Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Mroczy.

 

Aktualności

Wystawa „Symboli Narodowych”

17 listopada 2022

Dnia 14.11.2022 r. uczniowie Technikum BZDZ w Mroczy mieli okazję obejrzeć wystawę „Symbole Narodowe” ze zbiorów Piotra Fiałkowskiego. Pan Piotr w sposób niezwykle interesujący opowiedział historię oraz wiele ciekawostek związanych z naszymi Symbolami Narodowymi. 

 

Przeczytaj całość

Żywa lekcja historii

4 listopada 2022
Żywa lekcja historii –  Grupa Rekonstrukcji Historycznych
w Technikum BZDZ w Mroczy
 
Dnia 28.10.2022r., w piątek, mieliśmy przyjemność gościć Pana Grzegorza Sternala, Waldemara Wasielewskiego i Panią Renatę Stelter członków grupy GRH Wojnowo . Grupa rekonstrukcyjna przygotowała dla nas pokaz broni, ekwipunku oraz
replik mundurów z okresu II Wojny Światowej.
W trakcie prelekcji uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych historii,

Przeczytaj całość

Śladami bydgoskiej sztuki nowoczesnej

3 listopada 2022

Dnia 2.11 klasa maturalna, 4b TM w Mroczy, wraz z polonistką, p. Justyną Misterkiewicz, udała się na wycieczkę dydaktyczno – integracyjną do Bydgoszczy. Uczniowie zwiedzili Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej.

Obejrzeli wystawę „Dizajn na wynos.” Z tarasu widokowego spojrzeli na pejzaż Bydgoszczy. Następnie odwiedzili Galerię Sztuki Nowoczesnej ( Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy).

Młodzież była pod wrażeniem współczesnych dzieł sztuki. Wszystkich najbardziej zachwyciła „Komedia horyzontalna” Stanisława Wejmana.

Na koniec uczniowie wraz z opiekunem udali się na wspólny obiad kończący wycieczkę.

Przeczytaj całość

„Szkoła pamięta”

28 października 2022

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach upamiętniamy ważne rocznice, wydarzenia i postaci historyczne oraz propagujemy postawę pamięci. W tym roku odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci, zapoznaliśmy się z ich historią. Uczniowie przygotowali także gazetkę szkolną poświęconą lokalnym bohaterom.

Przeczytaj całość

Paintball 21.10.2022 r.

27 października 2022

 Uczniowie Technikum Mundurowego

na paintballu w Kosowie

 

     W miniony piątek, 21.10.2022r., klasa 3a udała się na wycieczkę do Kosowa (gmina Mrocza) na paintball. Uczniowie po przyjeździe zostali zapoznani z zasadami jakie obowiązują podczas zabawy. Otrzymali niezbędny ekwipunek do odbycia bezpiecznej walki. Po wielu rundach gry strategicznej  wyłoniono zwycięską drużynę. Gdy świetna zabawa dobiegła końca, uczniowie udali się na ognisko. W jesiennej aurze i sympatycznej atmosferze uczniowie wraz z wychowawczynią,

Przeczytaj całość

Ślubowanie uczniów klasy I

6 października 2022
22 września 2022 r. w I Pomorskiej Brygadzie Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się ślubowanie uczniów klasy I.
Dla pierwszoklasistów był to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień. Naszym uczniom towarzyszyli członkowie ich rodzin oraz Pani Dyrektor Maria Jolanta Miler.
 
W uroczystości uczestniczyli: Prezes Zarządu Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Pan Paweł Duzdowski, Dyrektorzy Szkół, instruktorzy zajęć mundurowych oraz wychowawcy.
 
Tego dnia uczniowie profilowanych klas mundurowych,

Przeczytaj całość

Spotkanie uczniów klasy I z Dyrektorem Szkoły

22 sierpnia 2022

Dnia 25 sierpnia 2022 r. o godzinie 10:00 w holu Budynku A Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbędzie się spotkanie uczniów klasy I z Dyrektorem Szkoły, Panią Marią Jolantą Miler.

Przeczytaj całość

Komunikat dla uczniów klasy I

9 sierpnia 2022

UWAGA!!!

Dnia 17 sierpnia o godzinie 11:00 w czytelni Szkoły Podstawowej (budynek A) pobierane będą miary na mundury dla uczniów klasy I.

Obecność obowiązkowa.

Przeczytaj całość

Akcja „Emocje w głowie”

16 maja 2022
W ramach realizacji programu profilaktycznego, Technikum Mundurowe przyłączyło się do akcji Unicef „Emocje w głowie”. Celem tej akcji jest przybliżenie nauczycielom, uczniom i rodzicom zagadnień związanych z profilaktyką zdrowia psychicznego. Promocja zdrowia psychicznego to działania mające na celu wzmocnienie zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i poprawę jakości życia.
 
 
Otwórz zdjęcie
 
 
 
 
 
 

Przeczytaj całość

Zakończenie roku szkolnego klasy IV

5 maja 2022
29 kwietnia 2022 r. wręczono świadectwa ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom Technikum Mundurowego w Mroczy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: dyrektor szkoły pani Maria Jolanta Miler, opiekun samorządu uczniowskiego pani Katarzyna Tomasz oraz uczący nauczyciele: pani Ewa Tomaszewska i pan Romuald Rosiński. Wśród absolwentów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w klasie czwartej znaleźli się:
1.

Przeczytaj całość