Aktualności Technikum Mundurowego Chełmno

Zdrowi, ale w szpitalu

9 października uczniowie klasy IV mieli okazję szkolić się w 1. Wojskowym Szpitalu Polowym mieszczącym się przy ul Gdańskiej w Bydgoszczy, który jako jeden z dwóch w kraju Szpitali Operacji Pokojowych zabezpieczał medycznie żołnierzy w Iraku i Afganistanie. Zajęcia ćwiczeniowe dotyczyły sposobów udzielania pierwszej pomocy w warunkach polowych. 

Uroczyste ślubowanie klas I

19 września młodzież z klas I tradycyjnie odbyła uroczyste ślubowanie klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, które zorganizowała Pierwsza Pomorska Brygada Logistyczna im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uroczystość rozpoczęły przemówienia prezesa BZDZ Pana Pawła Duzdowskiego oraz Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika. Następnie zaproszeni goście ze wzruszeniem wysłuchali słów ślubowania wypowiedzianych przez uczniów stawiających pierwsze kroki w mundurach. Szczególną atrakcją były występy przygotowane przez uczniów klas starszych. Naszą szkołę reprezentowała klasa II, która przygotowana przez płk. Tomasza Kluczyka, zaprezentowała wspaniały pokaz musztry paradnej. Tradycyjna grochówka zwieńczyła uroczystość.

 

Uroczyste pożegnanie dowódcy 3 bdm

Dnia 13 września 2019 roku na placu apelowym 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie odbyła się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy batalionu. Ppłk Krzysztof MIKRUT przekazał dowodzenie ppłk. Sylwestrowi DROZDOWI, który obejmie obowiązki dowódcy jednostki.

W uroczystości oprócz żołnierzy i pracowników 3bdm, wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Złożyli odchodzącemu dowódcy wyrazy podziękowania za zaangażowanie we współpracę z klasami mundurowymi i życzyli sukcesów w dalszej służbie.

 

Podpułkownik Krzysztof MIKRUT z dniem 18 września obejmie obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy pułku w 1 Brzeskim Pułku Saperów.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!

13 września pod hasłem „Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo!” w Chełmnie odbyła się ciekawa akcja. W jej trakcie zorganizowano pokazy służb mundurowych, udzielania pierwszej pomocy, a także symulację wypadku drogowego. Pokazom przyglądali się m. in. uczniowie naszej szkoły. Akcję  zorganizowały Państwowa Straż Pożarna, komenda powiatowa policji, pogotowie ratunkowe. Mamy nadzieję, że taka lekcja skłoni do refleksji nad bezpieczeństwem własnym i innych.

Zebrania rodziców

Rodziców uczniów klas II – IV zapraszamy 16 września na zebrania z wychowawcami.

Początek o godz. 16.00.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

O godz. 11.00 w naszej szkole już po raz szósty p. dyrektor M. Murawska zainaugurowała kolejny rok szkolny. Tym razem wyjątkowy, ponieważ naukę w szkole rozpoczną dwie klasy pierwsze. Młodzież otrzymała gorące życzenia wszelkich sukcesów w nowym roku szkolnym. Miłym akcentem była chwila rozdania uczniom klas III i IV świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie po świetnie zdanych egzaminach zawodowych. Gratulujemy także p. M. Śmigiel, która doskonale przygotowała ich do egzaminów! 

Rok szkolny 2019/20 rozpoczęty!

Inauguracja roku szkolnego

Dyrekcja szkoły oraz Grono Pedagogiczne zapraszają uczniów na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2 września o godz. 11.00  w sali gimnastycznej. Obowiązuje strój galowy (bez mundurów).

Komunikat dla uczniów klas I

Znalezione obrazy dla zapytania mundur 

Uczniów klas I prosimy o zgłoszenie się do szkoły 19 sierpnia o godz. 12.30 do przymiarki i po odbiór gotowych mundurów.

Informacja dla uczniów klas I

Nowo przyjęci uczniowie klas I proszeni są o przybycie do siedziby technikum przy ul. Szkolnej 6 dnia 5 lipca 2019 r.  o godz. 13.00  na pobranie miary do szycia nowych mundurów. 

 W razie braku możliwości przybycia tego dnia prosimy o kontakt z dyrekcją (509 354 030) w celu ustalenia innego terminu. 

Nareszcie wakacje!!!

Już są! Już nadeszły! Długo oczekiwane, upragnione wakacje! Po roku pracy wreszcie możemy odpocząć. W naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa wraz z życzeniami udanego i bezpiecznego wypoczynku od pani dyrektor i wychowawców. Został również odczytany list Prezesa Zarządu BZDZ Pana Pawła Duzdowskiego z podziękowaniami za rok wytężonej pracy i gratulacjami dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów za uzyskanie dobrych wyników w nauce.

Wszystkim życzymy miłych i słonecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu…