Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱
w dniu 11.11.2021 r. delegacja kadetów reprezentowana przez Samorząd Szkolny wraz z pedagogiem szkolnym Panią Małgorzatą Juchniewicz wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem na placu przy ul. Chopina w Aleksandrowie Kujawskim.
Idąc za słowami:
Biura Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej
Służymy Niepodległej! 👥🇵🇱
11Listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po 123 latach Polska odzyskiwała niepodległość.
👉 Listopad 1918 r. był dopiero początkiem budowy niepodległej Polski i walki o jej granice. 29 listopada 1918 r. Józef Piłsudski zwracając się w Belwederze do grona najbliższych współpracowników powiedział: „Jest to największa, najdonioślejsza przemiana, jaka w życiu narodu może nastąpić. Przemiana, w której konsekwencji powinno się zapomnieć o przeszłości; powinno się przekreślić wielkim krzyżem starem porachunki (…) A czas przed nami jest krótki i tylko wspólnym wysiłkiem możemy zdecydować na jakiej przestrzeni, w jakich granicach naszą wolność obwarujemy i jak silnie staniemy na nogach, zanim dojdą z powrotem do siły i pełnego głosu sąsiedzi ze wschodu i z zachodu”.
Przepełnia nas duma! Oddajemy hołd wszystkim, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość naszego kraju. 🇵🇱 Dziękujemy tym, którzy bez wahania bronią jej dzisiaj. 👏
 

Data publikacji: 11-11-2021