Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Mroczy.

 

Aktualności

Spartakiada Sportowo – Obronna Klas Wojskowych

15 maja 2024

Dnia 10 maja 2024 r. na Strzelnicy Garnizonowej „JACHCICE” w Bydgoszczy odbyła się Spartakiada Sportowo – Obronna Klas Wojskowych z Województwa Kujawsko Pomorskiego.  Na starcie siedmioosobowa drużyna z – obowiązkowo – jedną dziewczyną w ekipie, natomiast drużyn było osiemnaście.

Uczniowie musieli uporać się z wieloma konkurencjami: na ramieniu broń, a w programie tory przeszkód i konkurencje typowo z placu boju, np. bieg z rannym na noszach. Celem Spartakiady było m.in.:

  • kształtowanie i umacnianie wśród młodego pokolenia obywatelskiej postawy wobec spraw bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej,

Przeczytaj całość

Drzwi Otwarte

9 maja 2024

Dnia 23 maja 2024 r. o godzinie 16:00 

w Technikum BZDZ w Mroczy

odbędą się „Drzwi Otwarte”

Serdecznie zapraszamy!!

 

Przeczytaj całość

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa oraz rocznica zakończenia II wojny światowej

9 maja 2024
Narodowy Dzień Zwycięstwa oraz 79. rocznica zakończenia II wojny światowej.
 
8 maja w całym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa oraz 79. rocznica zakończenia II wojny światowej. Święto to ustanowione zostało w 2015 roku przez parlament dla upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
 
W związku ze świętem, na Nowym Cmentarzu w Mroczy przy zbiorowej mogile mieszkańców Mroczy i okolic rozstrzelanych w styczniu 1945 roku pod Więcborkiem delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Przeczytaj całość

Obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

9 maja 2024
3 maja 2024 roku w Mroczy obchodzona była 233. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
Na uroczystość, która rozpoczęła się o 10.15 na Placu Wolności i poprowadzona została przez mjr rez. Jarosława Odrobińskiego przybyły liczne delegacje oraz poczty sztandarowe.
 
Delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pod Obeliskiem. Technikum BZDZ w Mroczy reprezentowała uczennica klasy II Zuzanna Wróblewska.
 
Wartę honorową pełnili w tym dniu uczniowie naszego Technikum Mundurowego –

Przeczytaj całość

Ukończenie szkoły przez uczniów klasy V

9 maja 2024

„Wystarczy być przyzwoitym” z takim przesłaniem abiturienci naszego Technikum Mundurowego opuszczają mury szkoły średniej.  Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie młodszych klas uczestniczyli w uroczystym  pożegnaniu maturzystów.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: Dyrektor do spraw koordynacji szkół mundurowych – pułkownik Artur Staszak, chorąży – Łukasz Rozpędowski, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska- Zawieja , Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Mikołaja i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mroczy – ks. dziekan Wojciech Cierniak,

Przeczytaj całość

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2024

     1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, uchwalony trzynaście lat temu przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej mieli odwagę przeciwstawić się narzuconej siłą władzy komunistycznej, często płacąc za to najwyższą cenę.

   Z okazji tegoż święta pod tablicą memoratywną, przy Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyła się krótka uroczystość. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, mjr rez. – Jarosław Odrobiński przypomniał historię Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz życiorys Wacława Polewczyńskiego „Połomskiego”.

Przeczytaj całość

Podziękowania dla uczniów naszego Technikum!

15 stycznia 2024

   5 stycznia 2024 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy odbyło się jak co roku Spotkanie Noworoczne.

  Jednym z punktów programu, było wręczenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosława Okonka dyplomów oraz grawertonów osobom, które wyróżniają się swoim zaangażowaniem, pomocą oraz działalnością w środowisku lokalnym. Wśród uhonorowanych osób, byli także uczniowie naszego Technikum:

  • Bartosz Muszyński – klasa IV;
  • Arkadiusz Oleksy – klasa IV;
  • Daniel Woźniak –

Przeczytaj całość

Udział uczniów w warsztatach :)

11 stycznia 2024

W ramach realizacji programu profilaktycznego szkoły,  uczniowie Technikum Mundurowego w Mroczy brali udział w warsztatach integrujących grupę i motywujących do działania.

Zajęcia polegały na aktywnym uczestnictwie uczniów, samodzielnym wyciąganiu wniosków i wykorzystaniu edukacji rówieśniczej w zmianie postaw i zachowań.

W trakcie warsztatów uczestnicy poznali korzyści wynikające z podjęcia pracy zespołowej oraz doskonalili umiejętności z tym związane. Poza tym uczniowie odkrywali swoje mocne strony a także poznawali metody skutecznego radzenia sobie ze stresem.

Przeczytaj całość

Policyjna profilaktyka w Technikum BZDZ w Mroczy

27 listopada 2023

Dnia 23 listopada 2023 r. Asp. Zofia Wrzeszcz i st. post. Wiesława Ambrozik zajmujące się w nakielskiej komendzie profilaktyką wspólnie z dzielnicowym z mroteckiego komisariatu asp. szt. Piotrem Majewskim odwiedzili uczniów Technikum Mundurowego w Mroczy.

Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich i dorosłych za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji nieletnich i jej przejawach.

Policjanci przybliżyli młodzieży przepisy zawarte w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, informowali o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań i zwracali uwagę,

Przeczytaj całość

Weronika otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów

27 listopada 2023

22 listopada 2023 r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole tę prestiżową nagrodę otrzymała Weronika Kokoszewska, uczennica klasy III. 

Dyplomy z gratulacjami wręczyli Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralakiem.

Weronice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!! :)

blank blank

Przeczytaj całość