Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” w województwie kujawsko-pomorskim!

Wszelkie informacje dostępne są pod wskazanym linkiem.

Przeczytaj całość

Technikum Mundurowe w rankingu Perspektywy 2021

16 lutego 2021

Technikum Mundurowe w Mroczy po raz pierwszy znalazło się w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę dane z 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Technika oceniano za pomocą następujących kryteriów:

wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych,

Udany start Dominiki Pochowskiej w Pucharze Polski Kadetek w zapasach

9 lutego 2021

W dniach 5-6.02.2021r w Karlinie (zachodniopomorskie) odbywał się I Puchar Polski Kadetek (15-17 lat) w zapasach kobiet, pierwsza z dwóch eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pucharowy turniej zgromadził na starcie 136 zawodniczek z 57 klubów z całej zapaśniczej Polski. Uczennica klasy I Technikum Mundurowego w Mroczy Dominika Pochowska wystartowała w kategorii wagowej do 65 kg. W debiucie w starszej grupie wiekowej, w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal Pucharu Polski, zapewniając sobie awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wiktoria Wołk Mistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów

29 listopada 2020

Złoty medal Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w kategorii wagowej do 64 kg zdobyła uczennica klasy IV Technikum Mundurowego, Wiktoria Wołk.  W rwaniu uzyskała 89 kg, natomiast w podrzucie 112 kg, wyprzedzając drugą w klasyfikacji zawodniczkę o 15 kilogramów. Wiktoria pobiła jednocześnie 11 rekordów Polski, co pozwoliło uplasować się na 2. miejscu klasyfikacji Sinclaira ( jest to przelicznik wyniku na punkty).

W przyszły tygodniu Wiktoria pojawi się na pomoście w mroteckiej Hali Sportowo –

Kolejne zwycięstwo Dominiki Pochowskiej

Trwa dobra passa Dominiki, uczennicy klasy I Technikum Mundurowego w Mroczy. W odbywających się w dniach 20 – 22 listopada IX Mistrzostwach Polski Młodziczek U-14 w zapasach, nie dając żadnych szans przeciwniczkom, pewnie zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Młodziczek. Warto wspomnieć, że w zawodach udział wzięło 158 zawodniczek reprezentujących 60 klubów. Dominika stoczyła trzy wygrane walki, nie straciła żadnego punktu technicznego.

Mamy nadzieję, że doskonałe wyniki  zaowocują powołaniem do kadry narodowej na rok 2021,

Złoty medal Dominiki Pochowskiej

6 listopada 2020

Uczennica klasy I Technikum Mundurowego w Mroczy, Dominika Pochowska, zdobyła złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików w zapasach. W kategorii, w której wystąpiła Dominika, było w sumie pięć zawodniczek. Stoczyła cztery walki, z czego trzy zwyciężyła, kładąc rywalki na łopatki, ostatnią natomiast wygrała przewagą punktową 10 : 0.

Serdecznie gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów!

Zajęcia taktyczne klasy III i IV

17 września 2020

Dnia 09.09.2020r klasy III i IV uczestniczyły w  jednodniowym szkoleniu z zajęć taktycznych na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy. Uczniowie doskonalili m.in. sposoby poruszania się; pracę w parach, sekcjach i drużynach; patrolowanie pieszo. Podczas szkolenia dowiedzieli się również, w jaki sposób tworzyć szyki marszowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Szkolenie taktyczne – 9.09.2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

27 sierpnia 2020

1 września 2020 r.

Klasa I a – spotkanie z wychowawcą i dyrektorem szkoły o godz. 10:15 na holu budynku A;

Klasa II a – spotkanie z wychowawcą o godz. 10:00 w sali nr 12;

Klasa II b – spotkanie z wychowawcą o godz. 10:20 w sali nr 17;

Klasa III – spotkanie z wychowawcą o godz. 10:30 w sali nr 15;