Ośrodek Szkoleniowy BZDZ w Inowrocławiu

Kurs pedagogiczny BZDZ Inowrocław

Organizowany w naszym centrum kształcenia kurs pedagogiczny Inowrocław pozwala zdobyć niezbędne uprawnienia oraz wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki i metodyki nauczania. Dzięki temu możliwe stanie się przyjmowanie młodocianych pracowników w zakładach produkcyjnych i usługowych oraz w placówkach handlowych. Naszym kursantom przekażemy niezbędne informacje i pomożemy zdobyć kompetencje, pozwalające na prowadzenie zajęć praktycznej nauki zawodu oraz przyuczanie do podejmowania wyzwań zawodowych w określonej profesji. Kurs pedagogiczny przeznaczony jest dla osób, które zawodowo nie podejmują obowiązków, związanych z pracą dydaktyczno-wychowawczą.

ZAPISZ SIĘ NA KURS PEDAGOGICZNY

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
25.06.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Co mi daje kurs pedagogiczny?

  Celem naszego kursu jest zdobycie uprawnień pedagogicznych. Umożliwiają one prowadzenie zajęć praktycznej nauki zawodu, a także przyuczanie młodocianych pracowników do wykonywania zadań, związanych z określoną profesją. Zdobyte w trakcie kursu uprawnienia pedagogiczne, przekładają się na kompleksową wiedzę z zakresu pedagogiki, psychologii i metodyki. Każdy absolwent będzie mógł przygotowywać swoich podopiecznych do podejmowania wyzwań zawodowych w danym obszarze.

  Ukończenie kursu wiąże się z możliwością podjęcia pracy na stanowisku instruktora praktycznej nauki zawodu. Zdobyte w trakcie zajęć umiejętności, zostaną potwierdzone stosownymi dokumentami. Wcześniej jednak konieczne będzie zdanie egzaminu wewnętrznego. Nasza wykwalifikowana kadra dołoży wszelkich starań, by był on wyłącznie formalnością, stwarzającą możliwości wykazania się nabytymi umiejętnościami, jako przyszły instruktor zawodu.

  ZDJĘCIA Z KURSU PEDAGOGICZNEGO

  Jak długo trwa kurs pedagogiczny?

  Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu odbywa się stacjonarnie w naszym centrum kształcenia w Inowrocławiu. Trwa on 48 godzin, które przeznaczone są na przekazanie wiedzy pedagogiczno-psychologicznej i metodycznej oraz ćwiczenie umiejętności dydaktycznych, niezbędnych w pracy instruktora zawodu.

  Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu. Osoby, które zdecydowały się odbyć kurs pedagogiczny dla instruktorów naszym BZDZ w Inowrocławiu, zyskują gwarancję:

  • kompleksowego przygotowania do pełnienia roli instruktora praktycznej nauki zawodu,
  • nauki wg autorskich programów, z dostępem do nowoczesnej wiedzy i rozwiązań metodycznych,
  • poszerzenia swoich kwalifikacji w miejscu, które od lat cieszy się nieposzlakowaną opinią,
  • wsparcia wykładowców i instruktorów na każdym etapie kursu.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 52 355-36-26!

  Kto może zrobić kurs pedagogiczny?

  Posiadając odpowiednie uprawnienia, które dają kursy pedagogiczne, możliwe jest przyjmowanie na staż i praktyki młodocianych pracowników. Kurs praktycznej nauki zawodu przygotowuje do samodzielnej organizacji zajęć i planowania własnego warsztatu pracy dydaktycznej. Podczas zajęć kursanci dowiadują się również, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, wspomagając rozwój zawodowy młodocianych podopiecznych i ich wejście na ścieżkę sukcesu w zawodzie.

  Aby odbyć kurs praktycznej nauki zawodu, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Jest on przeznaczony dla osób pełnoletnich, posiadających minimum średnie wykształcenie. Kandydaci na przyszłych instruktorów zawodu muszą również posiadać staż pracy w profesji, której będą nauczać. Jeśli planujesz rozwój zawodowy w tym właśnie kierunku i spełniasz powyższe wymagania, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i zapisz na nasz kurs pedagogiczny jeszcze dziś.