Nasze uczennice laureatkami konkursu „Policjanci w służbie historii”

Nie tak dawno pisaliśmy o wyzwaniu, jakiego się podjęły dwie uczennice klasy pierwszej o profilu policyjnym, Weronika Kalla i Malwina Lemańczyk. Z ogromną radością informujemy, że obie znalazły się w gronie laureatek ogólnopolskiego konkursu.  Wielkie brawa i gratulacje dla dziewczyn!

Nagrodzona praca poświęcona została pamięci Tomasza Witczaka, który w okresie przedwojennym był Komendantem Posterunku Policji Państwowej w Chojnicach, w 1940 roku został zamordowany przez sowietów w Twerze.

Na pracę konkursową składało się przygotowanie obszernego materiału na platformie IPN w formie filmu poświęconego zasłużonemu dla lokalnej społeczności policjantowi oraz przeprowadzenie żywej lekcji historii. To ostatnie zadanie zostało zrealizowane dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach, gdzie nasze uczennice przedstawiły młodszym kolegom i koleżankom sylwetkę zamordowanego chojnickiego komendanta. Natomiast filmik z przeprowadzonego wywiadu z Panem Jerzym Żmudą, wnukiem zamordowanego Komendanta, do obejrzenia poniżej:

Nagrodą dla laureatów jest zagraniczny wyjazd edukacyjny w miejsca pamięci pomordowanych policjantów.

O zwycięstwie naszych uczennic piszą także:

http://www.chojnice.policja.gov.pl/pm3/informacje/wiadomosci/101157,Uczennice-z-technikum-mundurowego-z-Chojnic-laureatkami-konkursu-POLICJANT-W-SLU.html

https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/101179,Uczennice-z-technikum-mundurowego-z-Chojnic-laureatkami-konkursu-POLICJANT-W-SLU.html

http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Nagrodzona-praca-pamieci-Tomasza-Witczak/27680

Data publikacji: 25-06-2021