Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Kołaczkowie.

 

Aktualności

Wyniki rekrutacji

23 lipca 2021

Wszyscy uczniowie, którzy złożyli do naszej szkoły komplet dokumentów wraz z oryginałem świadectwa zostali przyjęci do klasy I na rok szkolny 2021/2022.

Przeczytaj całość

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

24 czerwca 2021

Pożegnaliśmy ten trudny dla wszystkich rok. Teraz czas na zasłużony wypoczynek, życzymy Wam dużo słońca i radosnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!


Przeczytaj całość

Zawody użyteczno – bojowe – świetny wynik naszych uczniów!

1 czerwca 2021

29 maja 2021 roku odbyły się zawody użyteczno – bojowe uczniów szkół BZDZ z województwa kujawsko – pomorskiego o puchar Prezesa Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Honorowym patronatem zawody objęli: – International Police Association Polish Section (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Sekcja Polska Kujawsko Pomorska Grupa Wojewódzka), – Liga Obrony Kraju – Bydgoszcz, – Polski Związek Motorowy – Bydgoszcz. Zawody przeprowadzono w sześciu konkurencjach:

– składanie i rozkładanie broni

– ładowanie i rozładowanie magazynków

Przeczytaj całość

Funkcjonowanie szkoły od 17 maja

12 maja 2021

Zajęcia dydaktyczne od 17 maja stacjonarnie realizować będzie klasa I5, II4 i II5.

Lekcje odbywać się będą zgodnie z planem obowiązującym od początku roku szkolnego z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na terenie szkoły obowiązuje nakaz noszenia maseczek, dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny.

W dniach 25, 26 i 27 maja klasy te realizować będą naukę w systemie zdalnym zgodnie z obowiązującym planem na platformie Moodle.

Przeczytaj całość

Pożegnanie absolwentów

28 kwietnia 2021

30 kwietnia kolejni absolwenci opuszczają mury naszej szkoły trzymając w ręku świadectwo ukończenia Szkoły Technicznej Zespołu Szkół BZDZ w Kołaczkowie

Kolejny rok z rzędu rozstajemy się w tej niecodziennej i trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Przed nami jeszcze ostatnie spotkania podczas egzaminu maturalnego.
Daliście nam się poznać jako sympatyczna, chętna do działania klasa i z całą pewnością będziemy długo Was wspominać.
Rozpoczynacie kolejny etap życia, każdy z was wybrał już sobie nową ścieżkę.

Przeczytaj całość

Konsultacje strategii dla młodzieży

20 kwietnia 2021

Zapisz się na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. kujawsko-pomorskim!

Już 27 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 26 kwietnia. – Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

Przeczytaj całość

Wyjazd na poligon

27 marca 2021

Kolejnych emocji i wrażeń przyniosły uczniom zajęcia na poligonie w Bydgoszczy. Młodzież mogła spróbować swoich sił w strzelaniu oraz wykonując różne zadania taktyczne. Podzieleni wg profili spotkali się ze specjalistami w swojej dziedzinie odbywając zajęcia teoretyczne i praktyczne.

 

Przeczytaj całość

Erasmus +

18 marca 2021

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego uzyskał akredytację programu Unii Europejskiej Erasmus + na lata 2021-2027. W załączeniu ulotka, w której znajduje się więcej informacji dotyczących programu – pobierz.

 

Przeczytaj całość

Wyjazd na strzelnicę

7 marca 2021

6 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy, gdzie próbowali swoich sił strzelając z różnego rodzaju broni. Dzień był bardzo emocjonujący i pełen wrażeń, ponieważ uczniowie pierwszy raz mogli wziąć udział w takich zajęciach od momentu rozpoczęcia nauki zdalnej. 

Przeczytaj całość