Aktualności Technikum Mundurowego Chełmno

Trudny rok nauki za nami…

W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się tradycyjne zakończenie roku szkolnego, dlatego pożegnać się przed wakacjami możemy tylko zdalnie. Poniżej zamieszczamy przemówienia p.dyr. M. Murawskiej i prezesa BZDZ p. Pawła Duzdowskiego.

Drodzy Uczniowie,

dziś kończy się rok szkolny, który jak żaden inny zapadnie nam na długo w pamięci. Od kilku miesięcy nie siedzieliście w ławkach, nie spędzaliście wspólnych przerw, nie braliście udziału w szkolnych przedsięwzięciach, nie uczyliście się od siebie nawzajem.

Nam, nauczycielom, również zabrakło bezpośredniego kontaktu z Wami, wspólnej nauki, rozmów. Pandemia zabrała nam zwykłe szkolne życie, którego nie zastąpi zdalne nauczanie. Jednakże każda lekcja jest po coś i niech każdy z nas wyciągnie z niej wnioski. 

Dziękuję Wam, Waszym Rodzicom i Nauczycielom za podjęcie tego wyzwania i za to, że daliście radę. Życzę Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji. Życzę również nam wszystkim powrotu do szkoły 1 września i podjęcia nauki w nowej szkole, która na Was czeka. Do zobaczenia we wrześniu.

Mirosława Murawska

 

 

 

 

 

NOWY START W NOWYM MIEJSCU – PODZIĘKOWANIA

 

W marcu tego roku po długim oczekiwaniu nasza szkoła rozpoczęła działalność w nowym budynku, który wreszcie pozwoli nam pracować w dużo korzystniejszych warunkach.

W związku z tym chcemy gorąco podziękować organowi prowadzącemu BZDZ za dołożenie wszelkich starań i ogromu wysiłku w stworzenie nam godnych warunków do nauki i pracy.

 

 

Zapewniamy, że w pełni wykorzystamy przekazane nam nowe wspaniałe miejsce.

 

 

Serdeczne podziękowania składają wdzięczni Uczniowie, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pozostały Personel obsługi szkoły.   

 

 

A oto krótka prezentacja naszej nowej szkoły…

 

 

 

 

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2019/2020

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 26 czerwca w nowej siedzibie szkoły przy alei 3 Maja 5.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 | SP nr 38

Rozdanie świadectw przez wychowawców ze względu na panującą pandemię odbędzie się na szkolnym boisku przy zachowaniu reżimu sanitarnego (maseczki i odpowiednie odstępy) w następującej kolejności:

9.00 – klasa 1 a

9.30 – klasa 1 T

10.00 – klasa 2 T

10.30 – klasa 3 T

Zapraszamy!

Kolejna edycja projektu AKCJA stażowa mobilizacja!

Informujemy, że kolejne roczniki uczniów naszej szkoły, wezmą udział w projekcie unijnym

AKCJA stażowa mobilizacja! 

40 uczniów klas I rozpocznie płatne staże zawodowe w okresie wakacji! Staże mają na celu podniesienie szans na zatrudnienie, rozwinięcie kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na początku kariery zawodowej. Tak więc to doskonała lekcja  nauki zawodu oraz okazja do zasilenia uczniowskiego budżetu! 

Uczniowie w ramach staży otrzymają:
– stypendium stażowe,
– zwrot kosztów dojazdu na staż,
– ubezpieczenie NNW w trakcie stażu,
– szkolenie BHP i badania lekarskie,
– materiały zużywalne niezbędne do odbycia stażu zgodnie z potrzebami wskazanymi przez zakład pracy (tzw. wyprawka stażowa).

AKCJA stażowa mobilizacja! jest projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

 

Rekrutacja trwa…

WCIĄŻ TRWA REKRUTACJA DO NASZEJ SZKOŁY!

Informacji można zasięgnąć pod nr telefonu 662 412 144 w godz. 9.00 – 13.00.

