Witamy

Serdecznie witamy na stronie internetowej Technikum Mundurowego w Kołaczkowie.

 

Aktualności

Zajęcia otwarte

14 listopada 2022

Z możliwości udziału w zajęciach otwartych z logistyki skorzystali dzisiaj uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie. W ramach realizacji w swojej szkole zajęć  doradztwa zawodowego zapoznali się oni ze specyfiką zawodu technik logistyk. Nasi uczniowie Zuzia i Filip z klasy 4 zaprezentowali także młodszym kolegom działanie wózka widłowego podczas ćwiczeń na symulatorze.

Przeczytaj całość

Erasmus+ w Portagulii

14 listopada 2022

4 listopada pięcioro uczniów naszej szkoły razem z opiekunem, dyrektorem Maciejem Lisowskim wyruszyło do Portugalii w ramach programu Erasmus+.

Po wylądowaniu na lotnisku w Porto udali się do Barcelos, gdzie spędzą 2 tygodnie.

Podczas swojego pobytu uczniowie odbywają praktyki w firmie Camorsil – Têxteis E Confecções, Lda. Oprócz pracy jest także czas na zwiedzanie. Uczniom udało się już poznać przepiękne zabytki m.in. Barcelos, Bragi i Guimaraes oraz Porto, które kuszą swoją historią turystów z całej Europy. 

Przeczytaj całość

Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada 2022

Uczniowie naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości biorąc udział w uroczystym apelu oraz koncercie kolęd przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie.

11 listopada delegacja uczniów wzięła udział w uroczystościach w kościele p.w. Świętego Andrzeja Boboli w Szubinie oraz na Placu Wolności, gdzie złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Bojowników o Polskość, Wolność i Niepodległość Ziemi Szubińskiej.

Przeczytaj całość

Biwak w Chomiąży Szlacheckiej

12 października 2022

W dniach 29 września – 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biwaku, który odbył się w Grodzie Piasta w Chomiąży Szlacheckiej. 

Przez dwa dni uczniowie brali udział w szkoleniu mundurowym poznając różne rodzaje broni, doskonalili postawy i techniki strzeleckie. Ponadto nabywali takie umiejętności, jak: zatrzymanie podejrzanego, przenoszenie rannych na polu bitwy oraz wiele innych służących także integracji pomiędzy klasami. Słoneczna pogoda sprzyjała licznym zajęciom terenowym.

Przeczytaj całość

Ślubowanie uczniów klasy I

23 września 2022

22 września uczniowie klasy I wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, które odbyło się na terenie Pierwszej Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zgromadzeni uczniowie, zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni członkowie rodzin uczniów wysłuchali przemówienia prezesa BZDZ Pana Pawła Duzdowskiego, a następnie wybrzmiały słowa ślubowania wypowiedziane przez wszystkich uczniów. Dodatkową atrakcją był pokaz porwania i odbicia zakładników, na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy oraz goście udali się na tradycyjną grochówkę.

Przeczytaj całość

Erasmus+

5 września 2022

Z radością informujemy, że rozpoczynamy Nasze podboje programu ERASMUS+, przewidzianego dla wybranych szkół BZDZ. Po zmianie regulaminu o udział w stażu zagranicznym uczniowie muszą tym razem zawalczyć. Już 4 listopada 11 uczestników z Ciechanowa i 5 z Kołaczkowa wraz z opiekunami wyruszy do Bragi w Portugalii. Na bieżąco będziemy relacjonować ich pobyt i przebieg stażu.

Cały projekt sfinansowany jest z funduszy unijnych.

Link do informacji: Akredytacja Erasmus+ – BZDZ

Przeczytaj całość

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

26 sierpnia 2022

Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się 1 września o godz. 12:00.

 

Przeczytaj całość

Podręczniki na rok szkolny 2022/2023

19 sierpnia 2022

W zakładce Podręczniki znajduje się wykaz podręczników dla wszystkich klas na nowy rok szkolny.

Przeczytaj całość

Rekrutacja na rok 2022/2023

19 lipca 2022

Wszyscy, którzy złożyli komplet oryginalnych dokumentów do naszej szkoły zostali przyjęci na nowy rok szkolny do klasy 1.

Witamy w szeregach uczniów naszego technikum.

Przeczytaj całość