Aktualności Technikum Mundurowego Chełmno

Komunikat dla przyszłych uczniów klas I

Informujemy, że świadectwa ukończenia szkoły można składać w gabinecie p. Dyrektor w piątek 21 czerwca w godz. 9.30 – 12.00 oraz w poniedziałek 24 czerwca w godz. 8.00 – 13.00.

Lista uczniów przyjętych (wraz z listą rezerwowych) będzie wywieszona w szkole w czwartek 27 czerwca o godz. 10.00. Informacje o przyjęciu do szkoły będzie można uzyskać również telefonicznie 509 354 030.

Mundurowe zakończenie roku szkolnego

10 czerwca odbyło się mundurowe zakończenie roku szkolnego przygotowane przez prowadzącego zajęcia z edukacji wojskowej ppłk. Tomasza Kluczyka. Pani dyrektor uroczyście wręczyła uczniom dyplomy oraz statuetki dla najlepszych strzelców. Odbyło się również mianowanie kadetów, a także awansowanie uczennicy klasy III Malwiny Hawryło na dowódcę szkoły. Całość uroczystości zakończyła wspaniała musztra paradna przygotowana przez klasę I. Wszystkim gratulujemy kolejnego udanego roku szkolnego!

Zaszczytne gratulacje

Z wielką satysfakcją zamieszczamy list gratulacyjny, który otrzymaliśmy z Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej Polskiego Towarzystwa Geograficznego w związku z udziałem naszego ucznia Macieja Słomki w zawodach finałowych XVI Olimpiady Geograficznej i uzyskaniem przez niego tytułu laureata. 

Dzień otwartych koszar

6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w DNIU OTWARTYCH KOSZAR zorganizowanych przez 3 bdm w Chełmnie. Mieli okazję do zaprezentowania się podczas apelu i uroczystej defilady. Program obejmował również pokaz sprzętu wojskowego oraz koncert zespołu muzycznego ELVIS ALIVE. 

AKCJA stażowa mobilizacja! – nowy projekt unijny w naszej szkole

Informujemy, że nasza szkoła, podobnie jak inne szkoły mundurowe BZDZ, przystępuje do nowego projektu unijnego AKCJA stażowa mobilizacja! Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w płatnych stażach zawodowych o profilu technik logistyk, technik informatyk.

Staże mają na celu podniesienie szans na zatrudnienie, rozwinięcie kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na początku kariery zawodowej.

Uczniowie w ramach staży otrzymają:
– stypendium stażowe,
– zwrot kosztów dojazdu na staż (średnio 100 zł/osoba),
– ubezpieczenie NNW w trakcie stażu,
– szkolenie BHP i badania lekarskie,
– materiały zużywalne niezbędne do odbycia stażu zgodnie z potrzebami wskazanymi przez zakład pracy (tzw. wyprawka stażowa).

AKCJA stażowa mobilizacja! jest projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Zapraszamy również do obejrzenia filmu zrealizowanego przez mmsstudio w naszej szkole.

Echa Powiatu maj2019r

Po przerwie wracamy z cyklem audycji "Echa Powiatu" Emisja tylko w internecie.🖥️💻Głównym tematem majowego odcinka jest 15 lat Polski w UE.Zobaczcie jak fundusze unijne zmieniły miasto i powiat 👍🎥

Gepostet von MMS Studio am Freitag, 31. Mai 2019

Lekcja zawodu

Dnia 30 maja klasa II wraz z nauczycielem logistyki odwiedziła chełmiński zakład Adriana Furniture zajmujący się produkcją mebli. To była ciekawa lekcja zawodu, którego specyfika została pokazana od zamówienia surowców po samą wysyłkę do klienta. Młodzież została oprowadzona po firmie oraz miała możliwość zadawania pytań pracownikom, którzy zapoznali ich z zakresem pracy. Lekcja odbyta w zakładzie na pewno ułatwi im zrozumienie procesów zachodzących w zawodzie logistyka.

 

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Zakończyła się trwająca blisko tydzień międzynarodowa trójstronna wymiana młodzieży w naszej szkole przy współudziale SP 1. Oprócz grupy polskiej z obu szkół wzięli w niej udział uczniowie z niemieckiego Hann.Munden i ukraińskiego Kaniowa. Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży im. Kurta Schumachera zapewniło uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie oraz zajęcia integracyjne i rekreacyjne. Młodzież miała okazję gościć w szkołach, zwiedzić miasto i bawić się z zespołem folklorystycznym Pomorze. Wielką atrakcją były wycieczki do Torunia oraz Trójmiasta. Seans w Planetarium, rejs po porcie w Gdyni, pobyt na Westerplatte oraz zwiedzanie gdańskiej Starówki to znakomite okazje do zacieśniania więzi między uczestnikami wymiany. Podsumowaniem były występy wszystkich grup w kinoteatrze Rondo, do których przygotowania trwały podczas całego pobytu. Uczniowie zaprezentowali filmy o swoich miejscowościach oraz skecze na temat uzależnień. W ramach projektu teatralnego grupa polska wystawiła profilaktyczną Baśń o Kopciuchu. Łzy wzruszenia uczestników i podziękowania za udany pobyt i przyjazną atmosferę świadczą o potrzebie kontynuowania przedsięwzięć, które dają okazję do wzajemnej integracji, poznania kultur innych krajów i nierzadko owocują przyjaźniami na długie lata. Wymianę po raz kolejny przygotował p. M. Stachewicz przy pomocy p. D. Malinowskiej i p. K. Kęprowskiej.

Zebranie rodziców

Informujemy, że zebranie rodziców klas I – III odbędzie się w środę 30 maja.

Rozpoczęcie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

Otwarta droga na studia

– Technikum mundurowe wybrałem, bo jako jedyne w okolicy oferowało rozszerzone nauczanie z matematyki i geografii. Poza tym po jego ukończeniu będę miał konkretny zawód (technik logistyk), z którym też łatwiej będzie o pracę w przyszłości – powiedział w wywiadzie dla lokalnej gazety laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej w Kołobrzegu, uczeń II klasy naszej szkoły, Maciej Słomka. Zainteresowania tą trudną dziedziną nauki mają swój początek już w dzieciństwie – dzisiaj Maciej zaczyna zbierać plony. Pod kierunkiem nauczyciela geografii p. Michała Stachewicza nasz przyszły student napisał pracę „Sieć transportu i jej zróżnicowania w  wybranej gminie”, której zaliczenie było warunkiem uczestnictwa w kolejnych etapach konkursu, czyli rejonowym w Toruniu i ogólnopolskim w Kołobrzegu. Dzisiaj Maciej jako laureat ma już indeks na Akademię Morską w Szczecinie, zwolnienie z geografii na poziomie rozszerzonym oraz pierwszeństwo w ubieganiu się na studia na innych uczelniach. Życzymy mu dalszych sukcesów w realizacji marzeń i jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięć naszego ucznia!

Na poligonie

W dniach 6 – 10 maja klasa III uczestniczyła w zajęciach szkoleniowych w ramach edukacji wojskowej przygotowanych przez żołnierzy oraz instruktorów 3 bdm w Chełmnie. Zajęcia poligonowe obejmowały szereg czynności w zakresie radzenia sobie w terenie: maskowanie, działanie z pojazdami oraz taktykę pojedynczego żołnierza. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia strzeleckie oraz inżynieryjno – saperskie. Wszyscy  uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i dyscypliną podczas zajęć.