Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Chełmnie.

 

Aktualności

Wolontariat górą!

16 czerwca 2024

8 czerwca  na Rynku Chełmińskim odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Przybij Piątkę” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy VI Bieg Charytatywny ,,Biegniemy dla Oliwii”. Uczniowie z naszej szkoły przyczynili się do pomocy jako wolontariusze. Był to bardzo dobry gest❗️❤️

Przeczytaj całość

Młodzież pamięta

13 czerwca 2024

12 czerwca reprezentacja naszej szkoły Julia Pieniak, Adrian Glaubert i Józefina Geppus udali się pod pomnik 8 Pułku Strzelców Konnych, aby złożyć kwiaty i oddać hołd poległym żołnierzom, walczącym o wolność ojczyzny podczas II wojny światowej. W okresie międzywojennym 8 Pułk Strzelców Konnych obchodził tego dnia swoje święto pułkowe. Upamiętnia ono bardzo ważne wydarzenie z historii tej formacji wojskowej.

Przeczytaj całość

Tenisiści górą!

13 czerwca 2024

Po sensacyjnych wygranych na poziomie wojewódzkim nasi wspaniali zawodnicy Mateusz Jagodziński z klasy 3a i Franek Krukowski z 1a dostali się na mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, podczas których otarli się o najlepszą 10 w Polsce, ulegając 2:3 w meczu. Ostatecznie udało im się zająć 13. miejsce, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem. Brawo Wy! Duma nas rozpiera:)

Przeczytaj całość

Dobra współpraca

11 czerwca 2024

6 czerwca na chełmińskim rynku nasza grupa taktyczna miała zaszczyt uczestniczyć w obchodach święta 3. Pułku Saperów. Uczniowie przygotowali dwa dynamiczne pokazy taktyczne, które przyciągnęły uwagę widzów i były pełne emocji. Kolejny raz dziękujemy za zaangażowanie:)

Przeczytaj całość

Dzień Dziecka pod znakiem bezpieczeństwa

4 czerwca 2024

03.06.2024 nad Jeziorem Starogrodzkim odbył się Dzień Dziecka pod hasłem „Kręcimy Bezpieczeństwo w Powiecie Chełmińskim”. Uczniowie z grupy taktycznej zaprezentowali pokaz dynamiczny, który wywołał duże emocje wśród najmłodszych uczestników. Był to dzień pełen wrażeń i radości, który z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci :-) 

 

Przeczytaj całość

Symulacja wyborów

2 czerwca 2024
W ostatnią środę (29.05.2024) braliśmy udział w symulacji wyborów do europarlamentu. Nasi uczniowie mogli poznać system działania wyborów i spróbować zasiąść w komisji wyborczej. Cieszymy się z dobrej frekwencji i dużego zaangażowaniem w projekt, który realizowany jest wraz ze stowarzyszeniem Młodzi dla Kujawsko-Pomorskiego.
Skład komisji wyborczej:
1. Jagoda Beszczyńska – przewodnicząca komisji
2. Ola Kwińczak – zastępca przewodniczącego komisji
3. Julia Derenda – członek komisji
4.

Przeczytaj całość

Szkolenie w Łazach

2 czerwca 2024

W dniach 27-31 maja uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w obozie szkoleniowym w  Łazach, którego celem było nabywanie i doskonalenie umiejętności wojskowych. Nie mogło też zabraknąć wizyty nad morzem, gdzie młodzież miło spędziła czas. Była to doskonała okazja do integracji 😊

 

Przeczytaj całość

WIELKIE ŚWIĘTO SZKOŁY

22 maja 2024

blank

21 maja 2024 zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej szkoły. Po 10 latach działalności obecnie już Szkoła Techniczna im. Korpusu Kadetów nr 2 BZDZ w Chełmnie otrzymała swój wspaniały SZTANDAR! 

W uroczystości, która odbyła się we współpracy z 3. Pułkiem Saperów w Chełmnie pod dowództwem płk. Filipa Kłobukowskiego, wzięli udział goście z zaprzyjaźnionych służb mundurowych, Prezes BZDZ Paweł Duzdowski, Dyrektorzy szkół ZDZ i chełmińskich szkół średnich, p. Wicekurator Oświaty Beata Sikorska,

Przeczytaj całość

Świetne miejsce w Spartakiadzie!

14 maja 2024

10 mają na Strzelnicy Garnizonowej w bydgoskich Jachcicach miała miejsce Spartakiada Sportowo – Obronna dla klas mundurowych z województwa kujawsko – pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Chmielecki, Marcel Gaszkowski, Jakub Bielówka, Dawid Morawiec, Anika Kubacka i Kuba Tomaszewski. Wszyscy uczniowie stanęli przed wyzwaniami toru napalmowego, skoku w dal z miejsca, konkurencji „ziemia to lawa”, toru przeszkód, biegu w workach, sztafety taktycznej oraz rzutu piłką lekarską. Dzięki ich determinacji i wysiłkowi nasza szkoła zajęła 3. miejsce.

Przeczytaj całość

Strażackie osiągnięcie

10 maja 2024

Z radością informujemy, że Marcel Pawiński z klasy 1t zakwalifikował się do tegorocznego finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbędzie się w Biskupinie i Gąsawie w dniach 8-9 czerwca. Marcelowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy… :)

Przeczytaj całość