Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Chełmnie.

 

Aktualności

LOWE w naszej szkole

22 kwietnia 2021

 Od jesieni 2020 nasza szkoła bierze udział w projekcie unijnym LOWE. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) jest określeniem nowej roli, którą szkoły mogą pełnić w aktywizowaniu dorosłych i społeczności lokalnej na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie.

 Obecnie w ramach projektu LOWE odbywają się kursy (dla uczestnika nieodpłatne), w których biorą udział osoby dorosłe (ukończone 18 lat), którymi są uczniowie z najstarszych klas, rodzice uczniów,

Przeczytaj całość

Matura tuż tuż…

21 kwietnia 2021

HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO 2021

DATA
PRZEDMIOT
SALA

4 maja  wtorek godz. 9.00

język polski – pp
aula

5 maja środa godz. 9.00

matematyka – pp
aula + sala nr 2 (parter)

6 maja czwartek godz. 9.00
j. angielski – pp

aula + sala nr 2 (parter)

7 maja piątek godz. 9.00
j. angielski – pr
 

10 maja poniedziałek godz. 9.00
j. polski – pr
 

11 maja wtorek godz.

Przeczytaj całość

Zdrowych i spokojnych świąt!

31 marca 2021

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy składamy moc serdecznych życzeń zdrowia, radości, mnóstwa wiosennego słońca, wspaniałych chwil spędzonych w rodzinnym gronie oraz nadziei na lepsze jutro… 

Przeczytaj całość

„KATYŃ 1940 – PAMIĘTAMY”

30 marca 2021

24 marca 2021 r. w klubie 3 batalionu drogowo – mostowego odbył się konkurs historyczny pt. „KATYŃ 1940 – PAMIĘTAMY”. Adresatami konkursu byli uczniowie klasy III naszej szkoły. Celem konkursu było kształtowanie świadomości młodego pokolenia oraz pogłębianie wiedzy o historii Polaków, którzy zginęli w Związku Sowieckim w latach II wojny światowej.

Nasi uczniowie pod opieką pana Tomasza KLUCZYKA zapoznali się z przygotowaną dla nich prezentacją nt. zbrodni katyńskiej, a następnie sprawdzili swoje umiejętności podczas testu wiedzy.

Przeczytaj całość

Wielkanoc z nagrodami

29 marca 2021

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły zostały LAUREATKAMI XXII REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ I KARTKĘ WIELKANOCNĄ” zorganizowanego przez Chełmiński Dom Kultury  przy współpracy z Muzeum Ziemi Chełmińskiej. 

Wyróżnienie otrzymała Monika Pawlik z klasy 1 A za misternie wykonaną przepiękną pisankę:))) Pozazdrościć cierpliwości!

 

Ewelina Bakaluk z kl. 4T wykonała natomiast 3 wspaniałe kartki świąteczne, które przyniosły jej 3. miejsce w konkursie:) 

 

Przeczytaj całość

Egzamin zawodowy na 100%

10 marca 2021

Administracja www.testy.egzaminzawodowy.info informuje, że wszystkie materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012, 2017 i 2019) są dostępne na ww. stronie.

W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Baza materiałów jest na bieżąco aktualizowana, a dostęp do materiałów BEZPŁATNY. 

Testy można rozwiązywać bezpośrednio na stronie (online) lub pobierać na swój komputer (np.

Przeczytaj całość

Ósmoklasisto, nie czekaj! Wykorzystaj szansę!

1 marca 2021

Tak, tylko do 31 marca trwa rekrutacja do 11 edycji  Programu Stypendialnego Horyzonty realizowanego przez Fundację EFC i Fundację Rodziny Staraków.  Program Horyzonty to kompleksowe wsparcie dla uczennic i uczniów pochodzących z małych miejscowości, którzy w tym roku kończą szkołę podstawową i chcą się dalej rozwijać w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

Udział w programie sprawia, że uczniowie rozwijają swój potencjał, pewność siebie i świadomie decydują o swojej przyszłości – realizują pasje,

Przeczytaj całość

ZŁOTA SZKOŁA zaprasza!

28 lutego 2021

 

Drodzy Ósmoklasiści,

właśnie nadchodzi czas wyboru kolejnego etapu edukacji. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję dotyczącą Waszej przyszłości, prosimy, abyście zapoznali się z ofertą ZŁOTEJ SZKOŁY:)

Wstępne informacje o szkole znajdziecie na przygotowanych ulotkach, a dokumenty do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

Zachęcamy również do śledzenia wydarzeń na stronie naszego Technikum  oraz  szkolnym FB.

Zapraszamy:))) 

 

 

Przeczytaj całość

Gratulacje z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

24 lutego 2021

Z dumą informujemy, że naszą szkołę odwiedziła p. wizytator Herbut-Giżyńska z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy w celu złożenia gratulacji w imieniu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika. Pan Kurator przekazał na ręce p. Dyrektor statuetkę z wyrazami uznania za uzyskanie przez szkołę po raz drugi tytułu ZŁOTEJ SZKOŁY w Rankingu Perspektyw 2021. 

Dziękujemy bardzo!

Przeczytaj całość

Walentynki w Chełmnie

12 lutego 2021

 

Kochani, mamy zaszczyt być mieszkańcami miasta, które zostało okrzyknięte Stolicą Zakochanych. Nie sposób zatem nie wziąć udziału w imprezach organizowanych 13 i 14 lutego w Chełmnie.  Zatem ubierzmy się ciepło i z gorącymi sercami bawmy się i radujmy! Udanych walentynek:)))  


Przeczytaj całość