Aktualności Technikum Mundurowego Chełmno

Mikołajki z sercem

Mikołajki w naszej szkole to nie tylko czas dobrej zabawy, ale również okazja do pokazania, że nieobojętny jest nam los potrzebujących. Uczennice wielkiego serca przygotowały wypieki na kiermasz, z którego dochód przeznaczony został dla chorego Wojtusia. Cieszymy się z nadchodzących świąt, pamiętając jednocześnie, że są wokół nas tacy, którym los nie szczędzi cierpień. Warto pomagać! 

Świąteczny nastrój udzielił się już wszystkim…

 

Turniej Mikołajkowy

2 grudnia odbył się w naszej szkole Turniej Mikołajkowy. Chłopcy ze wszystkich klas rywalizowali ze sobą w piłce nożnej. Zabawa była przednia i na szczęście obyło się bez kontuzji.

1. miejsce zdobyła klasa III, 2. lokata przypadła klasie IT, a zaszczytna 3. – klasie II. Gratulacje dla wszystkich drużyn!

Ważna informacja dla absolwentów

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne
informuje, że mając na celu monitorowanie losów absolwentów szkół mundurowych
BZDZ uruchamia program pilotażowy dotyczący badania sytuacji absolwentów na rynku
pracy.

Komunikat do szkół (1)

Wyjazdowa lekcja w Porcie Morskim

W ramach zajęć praktycznych z logistyki 25 listopada klasy II i III miały okazję zwiedzić Port Morski w Gdańsku. Mimo przenikliwego zimna uczniom udało się zobaczyć, jak wygląda praca w tak ogromnym przedsiębiorstwie. Było to kolejne doświadczenie zawodowe.

Test Policjanta

Dnia 21 listopada nasza szkoła wzięła udział w Teście Policjanta zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji oraz Starostwo Powiatowe w Świeciu. Test sprawnościowy polegał na zmierzeniu się z szeregiem przeszkód. Drużyny mogły sprawdzić się m. in. w biegu, przenoszeniu manekina, skoku przez skrzynię czy brzuszkach. Najlepszy wynik z naszej szkoły osiągnął Kacper Szulc z czasem  1 min. 14 sek. Warto zaznaczyć, że test trzeba było zaliczyć w czasie 1 min. 41 sek., co udało się wszystkim zawodnikom naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Bądźmy dla siebie życzliwi!

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie naszej szkoły integrują się i kochają nie tylko w tym dniu… Pozdrowienia dla wszystkich!!!

Uśmiech dla Arka

14 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w kiermaszu gadżetów i wyrobów cukierniczych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na rehabilitację potrzebującego pomocy Arka Urbańskiego. Dodatkowo zbieramy nakrętki po napojach, które przekażemy na ten sam cel. 

Na życzliwość umundurowanych serc naszych uczniów zawsze można liczyć!!!

Radosne świętowanie

Radosne świętowanie 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przybrało w naszej szkole różnorodny charakter. W piątkowy poranek odbyła się inscenizacja w wykonaniu członków koła teatralnego, a wyróżniający się uczniowie otrzymali mianowania na wyższy stopień. Następnie wzięliśmy udział w obchodach Święta na Rynku chełmińskim. Całość zakończył uroczysty przemarsz umundurowanych oraz przebranych w stroje z epoki międzywojennej uczniów, którzy zaopatrzeni w biało – czerwone flagi przeszli ulicami Chełmna, odwiedzili urzędników miejskich i Burmistrza Miasta. Cieszmy się z odzyskanej wolności i starajmy się ją zagospodarować najlepiej, jak potrafimy. 


Czytaj dalej

Na sportowo

Drużyny sportowe dziewcząt i chłopców wzięły udział w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej „Licealiada”. Oba zespoły po zaciętej walce zdobyły 2. miejsce. Tak dobrej formy życzymy również w przyszłości. Gratulacje!

Pamiętamy

Klasy III i IV, chcąc uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności, wybrały się na chełmiński cmentarz, aby uporządkować groby żołnierzy i zapalić znicze. Mundury uczniów w tym miejscu i w takim szczególnym czasie nabierają dodatkowego znaczenia, przypominając o największym poświęceniu, jakie  można oddać ojczyźnie.