Nasi uczniowie pierwsi do pomocy…

10 czerwca trzech uczniów z klasy 3, Michał, Wojtek i Miłosz, ruszyli z pomocą Fundacji „Sprzymierzeni z GROM”. Rozkładali namioty i przygotowywali miejsca dla uczestników (płyną kajakami z gór do morza) corocznej akcji „1047 dla Zięby”, mającej na celu zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanego w Afganistanie, a następnie w pożarze, weterana Piotra Ziębakowskiego. Akcja „1047 dla Zięby” to nie tylko świetna inicjatywa, która przede wszystkim ma pomóc poszkodowanemu komandosowi, ale jednocześnie jej uczestnikom pozwala realizować siebie i szlifować charakter. Brawo chłopaki!

Mundurówka – szkoła dla ambitnych

DRODZY ÓSMOKLASIŚCI,

w nadchodzących tygodniach jako uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych będziecie musieli zdecydować o swojej przyszłości. Choć nauka w szkole mundurowej nie jest jednoznaczna ze wstąpieniem w szeregi Wojska Polskiego, to na pewno może stać się wspaniałą przygodą, realizacją pasji, ale również może przynieść dodatkowe korzyści, jak np. skróconą służbę przygotowawczą czy dodatkowe punkty do uczelni wojskowych.

Dlaczego zatem warto pomyśleć o szkole mundurowej?

Program szkoleniowy, oprócz przedmiotów ogólnych, obejmuje cztery podstawowe bloki tematyczne:

  • szkolenie bojowe (w tym m.in. taktykę, szkolenie strzeleckie, rozpoznanie, łączność, terenoznawstwo, szkolenie medyczne oraz sprawnościowe);
  • szkolenie logistyczne (m.in. budowa i eksploatacja sprzętu, ochrona środowiska, profilaktyka pożarowa);
  • szkolenie z wybranych przepisów prawa (w tym zagadnienia z ochrony informacji niejawnych);
  • podstawy wychowania wojskowego (musztra, regulaminy wojskowe, wiedza o Siłach Zbrojnych RP).

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w mundurze, w progi naszej jedynej w mieście i okolicy certyfikowanej przez MON szkoły mundurowej!

Powodzenia na maturze!

Naszym tegorocznym Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!!!

Wierzymy, że osiągniecie jak najlepsze wyniki.

Trzymamy za Was kciuki:) 

Życzenia dla Maturzystów - I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

Projekt stypendialny dla najlepszych

Informujemy zainteresowanych uczniów i ich rodziców o możliwości ubiegania się o stypendium. Pośród uczniów naszej szkoły są już stypendyści projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, który jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ponieważ znane są już zasady przyznawania stypendiów na rok szkolny 2020/2021, warto zapoznać się z nowym regulaminem, który zamieszczamy poniżej: 

https://prymus.kujawsko-pomorskie.pl

 

Rekrutacja trwa… Czekamy na Was!

DRODZY  ÓSMOKLASIŚCI,

wciąż trwa nabór kandydatów do naszej szkoły. Jeśli nie podjęliście jeszcze tej ważnej decyzji, zapoznajcie się z atutami jedynej na naszym terenie certyfikowanej przez MON szkoły mundurowej! Zainteresowanych nauką u nas zachęcamy do wejścia w zakładkę REKRUTACJA, aby pobrać kwestionariusz osobowy. 

UWAGA! Jeśli masz problem z odesłaniem kwestionariusza, wystarczy, że napiszesz swoje podstawowe dane  i wyślesz je mailem na adres: miroslawa.murawska@bzdz.pl 

Możesz również zadzwonić pod numer telefonu: 509 354 030, wysłać zgłoszenie pocztą na adres: Szkoła Techniczna BZDZ w Chełmnie, aleja 3 Maja 5, 86-200 Chełmno lub dostarczyć osobiście. Zapraszamy!