Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs wychowawcy kolonijnego BZDZ Bydgoszcz

Kurs wychowawcy kolonijnego to propozycja dla osób, które lubią pracować z dziećmi i młodzieżą, nie boją się wyzwań, a jednocześnie są zdyscyplinowane i cechują się siłą charakteru, dzięki której możliwe jest sprawowanie kontroli nad grupą młodych ludzi. Wbrew pozorom, organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży nie jest łatwym zadaniem. Nasz kurs wychowawcy kolonijnego Bydgoszcz to prawdziwe kompendium wiedzy, związanej z umiejętnością właściwego planowania i organizowania zajęć w czasie trwania wyjazdu oraz bezpieczeństwem jego uczestników.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU WYCHOWAWCY KOLONIJNEGO

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
24.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Kurs na wychowawcę wypoczynku, organizowany w BZDZ Bydgoszcz, to szansa na przyswojenie sobie najważniejszych informacji, związanych z troską o życie i zdrowie uczestników kolonii oraz organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży. Ukończenie kursu i uzyskanie stosownego zaświadczenia, pozwala na znalezienie dodatkowego zatrudnienia w okresie ferii, wakacji, a także na wycieczkach czy „zielonych szkołach”. To również szansa, by połączyć zarobkową pracę z dziećmi i młodzieżą z wypoczynkiem w atrakcyjnie turystycznych regionach.

  Czego nauczysz się na kursie wychowawcy kolonijnego?

  Kurs wychowawcy wypoczynku Bydgoszcz kierowany jest do osób, chcących wykonywać pracę opiekuna kolonijnego. W ramach zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez doświadczonych wykładowców i instruktorów, nauczysz się w jaki sposób organizować czas wolny uczestnikom wycieczek czy zimowisk, dowiesz się, jakie obowiązki spoczywają na wychowawcy i w jaki sposób zapewnić podopiecznym najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie pobytu w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży.

  ZDJĘCIA Z KURSU WYCHOWAWCY KOLONIJNEGO

  Kto może być wychowawca wypoczynku?

  Wychowawca wypoczynku to osoba, która sprawuje opiekę nad uczestnikami kolonii, obozów czy zimowisk i ponosi odpowiedzialność za ich zdrowie i życie. Nasz kurs wychowawcy kolonijnego będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć wypoczynek z pracą zarobkową. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej, wychowawcą kolonijnym może zostać wyłącznie osoba pełnoletnia, posiadająca przynajmniej średnie wykształcenie. Ważne będzie również zaświadczenie o niekaralności oraz posiadanie zaświadczenia o ukończeniu kursu na wychowawcę kolonijnego.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Jakie zagadnienia poruszamy na kursie wychowawcy kolonijnego 

  Kurs na wychowawcę kolonijnego Bydgoszcz przygotowuje uczestników do podjęcia zatrudnienia w charakterze wychowawców wypoczynku. Program kursu obejmuje cały szereg zagadnień, związanych z:

  • organizacją wypoczynku i zajęć w trakcie jego trwania,
  • organizacją zajęć ruchowych i rekreacji dla dzieci i młodzieży,
  • planowaniem własnej pracy opiekuńczo-wychowawczej,
  • organizacją zajęć kulturalno-oświatowych,
  • organizacją zajęć technicznych,
  • zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdu.

  Tak szeroki zakres tematyczny pozwala na kompleksowe przygotowanie do roli wychowawcy kolonijnego, sprawującego opiekę nad dziećmi i młodzieżą w trakcie wyjazdów. 

  Wymagania i egzamin na wychowawcę wypoczynku

  Nasz kurs wychowawcy kolonijnego przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, planujących własny rozwój w tym właśnie kierunku. Nauka trwa 36 godzin, a kończy ją egzamin wewnętrzny, składający się z 15 pytań. Wynik pozytywny potwierdza nabycie stosownych kompetencji, które oficjalnie poświadcza zaświadczenie MEN, wręczane absolwentom po zakończeniu nauki.