Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Mroczy.

 

Aktualności

Policyjna profilaktyka w Technikum BZDZ w Mroczy

27 listopada 2023

Dnia 23 listopada 2023 r. Asp. Zofia Wrzeszcz i st. post. Wiesława Ambrozik zajmujące się w nakielskiej komendzie profilaktyką wspólnie z dzielnicowym z mroteckiego komisariatu asp. szt. Piotrem Majewskim odwiedzili uczniów Technikum Mundurowego w Mroczy.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich i dorosłych za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji nieletnich i jej przejawach.

Policjanci przybliżyli młodzieży przepisy zawarte w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, informowali o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań i zwracali uwagę,

Przeczytaj całość

Weronika otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów

27 listopada 2023

22 listopada 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole tę prestiżową nagrodę otrzymała Weronika Kokoszewska, uczennica klasy III. 

Dyplomy z gratulacjami wręczyli Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralakiem.

Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!! :)

Przeczytaj całość

Dominika Pochowska ze złotym medalem w Berlinie!! :)

15 listopada 2023

W dniach 03.11.2023-5.11.2023 r. w Berlinie rozegrany został bardzo mocny międzynarodowy turniej zapaśniczy z udziałem reprezentacji krajowych wszystkich liczących się w zapasach europejskich nacji. W zawodach wystartowała kadra Polski dziewcząt U-17 oraz reprezentacja Polski U-20.

Powołanie do reprezentacji Polski U-20 na berliński turniej otrzymała zawodniczka GLUKS Invictus Sicienko oraz uczennica naszego Technikum Dominika Pochowska. Debiut Dominiki w nowej grupie wiekowej wypadł znakomicie.

Do walki w kategorii do 68 kilogramów przystąpiło 5 zawodniczek a rywalizacja toczyła się w najbardziej sprawiedliwym systemie „każda z każdą”.

Przeczytaj całość

Obchody Święta Niepodległości

14 listopada 2023

11 listopada 2023 r. obchodziliśmy 105. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W całej Polsce odbywały się różnego rodzaju wydarzenia upamiętniające ten szczególny dla Polaków dzień. W Gminie Mrocza obchody rozpoczęły się oficjalnymi uroczystościami na Placu Wolności w Mroczy, gdzie liczne delegacje złożyły kwiaty. Odegrany został hymn narodowy. Wartę honorową pod pomnikiem pełnili uczniowie Technikum Mundurowego w Mroczy: Adrian Werner, Arkadiusz Oleksy, Dawid Grzempowski, Sergiusz Jasiński. Opiekunem uczniów była Pani Katarzyna Tomasz. 

Następnie o godz.

Przeczytaj całość

Nasi uczniowie na obozie w Pieczyskach

26 października 2023

W dniach 09.10.2023-11.10.2023 r. młodzież naszego Technikum uczestniczyła w obozie z zajęciami z edukacji mundurowej w ośrodku wypoczynkowym Rewita w Pieczyskach (Koronowo).

Zajęcia prowadzone były przez instruktorów 1 batalionu logistycznego w Bydgoszczy a także, z zakresu tematyki wojskowej, policyjnej oraz straży pożarnej, przez instruktorów Szkoły Technicznej i Liceum w Bydgoszczy.

W trakcie zajęć, obejmujących między innymi strzelanie z broni pneumatycznej, paintball, szkolenie SERE (survival) nawiązywanie łączności, FOO (szkolenie chemiczne), akcje gaśniczo-ratunkowe,

Przeczytaj całość

Tydzień Zdrowia Psychicznego w Technikum BZDZ w Mroczy

16 października 2023

Zdrowie psychiczne należy do najważniejszych aspektów ogólnego dobrostanu i rozwoju dzieci i młodzieży. Stres, depresja, lęki, problemy behawioralne i uzależnienia niestety stale wzrastają u młodzieży, która jest przecież przyszłością naszego społeczeństwa. Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć profilaktycznych, rozmawiali na temat wartości zdrowia psychicznego i skutecznych sposobów dbania o swoje samopoczucie.

PAMIĘTAJ !!!!!

ROZMOWA JEST KLUCZEM ISTNIENIA…

NIE WSTYDŹ SIĘ POPROSIĆ O POMOC…     

 DBAJ O SIEBIE!

 

Przeczytaj całość

Uroczystości z okazji 84. rocznicy zbrodni pomorskiej 1939 w Słupówku

9 października 2023

         5 października 2023 roku w Słupówku zorganizowano „Powrót do powstańczych korzeni oraz zbrodni pomorskiej 1939 Słupówko k. Mroczy – kontynuacja”.

      Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Główny Koordynator przedsięwzięcia – Jarosław Odrobiński powitał wszystkich gości i przedstawił rys historyczny wydarzenia. Odczytano także Apel Pamięci.

          Uroczystość zakończono złożeniem przez delegacje okolicznościowych wiązanek pod Obeliskiem i Krzyżem upamiętniającym miejsce egzekucji dokonanej przez Niemców na lokalnej społeczności Mroczy i okolic. Kwiaty złożone zostały przez delegacje: Urzędu Miasta i Gminy Mrocza,

Przeczytaj całość

Europejski Dzień Języków Obcych w Technikum BZDZ w Mroczy

9 października 2023

    Dnia 27.09.2023 r obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych , który przypada 26 września .

     Z tej okazji odbyły się różnorodne konkursy i turnieje językowe. Chętni uczniowie przystąpili do konkursów wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych oraz wykonali plakaty na temat wybranego kraju europejskiego. W konkursie z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych najlepsi okazali się Mikołaj Kaczmarek i Hubert Padzikowski z klasy III oraz Konrad Nowakowski z klasy I. W konkursie z wiedzy o krajach anglojęzycznych udział brały 3 osobowe reprezentacje klas i tak I miejsce zdobyła reprezentacja klasy I,

Przeczytaj całość

Uczniowie wzięli udział w akcji Sprzątania Świata 2023

20 września 2023

W dniach 15-17 września 2023r. odbyła się ogólnopolska Akcja „Sprzątanie Świata”. Społeczność naszego technikum również aktywnie włączyła się do przedsięwzięcia.
W poniedziałek uczniowie klas I-IV pod opieką pani dyrektor i nauczyciela wyruszyli, aby posprzątać okolice parku przy ulicy Łąkowej, okolice cmentarza oraz ulice Osiedla Jedynka, po dawniejszy dworzec kolejowy. Młodzież rzetelnie wywiązała się
z powierzonego jej zadania.
Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Mrocza za pomoc w organizacji akcji, za zakupienie dla uczniów rękawiczek,

Przeczytaj całość

Podziękowania dla ucznia Piotra Augustyna

15 września 2023

15 września 2023 roku podczas uroczystego apelu Dyrektor Technikum, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja oraz uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się z Piotrem Augustynem – uczniem naszego technikum, który okazał bezinteresowną pomoc przy ratowaniu życia dziecka z pożaru kamienicy na Rynku w Nakle nad Notecią w dniu 25 sierpnia 2023 roku.

Podczas spotkania nie brakowało słów podziwu i uznania.  Uczeń klasy III został odznaczony Honorową Odznaką „WZOROWEGO KADETA BZDZ”.

Przeczytaj całość