Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Mroczy.

 

Aktualności

Obóz integracyjny klasy I a

16 czerwca 2021

W dniach 10,11 czerwca 2021 roku odbyliśmy dwudniowe spotkanie integracyjne na terenie Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie. Pod opieką pana Michała Raczyńskiego, Instruktora Kajakarstwa, Ratownika Wodnego, właściciela firmy kajakowej Happy Frog (polecamy!) oraz nadzorem pana Krzysztofa Raczyńskiego, Komendanta Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie, korzystaliśmy z atrakcji turystyczno-rekreacyjnych.W czwartek i piątek, pod eskortą pana Michała Raczyńskiego, wzięliśmy udział w spływie kajakowym. Dzięki uprzejmości gospodarzy korzystaliśmy również z łódek. Pogoda dopisała, więc spędziliśmy równie miły wieczór przy ognisku.

Przeczytaj całość

III miejsce w zawodach użyteczno – bojowych

2 czerwca 2021

29.05.2021 odbyły się zawody użyteczno – bojowe uczniów szkół BZDZ z województwa kujawsko – pomorskiego o puchar Prezesa Zarządu Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Honorowym patronatem zawody objęli:

* International Police Association Polish Section ( Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Sekcja Polska. Kujawsko – Pomorska Grupa Wojewódzka)

* Liga Obrony Kraju – Bydgoszcz

* Polski Związek Motorowy – Bydgoszcz.

Zawody przeprowadzono w sześciu konkurencjach:

– składanie i rozkładanie broni,

Przeczytaj całość

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

13 maja 2021

Od 17 maja 2021 r. rozpoczynamy rekrutację do klasy pierwszej naszego technikum.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły znajdują się  w zakładce REKRUTACJA

Przeczytaj całość

Pożegnanie uczniów klasy IV

30 kwietnia 2021

30 kwietnia zgodnie z kalendarzem roku szkolnego nastąpiło zakończenie edukacji klas IV. Ze względu na panującą pandemię, nie odbyło się uroczyste pożegnanie, jednak Pani Dyrektor wraz z Gronem Pedagogicznym skierowała do maturzystów następujące słowa:

Drodzy Abiturienci!

1 września 2017 roku po raz pierwszy przekroczyliście próg Technikum Mundurowego w Mroczy. Być może pamiętacie jeszcze ten dzień i emocje, jakie wówczas Wam towarzyszyły. Wiele się zmieniło na przestrzeni tych lat. Wy się zmieniliście.

Przeczytaj całość

List okolicznościowy z okazji zakończenia roku szkolnego dla IV klas

30 kwietnia 2021

30 kwietnia to dzień zakończenia roku uczniów ostatniej klasy Technikum Mundurowego w Mroczy. Z tej okazji Pan Paweł Duzdowski – Prezes Zarządu BZDZ  przekazał absolwentom okolicznościowy list.

Przeczytaj całość

Wiktoria Wołk ponownie na podium

25 kwietnia 2021

Miesiąc kwiecień okazał się wyjątkowo udany dla Wiktorii Wołk, uczennicy ostatniej klasy Technikum Mundurowego w Mroczy. 6. kwietnia Wiktoria po raz pierwszy w swojej karierze wystąpiła w Mistrzostwach Europy Seniorek i Seniorów w Moskwie. Pewnie zwyciężyła w grupie B uzyskując wynik 89 kg w rwaniu i 110kg w podrzucie. W końcowej rywalizacji Wiktoria uplasowała się na wysokim, 10 miejscu. Start poprzedzony był trzytygodniowym zgrupowaniem kadry narodowej w Spale. Warto podkreślić, że uczennica łączyła przygotowania do zawodów z nauką zdalną.

Przeczytaj całość

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” w województwie kujawsko-pomorskim!

22 kwietnia 2021

Serdecznie zachęcamy uczniów do wzięcia udziału

w konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia.

Wszelkie informacje dostępne są pod wskazanym linkiem.

https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=10125

Przeczytaj całość

Technikum Mundurowe w rankingu Perspektywy 2021

16 lutego 2021

Technikum Mundurowe w Mroczy po raz pierwszy znalazło się w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę dane z 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.     

Technika oceniano za pomocą następujących kryteriów:     

wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,       

Przeczytaj całość