Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Chełmnie.

 

Aktualności

Podręczniki 2021/2022

28 lipca 2021

Informujemy, że zaktualizowana lista podręczników (szczególnie dla klasy 3a) na rok szkolny 2021/2022 zostanie zamieszczona w sierpniu. 

Przeczytaj całość

Lista uczniów przyjętych do klasy I

8 lipca 2021

Poniżej przedstawiamy listę uczniów przyjętych do Szkoły Technicznej BZDZ w Chełmnie. Ponadto informujemy, że 29 lipca o godz. 11.00 odbędzie się mierzenie mundurów na terenie szkoły. Jeżeli ktoś będzie nieobecny to prosimy o wcześniejsze dostarczenie wymiarów i numeru buta.

Lista uczniów przyjętych do Szkoły Technicznej BZDZ w Chełmnie

UWAGA!!!

Podręczniki z ubiegłego roku szkolnego 2020/2021 będą obowiązywać również w nowym roku szkolnym 2021/2022. 

Przeczytaj całość

W dowód pamięci

25 czerwca 2021

        25 czerwca przed Pomnikiem Kaszubskim w Chełmnie odbyła się uroczystość upamiętniająca Święto 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty. Tym gestem oddano hołd i upamiętniono odwagę tej formacji wojskowej. Dziś nie ma już wśród nas żołnierzy tego pułku, dlatego tak ważne jest kultywowanie pamięci o nich.

Jak zwykle nie zabrakło podczas obchodów naszych uczniów, którzy złożyli kwiaty pod pomnikiem. Na zdjęciach  uczniowie klasy 3: Weronika Chyła, Krzysztof Dajewski i Patryk Andrykowski.

Przeczytaj całość

Święto Szkoły

21 czerwca 2021
     11 czerwca obchodziliśmy Święto Szkoły, które rozpoczęło się podniesieniem flagi państwowej przez poczet flagowy i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie prowadzący przypomnieli historię 8 pułku strzelców konnych i jego dowódcy płk. Jerzego Jastrzębskiego. 
Ważnym dla uczniów punktem obchodów było przyznanie mianowań na wyższe stopnie kadeckie oraz wręczenie statuetek najlepszego strzelca w poszczególnych klasach. Za BARDZO DOBRE wyniki  w  strzelaniu niżej wymienionym kadetom nadano tytuł NAJLEPSZEGO STRZELCA na rok szkolny 2021/2021:

Klasa I A – kpr.

Przeczytaj całość

LOWE dla mieszkańców Chełmna

18 czerwca 2021

            To właśnie dziś nastąpiło zwieńczenie trwającego od jesieni 2020 r. unijnego projektu LOWE (Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji) w postaci festynu dla mieszkańców Chełmna. Nasza szkoła pełni w tym projekcie rolę aktywizującą społeczność lokalną na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie. 

          Uczestnicy festynu mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji: spróbować specjałów Koła Gospodyń Wiejskich z Brzozowa, skorzystać z porad masażystki, pielęgniarki środowiskowej i dietetyczki, przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz obejrzeć inscenizację ataku brygady antyterrorystycznej w wykonaniu klasy 2A naszej szkoły.

Przeczytaj całość

Zaproszenie na festyn dla mieszkańców Chełmna

15 czerwca 2021

Szkoła Techniczna BZDZ w Chełmnie

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Chełmnie

zaprasza mieszkańców Chełmna na festyn, który odbędzie się

dnia 18 czerwca 2021 od godz. 9.30 do godz. 14.00 w Osadzie Rycerskiej przy ul. Kościelnej w Chełmnie.

W programie:

  • warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez profesjonalną firmę szkoleniową,
  • warsztaty pomiaru ciśnienia krwi,
  • warsztaty pomiaru poziomu cukru i informacje, jak rozpoznać objawy cukrzycy,

Przeczytaj całość

Koniec przygody z Walencją

14 czerwca 2021

Dobiegła końca 3. edycja unijnego projektu Erasmus+ w naszej szkole. Hiszpańska Walencja gościła uczniów klasy 3, którzy odbywali tam miesięczną praktykę zawodową w zakładach logistycznych. Czas wolny poświęcali zwiedzaniu tego wielkiego miasta,  m. in. ogrodów Turii, Oceanarium, Bioparku, Muzeum Ognia i wielu innych. Przy okazji poznawali lokalną kulturę, uczyli się podstawowych hiszpańskich słówek oraz plażowali na brzegu Morza Śródziemnego.

Niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w pamięci uczestników projektu, który daje możliwość nie tylko zaliczenia praktyki,

Przeczytaj całość

Relacja z zawodów w BZDZ

14 czerwca 2021

29 maja odbyły się zawody użyteczno – bojowe uczniów szkół BZDZ z województwa kujawsko-pomorskiego o puchar Prezesa Zarządu BZDZ.

Honorowym patronem zawody objęli:

  1. International Police Association Polish Section (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Sekcja Polska. Kujawsko-Pomorska Grupa Wojewódzka)
  2. Liga Obrony Kraju – Bydgoszcz
  3. Polski Związek Motorowy

Zawody przeprowadzono w sześciu konkurencjach:

  1. składanie i rozkładanie broni,
  2. ładowanie i rozładowanie magazynków,
  3. dostarczanie amunicji na stanowiska ogniowe,

Przeczytaj całość

Klasa III w Walencji na Erasmusie

23 maja 2021

         To już trzeci wyjazd naszych uczniów na zagraniczną praktykę zawodową w ramach projektu unijnego Erasmus+. Tym razem obecna klasa III odbywa ją w hiszpańskiej Walencji. Uczestnicy projektu pracują m. in. w firmach produkcyjnych oraz w porcie, doskonaląc swoje umiejętności logistyczne. Jak widać na zdjęciach wszyscy są zadowoleni, tym bardziej, że po pracy mogą spędzać czas, zwiedzając to przepiękne miasto. Czekamy na kolejne fotorelacje i życzymy udanego pobytu:)

Przeczytaj całość