Ośrodek Szkoleniowy BZDZ w Inowrocławiu

Kurs na wózki widłowe BZDZ Inowrocław

Nasz kurs na wózki widłowe Inowrocław przygotowuje kandydatów do pracy na stanowisku operatorów wózków widłowych w firmach dystrybucyjnych, centrach logistycznych czy sklepach wielkopowierzchniowych oraz wszędzie tam, gdzie znajdują się magazyny wysokiego składowania. Nowoczesne zaplecze i doświadczona kadra pozwala nam profesjonalnie przekazać wiedzę i umiejętności, niezbędne do uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu państwowego. Zdobycie takich uprawnień otwiera przed absolwentami wiele możliwości zatrudnienia oraz daje szansę zdobycia stabilnej pozycji na rynku pracy.

ZAPISZ SIĘ NA KURS NA WÓZKI WIDŁOWE

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
25.06.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Co nam daje kurs na wózki widłowe?

  W naszym ośrodku w Inowrocławiu prowadzimy kursy zawodowe, kompleksowo przygotowujące do obsługi wózków jezdniowych. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, nasi kursanci uzyskują pozytywne wyniki na egzaminie, organizowanym przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Uprawnienia wydawane przez UDT dotyczą:

  • wózków widłowych spalinowych,
  • wózków spalinowych wraz z instalacją LPG,
  • wózków widłowych z napędem elektrycznym.

  Nasi absolwenci, którzy ukończyli szkolenia na wózki widłowe Inowrocław, z powodzeniem wchodzą na rynek pracy, podejmując zatrudnienie w wielu firmach i przedsiębiorstwach o różnym profilu na terenie całego kraju. Dzięki zdobytym kwalifikacjom, uzyskują oni również możliwość zmiany branży czy podniesienia swoich zarobków na takie, które będą przynosić większą satysfakcję i motywować do dalszego rozwoju.

  Uprawnienia na wózki widłowe coraz bardziej zyskują w oczach pracodawców. Nic dziwnego, bo urządzenia te są niezastąpione w wielu sektorach, m.in. w budowlanym i przemysłowym. Dlatego też uprawnienia na operatora wózków uznawane są za jedne z najbardziej pożądanych na współczesnym rynku pracy. Co ważne, dodatkowe kwalifikacje to również szansa na znalezienie lepiej płatnej pracy w branży, która nieustannie się rozwija, pomimo następujących po sobie kryzysów.

  ZDJĘCIA Z KURSU NA WÓZKI WIDŁOWE

  Jakie kategorie uprawnień wykonasz w BZDZ Inowrocław?

  Każdy przyszły operator wózka widłowego Inowrocław przystępuje do egzaminu UDT, potwierdzającego nabytą wiedzę i zdobyte podczas kursu umiejętności. Uzyskanie pozytywnego wyniku pozwala na otrzymanie zaświadczenia kwalifikacyjnego. Jego ważność zależy od kategorii uprawnień, zgodnie z zapisami rozporządzenia w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji. Według wytycznych Urzędu Dozoru Technicznego, uprawnienia na wózki widłowe można podzielić na dwie kategorie:

  • pierwszą z nich stanowią wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia. Z kategorii tej wyłączone zostały wózki z wysięgnikiem i wózki, w których osoba obsługująca jest podnoszona razem z ładunkiem,
  • druga kategoria to wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem. W tej grupie znajdują się również wózki jezdniowe podnośnikowe, w których osoba obsługująca jest podnoszona razem z ładunkiem.

  Od 2019 r. wydawane uprawnienia posiadają datę obowiązywania i są ważne przez 5 lub 10 lat, w zależności od kategorii. Trzy miesiące przed upływem terminu należy złożyć stosowny wniosek do UDT, by móc je przedłużyć na kolejny okres.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 52 355-36-26!

  Wymagania i egzamin na operatora wózków widłowych

  Aby starać się o uprawnienia na wózki widłowe, nie trzeba spełniać wielu skomplikowanych kryteriów. Wystarczy do tego już kończony 18 rok życia, minimum podstawowe wykształcenie oraz stan zdrowia, umożliwiający podjęcie pracy zawodowej na stanowisku operatora wózków jezdniowych. Organizowany przez nas kurs na wózek widłowy przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową, poszukując najlepszych dla siebie rozwiązań, jak i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i zwiększyć kompetencje w oczach pracodawców.

  Nasz kurs na wózki jezdniowe kończy egzamin państwowy, przeprowadzany przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin ten odbywa się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dn. 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych. Celem kursu na widlaki, organizowanym w naszym BZDZ Inowrocław, jest kompleksowe przygotowanie kandydatów na operatorów do końcowego sprawdzianu wiedzy i umiejętności oraz do późniejszej pracy w zawodzie.

  Egzamin składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera 15 pytań teoretycznych, z których na 11 należy odpowiedzieć poprawnie. Dopiero wówczas można przystąpić do części praktycznej egzaminu. W niej to trzeba wykazać się umiejętnościami manewrowania wózkiem, obciążonym paletą, pomiędzy ustawionymi wcześniej przeszkodami. Pozytywny wynik egzaminu oznacza zdobycie nowych uprawnień i kwalifikacji, pożądanych przez pracodawców i otwierających szereg różnorodnych perspektyw na rynku pracy.

   

  Dlaczego warto zrobić kurs na wózki widłowe Inowrocław?

  Kurs na wózki widłowe, organizowany przez nasz BZDZ Inowrocław, pozwala zdobyć wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu bezpiecznej obsługi i codziennej eksploatacji urządzenia. W trakcie zajęć teoretycznych dowiesz się nie tylko tego, jak zbudowane są wózki jezdniowe, ale również i nauczysz się higieny pracy przy użytkowaniu wózków oraz czynności, które należy podjąć po jej zakończeniu. Zajęcia praktyczne z najlepszymi instruktorami przygotują Cię do efektywnej pracy w zawodzie operatora wózka widłowego i pozwolą opanować sprawną obsługę urządzenia.

  Naszym kursantom zapewniamy kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie operatora wózków widłowych. Przekazujemy niezbędną wiedzę i dokładamy wszelkich starań, by każdy absolwent mógł pewnie wkroczyć na rynek pracy w nowej branży. Jednocześnie zapewniamy również wszystkie materiały dydaktyczne oraz zaplecze, umożliwiające szkolenie na nowoczesnym sprzęcie. Dużym atutem naszego BZDZ Inowrocław jest także wsparcie profesjonalnej kadry wykładowców i instruktorów, dbających nie tylko o stronę edukacyjną, ale również o atmosferę nauki, sprzyjającą budowaniu nowych umiejętności.