nauczycielem Edukacji Wojskowej kpt. rez. Arturem Wiszniewskim udali się celem posprzątania, wyczyszczenia oraz ustawienia zniczy i kwiatów na grobach, którymi od kilku lat szkoła się opiekuje. Uczniowie oddali hołd i uczcili pamięć przy grobach Żołnierzy Nieznanych, przy Mogile Zbiorowej Ofiar Hitleryzmu oraz Ofiar Bombardowania Hitlerowskiego w latach 1939-1945.
Pamięć o żołnierzach poległych za naszą Ojczyznę pozostanie na zawsze w naszych sercach.

Przeczytaj całość

Obóz szkoleniowy

27 października 2021

Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w obozie szkoleniowym podczas którego doskonalili techniki posługiwania się bronią, formowania szyków bojowych, ubezpieczenia i wycofania, postawy strzeleckie.

W trakcie obozu kadeci aleksandrowskiej mundurówki wykonali strzelanie:

  • do celów opadających
  • strzelanie na marker
  • nocne
  • oraz do celów elektronicznych. Kolejnym elementem obozu było uzyskanie zaliczenia z maskowania indywidualnego, wykonania okopu do postawy strzeleckiej leżąc oraz z pokonywania terenu różnymi sposobami.

Przeczytaj całość