Aktualności Technikum Mundurowego Chełmno

Inauguracja roku szkolnego

Dyrekcja szkoły oraz Grono Pedagogiczne zapraszają uczniów na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2 września o godz. 11.00  w sali gimnastycznej. Obowiązuje strój galowy (bez mundurów).

Komunikat dla uczniów klas I

Znalezione obrazy dla zapytania mundur 

Uczniów klas I prosimy o zgłoszenie się do szkoły 19 sierpnia o godz. 12.30 do przymiarki i po odbiór gotowych mundurów.

Informacja dla uczniów klas I

Nowo przyjęci uczniowie klas I proszeni są o przybycie do siedziby technikum przy ul. Szkolnej 6 dnia 5 lipca 2019 r.  o godz. 13.00  na pobranie miary do szycia nowych mundurów. 

 W razie braku możliwości przybycia tego dnia prosimy o kontakt z dyrekcją (509 354 030) w celu ustalenia innego terminu. 

Nareszcie wakacje!!!

Już są! Już nadeszły! Długo oczekiwane, upragnione wakacje! Po roku pracy wreszcie możemy odpocząć. W naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa wraz z życzeniami udanego i bezpiecznego wypoczynku od pani dyrektor i wychowawców. Został również odczytany list Prezesa Zarządu BZDZ Pana Pawła Duzdowskiego z podziękowaniami za rok wytężonej pracy i gratulacjami dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów za uzyskanie dobrych wyników w nauce.

Wszystkim życzymy miłych i słonecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu…

Komunikat dla przyszłych uczniów klas I

Informujemy, że świadectwa ukończenia szkoły można składać w gabinecie p. Dyrektor w piątek 21 czerwca w godz. 9.30 – 12.00 oraz w poniedziałek 24 czerwca w godz. 8.00 – 13.00.

Lista uczniów przyjętych (wraz z listą rezerwowych) będzie wywieszona w szkole w czwartek 27 czerwca o godz. 10.00. Informacje o przyjęciu do szkoły będzie można uzyskać również telefonicznie 509 354 030.

Mundurowe zakończenie roku szkolnego

10 czerwca odbyło się mundurowe zakończenie roku szkolnego przygotowane przez prowadzącego zajęcia z edukacji wojskowej ppłk. Tomasza Kluczyka. Pani dyrektor uroczyście wręczyła uczniom dyplomy oraz statuetki dla najlepszych strzelców. Odbyło się również mianowanie kadetów, a także awansowanie uczennicy klasy III Malwiny Hawryło na dowódcę szkoły. Całość uroczystości zakończyła wspaniała musztra paradna przygotowana przez klasę I. Wszystkim gratulujemy kolejnego udanego roku szkolnego!

Zaszczytne gratulacje

Z wielką satysfakcją zamieszczamy list gratulacyjny, który otrzymaliśmy z Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej Polskiego Towarzystwa Geograficznego w związku z udziałem naszego ucznia Macieja Słomki w zawodach finałowych XVI Olimpiady Geograficznej i uzyskaniem przez niego tytułu laureata. 

Dzień otwartych koszar

6 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w DNIU OTWARTYCH KOSZAR zorganizowanych przez 3 bdm w Chełmnie. Mieli okazję do zaprezentowania się podczas apelu i uroczystej defilady. Program obejmował również pokaz sprzętu wojskowego oraz koncert zespołu muzycznego ELVIS ALIVE. 

AKCJA stażowa mobilizacja! – nowy projekt unijny w naszej szkole

Informujemy, że nasza szkoła, podobnie jak inne szkoły mundurowe BZDZ, przystępuje do nowego projektu unijnego AKCJA stażowa mobilizacja! Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w płatnych stażach zawodowych o profilu technik logistyk, technik informatyk.

Staże mają na celu podniesienie szans na zatrudnienie, rozwinięcie kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na początku kariery zawodowej.

Uczniowie w ramach staży otrzymają:
– stypendium stażowe,
– zwrot kosztów dojazdu na staż (średnio 100 zł/osoba),
– ubezpieczenie NNW w trakcie stażu,
– szkolenie BHP i badania lekarskie,
– materiały zużywalne niezbędne do odbycia stażu zgodnie z potrzebami wskazanymi przez zakład pracy (tzw. wyprawka stażowa).

AKCJA stażowa mobilizacja! jest projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Zapraszamy również do obejrzenia filmu zrealizowanego przez mmsstudio w naszej szkole.

Echa Powiatu maj2019r

Po przerwie wracamy z cyklem audycji "Echa Powiatu" Emisja tylko w internecie.🖥️💻Głównym tematem majowego odcinka jest 15 lat Polski w UE.Zobaczcie jak fundusze unijne zmieniły miasto i powiat 👍🎥

Gepostet von MMS Studio am Freitag, 31. Mai 2019

Lekcja zawodu

Dnia 30 maja klasa II wraz z nauczycielem logistyki odwiedziła chełmiński zakład Adriana Furniture zajmujący się produkcją mebli. To była ciekawa lekcja zawodu, którego specyfika została pokazana od zamówienia surowców po samą wysyłkę do klienta. Młodzież została oprowadzona po firmie oraz miała możliwość zadawania pytań pracownikom, którzy zapoznali ich z zakresem pracy. Lekcja odbyta w zakładzie na pewno ułatwi im zrozumienie procesów zachodzących w zawodzie logistyka.