Aktualności Technikum Mundurowego Chełmno

Zdalne nauczanie

Drodzy Uczniowie,

prosimy o codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego i śledzenie informacji od dyrekcji oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów dot. zdalnych lekcji. Prosimy korzystać również z materiałów zamieszczonych na stronie https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje.

 

 

 

Rekrutacja rozpoczęta!

Drodzy Ósmoklasiści i Szanowni Rodzice, rekrutacja w naszej szkole rozpoczęta!

Mundurowa Szkoła Techniczna w Chełmnie jest jedyną szkołą w Chełmnie o profilu mundurowym. Jej organ prowadzący to Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy.

Nasza certyfikowana przez MON szkoła przygotowuje do zdobycia zawodu z przyszłością – technika logistyka. Ponadto nasi absolwenci otrzymują dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia branżowe związane z wybranym profilem mundurowym.

Wysokie wyniki zdawalności matury i egzaminów zawodowych zaowocowały w br. uzyskaniem przez szkołę tytułu ZŁOTEJ SZKOŁY w rankingu PERSPEKTYW 2020, który uplasował nas na 3. miejscu w województwie i 34. w Polsce!

Szkoła realizuje międzynarodowy projekt Erasmus+, zapewnia kształtowanie postaw patriotycznych i rozwój sprawności ogólnorozwojowych. Ponadto organizujemy zajęcia z edukacji wojskowej, lekcje logistyki w terenie, szkolenia taktyczne w Pieczyskach i jednostce wojskowej, wizyty w zakładach pracy.

Informujemy ponadto, że przeniesienie siedziby szkoły do nowego  budynku zlokalizowanego przy alei 3 Maja 5 gwarantuje szkole jeszcze szybszy rozwój w lepszych warunkach.

Drodzy Ósmoklasiści i Szanowni Rodzice, rekrutacja trwa! Zarezerwujcie miejsce, przysyłając wypełniony kwestionariusz na adres: miroslawa.murawska@bzdz.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 509 354 030. 

Postaw na nowoczesność, tradycję i doświadczenie! Zostań uczniem naszej szkoły!

Regulamin rekrutacji i kwestionariusz osobowy znajdziecie w zakładce REKRUTACJA.  Zapraszamy!

 

Ważny komunikat dla maturzystów!

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek (16 marca) o godz. 12.00. Startujemy z lekcjami maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Od wtorku będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

Program zajęć dla maturzystów na najbliższy tydzień

Poniedziałek (16 marca)

 • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

Wtorek (17 marca)

 • 12.00-12.30- fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska)
 • 13.00-13.30 – historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
 • 14.00-14.30 – chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska)

 Środa (18 marca)

 • 12.00-12.30- język polski (prowadzi Joanna Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30- język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

 Czwartek (19 marca)

 • 12.00-12.30 – historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
 • 13.00-13.30 – WOS (prowadzi Marcin Empel)
 • 14.00-14.30 – biologia (prowadzi Magdalena Lutowska)

 Piątek (20 marca)

 • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Joanna Serocka)
 • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
 • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

Pierwsze zajęcia dla ósmoklasistów odbędą się we wtorek (17 marca), początek o godz. 9.00. Program podamy jutro. 

Więcej informacji o programie, który obecnie jest dopracowywany, opublikujemy po weekendzie. W dalszej kolejności program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych. Będziemy go sukcesywnie publikować.

Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów – wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami – gotowych prowadzić zajęcia online.

Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowaliśmy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

 

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

15 marca 2020 r.

 

Krótkie migawki ze strzelnicy

Poniżej przedstawiamy migawki z kolejnego strzelania klasy III :)

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 1 marca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowane przez 3. batalion drogowo – mostowy w Chełmnie. Umundurowani uczniowie trzymali wartę przy pamiątkowej tablicy. Dwóch reprezentantów szkoły wzięło udział w biegu pod nazwą Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jeden z nich, Kacper Bobowiak, zajął 4. miejsce, a więc tylko o krok ominął podium. Nasze gratulacje!

Sportowe zmagania z sukcesem

25 lutego 2020 r. w sali sportowej ZS nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie odbyły się Powiatowe Zawody Koszykówki dziewcząt i chłopców „Licealiada”  rocznik 2000 i młodsi.

Sportowe zmagania chłopców zakończyły się dla naszej szkoły sukcesem! 1. miejsce uzyskane przez dobrze wyszkolonych zawodników radują nasze serca i zachęcają do dalszej rywalizacji sportowej. Brawo Wy!

Walentynki są raz w roku!

Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny!


Walentynkowe pozdrowienia przesyłają Wiktoria Ułanowska i Kamila Woskowicz z klasy IV. Kochajmy się!

Gratulacje z Kuratorium Oświaty

12 lutego w Bydgoszczy odbyło się niecodzienne spotkanie Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika z dyrektorami placówek wyróżnionych w Ogólnopolskim Rankingu Szkół 2020. Pani dyrektor M. Murawska miała zaszczyt odebrać list gratulacyjny i statuetkę z gratulacjami za zajęcie wysokiego miejsca naszej szkoły w tymże rankingu. 

Jesteśmy niezmiernie dumni z zajęcia wysokiej 3. lokaty w województwie, co doceniły również władze oświatowe. Postaramy się nie utracić tej pozycji, chociaż jak czytamy w liście gratulacyjnym: Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej niż odnieść go po raz pierwszy. Przed nami zatem kolejny rok wytężonej pracy!

Brawa dla stypendystów!

Mamy zaszczyt poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły – Kamila Woskowicz z klasy IV i Maciej Słomka z klasy III otrzymało stypendium w ramach marszałkowskiego projektu edukacyjnego Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II. Program ten adresowany jest do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół branżowych I stopnia w regionie. 

Uczniowie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę).

Stypendystom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów edukacyjnych!

Dobro powraca!

W okresie przedświątecznym młodzież naszej szkoły zaangażowała się w pomoc i wsparcie finansowe dla Arka, chorego chłopca potrzebującego funduszy na leczenie i rehabilitację. Rodzice Arka postanowili w ramach wdzięczności odwiedzić darczyńców i osobiście im podziękować, wręczając dyplomy i pamiątkowe długopisy z nazwą fundacji „Uśmiech dla Arka”.

Jesteśmy wzruszeni tym gestem, a chłopcu życzymy zdrowia. Po raz kolejny nasi uczniowie pokazali swoje wielkie serca! Brawo Wy!