Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Chełmnie.

 

Aktualności

Andrzejki z przymrużeniem oka

30 listopada 2022

Dziś w naszej szkole odbyły się andrzejki, które przygotowała klasa  4t. Maturzyści przygotowali kilka stanowisk z ciekawymi wróżbami, zadaniami i pytaniami. Uczniowie z zainteresowaniem i z przymrużeniem oka uczestniczyli w zabawie, chcąc poznać swoją najbliższą przyszłość ;)

Przeczytaj całość

Życzliwość zawsze w cenie:)

29 listopada 2022

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbył się DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, który zorganizowała klasa 1a. Był to dzień pełen komplementów i miłych gestów. Prosimy o więcej:)))

 Poniżej krótka fotorelacja. 

Przeczytaj całość

Kolejny sukces naszych uczniów!

29 listopada 2022

18 listopada nasza szkolna grupa taktyczna wyruszyła na zawody w Krosie Strzeleckim z okazji Dnia Kadeta, w których zajęła zaszczytne 1. miejsce. Zawody odbyły się w Bydgoszczy-Jachcicach, a uczniowie rywalizowali z innymi szkołami mundurowymi. Bardzo się cieszymy, że mamy takich specjalistów wśród nas:))) 

Wielkie gratulacje! 

Przeczytaj całość

Wyjazd do Gdańska na lekcję historii

29 listopada 2022

22 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz na uroczystość 40. rocznicy internowania członków i sympatyków NSZZ Solidarność w Gdańsku na terenie Stoczni Gdańskiej, gdzie doszło do podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii ludności cywilnej żyjącej w czasie II wojny światowej, a także oglądali artefakty, za pomocą których ukazano wyjątkowość polskiego doświadczenia na tle innych narodów. Zadaniem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest kształtowanie narracji historycznej,

Przeczytaj całość

Wspomnienia z Portugalii

29 listopada 2022
Przypominamy, że 15 października grupa uczniów z klas III i IV wyruszyła na zagraniczną praktykę zawodową w ramach projektu unijnego Erasmus+.  W tym roku uczniowie również zawitali do miasta Braga. Mimo niesprzyjającej pogody, grupa czuła się wspaniale, co widać na załączonych zdjęciach. Praktykanci z ogromnym zaangażowaniem wypełniali swoje obowiązki związane z pracą, a każdy dzień pracy był dla nich ciekawą lekcją logistyki. W weekendy zwiedzali piękne miast Portugalii,

Przeczytaj całość

Kinga wicemistrzynią Europy!

15 listopada 2022

Taki sukces to nie lada gratka i duma dla naszej szkoły!
W dniach 12-13 listopada w Dębicy odbyły się V Wagowe Mistrzostwa Europy w Kyokushin Karate WKB. Do rywalizacji stanęło 670 zawodników z 17 europejskich krajów reprezentujących 10 różnych organizacji karate kontaktowego. Wśród nich znalazła się dwójka pierwszoklasistów z naszej szkoły, Kinga Lonser i Łukasz Chmielecki, oboje powołani z kadry.
Tytuł wicemistrzyni Europy wywalczyła Kinga, która już od ponad 6 lat trenuje karate.

Przeczytaj całość

Patriotyczny przemarsz ulicami Chełmna

13 listopada 2022

Nie mogło zabraknąć naszych uczniów także podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości. W patriotycznym przemarszu ulicami miasta wzięła udział młodzież z klas 3a i 4a. Dziękujemy za patriotyczną postawę i przykład dla innych:)))

Przeczytaj całość

Radosne świętowanie w naszej szkole!

10 listopada 2022

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole już dzisiaj:) Zrealizowaliśmy szereg zaplanowanych imprez, które zapoczątkował konkurs wiedzy historycznej dla uczniów wszystkich klas.  Nie zabrakło również zadań plastycznych w postaci plakatów tematycznych:)))

Zwycięzcy konkursu to przedstawiciele klas 4T, 3A i 4A, a najciekawszy plakat wykonali uczniowie klasy 1T. Wielkie gratulacje!

Odbył się również uroczysty apel z udziałem Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego oraz Uczniów Szkoły –

Przeczytaj całość

Na dobry początek…

9 listopada 2022

Piękna aura za oknem, radosne nastawienie ludzi i chęć bycia RAZEM (uczniów, rodziców i wychowawcy klasy I a Technikum Mundurowego BZDZ Chełmno) w dzień wolny od zajęć to zapowiedź udanego spotkania integracyjnego, które odbyło się 15 października 2022 r. nad Jeziorem Starogrodzkim. Było ognisko, rozmowy i zabawy integracyjne – mecz siatkówki plażowej: rodzice i wychowawca kontra uczniowie. Wynik nie był w ogóle istotny, lecz budowane w tym czasie relacje, poznawanie siebie i kipiące endorfiny.

Dziękuję rodzicom i uczniom za ten wspólny czas dla integracji zespołu klasowego :-)

Anna Herbut-Giżyńska –

Przeczytaj całość

Historia warta upamiętnienia

8 listopada 2022

4 listopada nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskich obchodach upamiętniających 40. rocznicę utworzenia WOJSKOWYCH OBCHODÓW INTERNOWANIA. Był to kolejny etap obchodów zapoczątkowanych konkursem wiedzy w LO Obóz Internowania, a nie wojsko, w którym uczniowie z klasy 4T zajęli 2. miejsce. Finansowa nagroda zostanie przeznaczona na zakup sprzętu nagłaśniającego. Szkoła dziękuje zwycięzcom:)))

Obchody rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Chełmnie. Po mszy nastąpił przemarsz pod Pomnik Wdzięczności i Solidarności w parku Pamięci i Tolerancji im.

Przeczytaj całość