Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kursy fotowoltaiki BZDZ Bydgoszcz

Instalacje fotowoltaiczne to przyszłościowa branża, w kierunku której warto zwrócić się, by nadążyć za dynamicznymi zmianami, zachodzących na rynku pracy. Tym, którzy chcą ugruntować na nim swoją pozycję lub rozpocząć nową ścieżkę zawodową, oferujemy profesjonalne kursy fotowoltaiki Bydgoszcz, przygotowujące do wykonywania zawodu instalatora fotowoltaiki. W trakcie szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu montażu instalacji fotowoltaicznych. Przygotujemy Cię profesjonalnie do samodzielnej pracy w zawodzie i zapewnimy solidną podstawę do dalszego rozwoju swoich kompetencji.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU FOTOWOLTAIKI

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
24.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Kurs instalatora fotowoltaiki Bydgoszcz to szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej w sektorze odnawialnych źródeł energii, cieszącym się nieustannie rosnącym zainteresowaniem. Nasi wykładowcy i instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, profesjonalnie przygotują Cię do pracy w zawodzie instalatora systemów fotowoltaicznych, co otworzy przed Tobą możliwość zatrudnienia w branży fotowoltaicznej – jednej z najszybciej rozwijających się na współczesnym rynku. 

  W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych zapoznamy Cię ze specyfiką zawodu, opowiemy, jak działają systemy fotowoltaiczne, by w końcu przeprowadzić Cię przez proces ich montażu, regulacji i modernizacji. Zapisz się na nasz kurs montera fotowoltaiki, by otrzymać rzetelne wsparcie, cenne wskazówki i umiejętności, które otworzą przed Tobą nową ścieżkę zawodową, pozwolą rozszerzyć działalność, podnieść kwalifikacje czy ugruntować swoją pozycję w oczach pracodawcy.

  Czego nauczysz się na kursie instalatora fotowoltaiki?

  Kursy fotowoltaiki Bydgoszcz, organizowane przez BZDZ, przygotowują do podjęcia samodzielnej pracy przy montażu i regulacji systemów fotowoltaicznych. Nasz zespół, złożony z doświadczonych wykładowców i instruktorów:

  • wprowadzi Cię w świat odnawialnych źródeł energii,
  • opowie, czym są moduły fotowoltaiczne i falowniki oraz jakie są rodzaje instalacji fotowoltaicznych,
  • nauczy Cię doboru instalacji fotowoltaicznej do potrzeb inwestora,
  • poprowadzi Cię przez proces instalacji z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.

  Dzięki rzetelnemu przygotowaniu, będziesz mógł współpracować z najlepszymi firmami w kraju, oferującymi montaż systemów fotowoltaicznych. Program kursu opracowany został tak, by poprowadzić uczestników przez najważniejsze etapy – od teoretycznej wiedzy z zakresu fotowoltaiki, aż po praktyczne umiejętności, związane z jej montażem i regulacją.

  ZDJĘCIA Z KURSU FOTOWOLTAIKI

  Jakie zagadnienia z fotowoltaiki poruszamy na naszym szkoleniu?

  Kurs instalatora fotowoltaiki Bydgoszcz na poziomie podstawowym gwarantuje kompleksowe przygotowanie do rozpoczęcia pracy w zawodzie. W trakcie zajęć poruszony zostanie cały szereg niezwykle istotnych zagadnień, związanych z działaniem systemów fotowoltaicznych, zasadami ich doboru, montażem i regulacją, a także modernizacją instalacji.

  Na szkoleniu przykładamy szczególną wagę do zagadnień, związanych z montażem i regulacją instalacji. Wybierając nasz kurs montażu fotowoltaiki dowiesz się więc, jak konfigurować i uruchamiać systemy fotowoltaiczne, czym są systemy zintegrowane (bipv) i niezintegrowane (bapv) i jak wygląda ich montaż, jak zaplanować instalację odgromową i jakie narzędzia będą potrzebne, by efektywnie wykonywać powierzone Ci obowiązki. Takie przygotowanie otworzy drzwi do kariery zawodowej i pozwoli realizować się w zawodzie, niezwykle pożądanym na współczesnym rynku pracy.

  Program szkolenia na instalatora systemów fotowoltaicznych 

  Każdy instalator systemów fotowoltaicznych powinien posiadać stosowną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, które pomogą mu w efektywnym wykonywaniu powierzonych mu obowiązków zawodowych. Nasz program szkoleniowy dopasowany jest ściśle do zakresu zadań, które będziesz wykonywał na co dzień w swojej pracy. 

  Kurs montażu fotowoltaiki, organizowany przez nasz BZDZ, obejmuje m.in. takie tematy, jak:

  • ogólne zagadnienia, związane z branżą fotowoltaiki w Polsce,
  • dobór systemów fotowoltaicznych,
  • zasady działania systemów fotowoltaicznych i ich właściwości,
  • montaż i regulacja instalacji fotowoltaicznych,
  • wydajność i modernizacja systemów fotowoltaicznych.

  W trakcie zajęć dowiesz się m.in. jakie są rodzaje systemów fotowoltaicznych, w jaki sposób podłączyć system do sieci energetycznej, zdobędziesz wiedzę w zakresie czynników, wpływających na efektywność pracy systemów fotowoltaicznych oraz zapoznasz się z tematyką awarii i zakłóceń, które najczęściej usuwają monterzy. Każdy kursant w procesie dydaktycznym otrzymuje kompleksowe przygotowanie do zatrudnienia na stanowisku instalatora systemów fotowoltaicznych. 

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Dlaczego warto zdobyć kwalifikacje instalatora instalacji fotowoltaicznej?

  Kurs montażu fotowoltaiki oraz związane z nim kwalifikacje, niosą ze sobą cały szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim będzie to wejście na rynek w branży oze, rozwijającej się niezwykle dynamicznie, w której zapotrzebowanie na specjalistów nieustannie rośnie, a tendencja ta z pewnością nie zmieni się zarówno w bliższej, jak i w dalszej przyszłości. To z kolei wiąże się z wysokimi zarobkami, którymi mogą cieszyć się profesjonalni monterzy instalacji fotowoltaicznej.

  Nieustanny rozwój branży fotowoltaicznej stwarza również szansę ciągłego kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności, nadążając tym samym za trendami i technologiami, rewolucjonizującymi rynek. Zdobycie kwalifikacji instalatora instalacji fotowoltaicznej to także niepowtarzalna szansa, by wziąć karierę zawodową we własne ręce, otwierając działalność gospodarczą i pracując wyłącznie na własny rachunek. 

  Warunki przystąpienia i egzamin na instalatora fotowoltaiki

  Wybierając nasze kursy montera fotowoltaiki, należy mieć ukończone min. 18 lat. Szkolenie w BZDZ trwa 30 godzin, z czego 20 to część teoretyczna, zaś 10 godzin przeznaczonych jest na część praktyczną. Całość kończy egzamin wewnętrzny, potwierdzający zdobycie stosownej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do pracy na stanowisku instalatora fotowoltaiki. Egzamin składa się z 10 pytań. Uzyskanie pozytywnego wyniku poświadcza stosowne zaświadczenie MEN, otwierające drzwi do kariery zawodowej w jednym z najbardziej przyszłościowych sektorów na współczesnym rynku pracy.