Wyjazd do Gdańska 23.10.2023r.

27.10.2023 | Aktualności

Dnia 23.10.2023 r. uczniowie klas IV naszej szkoły  uczestniczyli w święcie  Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wydziału Studiów Społecznych w Gdańsku pt. ”Dzień dobry tu jesteśmy”. Spotkanie wiązało się również z obchodami 15- lecia tego wydziału. Przed wejściem do uczelni,  powitała nas Pani dr Dorota Jabłońska – Mazurek  – Dziekan Wydziału Studiów Społecznych wraz z kadrą dydaktyczną  Podczas  wydarzenia uczniowie szkoły mogli obejrzeć placówkę Uczelni WSS Gdańsk, gdzie rozwija się pasja i zasób wiedzy studentów. Zostały również przeprowadzone przez przedstawicieli służb niezwykle interesujące prelekcje, podczas których Policjanci z Zespołu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Żołnierze Straży Granicznej oraz Żołnierze Wojskowego Centrum Rekrutacji podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. To było niezwykłe doświadczenie!☺️

Dodatkowo zorganizowane zostało inspirujące spotkanie z Panem Januszem Frąckowiakiem z Yacht Club Rewa, które zwróciło uwagę wszystkich słuchaczy na fascynujący świat żeglarstwa.

W dalszej kolejności zaprezentowano pokaz psów tropiących z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a tuż po nim śpiewał i grał Członek Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, który poruszył nasze serca.

To był niezapomniany dzień, pełen inspiracji i wspaniałych wydarzeń😃😃

Tekst: Lidia Walewska