Ośrodek Szkoleniowy BZDZ w Inowrocławiu

Kurs spawacza BZDZ Inowrocław

Na rynku pracy wciąż brakuje profesjonalistów z odpowiednim przeszkoleniem i praktycznymi umiejętnościami. Jeśli chcesz dołączyć do grona fachowców i realizować się w zawodzie, na który zapotrzebowanie nigdy nie zmaleje, już dziś zapisz się na nasz kurs spawacza Inowrocław. Organizowane zajęcia zapewnią solidne przygotowanie teoretyczne i pozwolą nabyć praktyczne umiejętności, niezbędne w zawodzie spawacza. Zdobyte w ten sposób uprawnienia otworzą drogę do kariery zawodowej w niezwykle dynamicznie rozwijających się obszarach gospodarki.

ZAPISZ SIĘ NA KURS SPAWACZA

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
25.06.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Co daje kurs spawacza?

  Uprawnienia spawalnicze przydają się wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest technologia trwałego łączenia metali różnego typu. Organizowany przez nas kurs spawacza otwiera więc drogę do pracy w zakładach przemysłowych, transporcie czy budownictwie. Popyt na spawaczy już od lat jest bardzo wysoki, a profesjonalizm i umiejętności doceniają pracodawcy w całym kraju. Dlatego też nauka spawania pozwala pewnie wkroczyć na rynek pracy i ugruntować na nim swoją pozycję w obliczu zmian, które nieustannie dokonują się w jego obszarze.

  Jakie spawanie jest najbardziej opłacalne?

  Najpopularniejsze metody spawania to współcześnie MAG i TIG. Organizowany przez nas kurs spawacz MIG MAG czy TIG umożliwi zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz nabycie praktycznych umiejętności, związanych z metodyką pracy spawacza, przygotowaniem powierzchni spawalniczych oraz prowadzeniem odpowiedniej dokumentacji w tym zakresie.

  ZDJĘCIA Z KURSU SPAWACZA

  Jakie kategorie uprawnień wykonasz w BZDZ Inowrocław?

  Każdy przyszły operator wózka widłowego Inowrocław przystępuje do egzaminu UDT, potwierdzającego nabytą wiedzę i zdobyte podczas kursu umiejętności. Uzyskanie pozytywnego wyniku pozwala na otrzymanie zaświadczenia kwalifikacyjnego. Jego ważność zależy od kategorii uprawnień, zgodnie z zapisami rozporządzenia w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji. Według wytycznych Urzędu Dozoru Technicznego, uprawnienia na wózki widłowe można podzielić na dwie kategorie:

  • pierwszą z nich stanowią wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia. Z kategorii tej wyłączone zostały wózki z wysięgnikiem i wózki, w których osoba obsługująca jest podnoszona razem z ładunkiem,
  • druga kategoria to wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem. W tej grupie znajdują się również wózki jezdniowe podnośnikowe, w których osoba obsługująca jest podnoszona razem z ładunkiem.

  Od 2019 r. wydawane uprawnienia posiadają datę obowiązywania i są ważne przez 5 lub 10 lat, w zależności od kategorii. Trzy miesiące przed upływem terminu należy złożyć stosowny wniosek do UDT, by móc je przedłużyć na kolejny okres.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 52 355-36-26!

  Jak długo trwa kurs na spawacza?

  Certyfikat spawalniczy i książeczkę spawalniczą otrzymuje się po zdaniu egzaminu teoretycznego przed naszym egzaminatorem, który posiada akredytację Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Nasz zespół instruktorów tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem i umiejętnościami, pozwalającymi doskonale przygotować kursantów do tego wyzwania. Kurs stacjonarny w naszym BZDZ Inowrocław trwa od 99 godzin, a ich ostateczna liczba zależy od wybranej metody. Aby wziąć udział w kursie i uzyskać kwalifikacje spawacza, należy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać zaświadczenie lekarskie, stwierdzające brak przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach.

   

  Kurs spawacza Inowrocław – Co zapewniamy podczas szkolenia?

  Nasi absolwenci mogą poszczycić się sporą wiedzą teoretyczną, ale również i przygotowaniem praktycznym, do którego przykładamy szczególną wagę. Organizujemy zajęcia i warsztaty w profesjonalnych pracowniach z nowoczesnym zapleczem technicznym. Uprawnienia spawacza pomaga zdobyć wykwalifikowana kadra doświadczonych praktyków. Naszym kursantom zapewniamy materiały dydaktyczne i spawalnicze, a chwile przerwy umilimy kawą i herbatą bo wiemy, że tylko dobra atmosfera sprzyja efektywnemu nabywaniu nowych kompetencji.