Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs spawacza BZDZ Bydgoszcz

Nasz kurs spawacza Bydgoszcz skierowany jest do wszystkich osób, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie spawacza. Takie kwalifikacje otwierają cały szereg możliwości na rynku pracy w profesji, na którą nie maleje zapotrzebowanie już od wielu lat. Z nami dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o sprzęcie i akcesoriach spawalniczych oraz o bezpieczeństwie pracy w zawodzie. Nauczymy Cię wybranej metody spawania i pomożemy wkroczyć na rynek z umiejętnościami, cenionymi i pożądanymi przez pracodawców z różnych sektorów przemysłu.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU SPAWACZA

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
23.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Co daje kurs spawacza?

  Kurs spawania to wyjątkowa szansa na ugruntowanie swojej pozycji na rynku pracy. Certyfikat spawalniczy otwiera zupełnie nowe możliwości w profesji, na którą zapotrzebowanie nieustannie rośnie. Przemysł rozwija się bowiem dynamicznie, pomimo kolejnych kryzysów, a uprawnienia spawacza są wciąż jednymi z najbardziej pożądanych kwalifikacji. Osoby, które je posiadają, z reguły nie mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia, otrzymując przy tym satysfakcjonujące wynagrodzenie.

  Nauka spawania to szansa zarówno dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i umiejętności, jak i dla tych, którzy dopiero poszukują dla siebie drogi rozwoju zawodowego. To również nieustanne możliwości rozwoju poprzez naukę kolejnych technik spawania oraz doskonalenie tych, które zostały już opanowane. Nasz kurs spawacza Bydgoszcz pozwala posiąść wiedzę, związaną z wybraną profesją oraz umiejętności praktyczne, niezbędne do samodzielnej pracy w zawodzie. Decydują się na niego osoby, chcące pewnie wkroczyć na rynek pracy, dążące do podnoszenia swoich kompetencji oraz chcące nadążyć za dynamicznymi zmianami, dokonującymi się nieustannie w obszarze krajowej gospodarki.

  ZDJĘCIA Z KURSU SPAWACZA

  Charakterystyka kursów spawania

  Kursy spawalnicze, organizowane w BZDZ, skierowane są na konkretne techniki spawania. Spośród kilku możliwości, nasi kursanci mogą wybrać:

  • kurs spawacza MAG – spawacz mag posługuje się metodą częściowo zmechanizowaną. Takie półautomatyczne spawanie łukowe w osłonach gazowych, polega na stapianiu dwóch krawędzi, które mają być ze sobą połączone, przy pomocy ciepła łuku elektrycznego,
  • kurs spawacza MIG – metoda MIG to również spawanie częściowo zmechanizowane. Jest to proces spawania łukowego elektrodą topliwą, przebiegający w osłonie gazów chemicznych obojętnych. W praktyce oznacza to, że gaz – najczęściej argon lub hel – nie bierze udziału w samym procesie spawania,
  • metoda TIG – w tym przypadku łuk elektryczny jest wytwarzany pomiędzy spawanym materiałem, a nietopliwą elektrodą wolframową. Tutaj również występuje osłona gazowa, chociaż tym razem ma ona za zadanie ochronę ciekłego materiału spoiny przed różnego rodzaju gazami, które naturalnie występują w atmosferze,
  • metoda elektryczna 111 – jest najbardziej uniwersalną metodą, jeśli chodzi o spawanie łukowe. Opiera się ona na wykorzystaniu elektrody otulonej. Taka elektroda łączy się ze źródłem ciepła, które pochodzi z łuku elektrycznego. Łuk powstaje z kolei pomiędzy materiałem podstawowym, a topliwą elektrodą.
  • metoda gazowa 311 – w tym przypadku proces spawania opiera się na nagrzewaniu płomieniem i stapianiu brzegów spoiwa z elementami, które mają zostać połączone. Płomień powstaje tutaj w wyniku spalania gazu palnego. Najczęściej wykorzystywanym gazem jest acetylen.

  Decydując się na nasz kurs spawalnictwa, wszyscy kursanci otrzymują kompleksowe przygotowanie do samodzielnej pracy w zawodzie spawacza z wykorzystaniem wybranej wcześniej techniki.

  Jak długo trwa kurs na spawacza?

  Szkolenia spawaczy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to wynikiem bardzo dużego zapotrzebowania na tego rodzaju specjalistów. Aby jednak dobrze przygotować się do wypełniania powierzonych obowiązków, należy przede wszystkim uzyskać certyfikat spawacza, a co za tym idzie, odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Takie z pewnością zapewni nasz kurs spawacza. Bydgoszcz jest miejscem, w którym już od lat szkolimy profesjonalistów, świadomych własnych umiejętności i kompetencji.

  Nasz kursy trwają od 98 godzin. Ich liczba uzależniona jest ostateczne od wybranej metody. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę wykładowców i instruktorów-praktyków, dzięki którym kursanci zostają rzetelnie przygotowani do egzaminu państwowego, sprawdzającego zarówno nabytą wiedzę, jak i umiejętności praktyczne.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Jakie spawanie jest najbardziej opłacalne?

  Uprawnienia spawalnicze są współcześnie jednymi z najbardziej pożądanych nie tylko na polskim, ale również i na zagranicznych rynkach pracy. Nasi absolwenci mogą więc liczyć na zatrudnienie zarówno w kraju, jak też i poza jego granicami. Największą popularnością cieszy się współcześnie:

  • spawanie metodą MAG,
  • spawanie metodą TIG.

  To właśnie te metody są wybierane najczęściej, jako najbardziej opłacalne. Niezależnie od wybranego kierunku kształcenia, nasi kursanci pewnie podchodzą do zadań egzaminacyjnych, a zdawalność utrzymuje się na wysokim poziomie. Kwalifikacje spawacza uzyskuje się przed egzaminatorem z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Nasz kurs spawacza stanowi idealne przygotowanie do ostatecznego testu wiedzy i sprawności, o co dba wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem w zawodzie.

   

  Kurs spawacza Bydgoszcz – co zapewniamy podczas szkolenia?

  W trakcie kursów szczególną uwagę przykładamy do szkolenia praktycznego. Nasi kursanci mają więc dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz aktualnej wiedzy z zakresu wybranej profesji. Wiedzę i umiejętności utrwalić można dzięki materiałom dydaktycznym, z których korzystają uczestnicy kursu. Każdy z nich objęty jest również wsparciem wykwalifikowanej kadry, przekazującej swoją kompleksową wiedzę w przystępny sposób. W przerwach zapraszamy również na herbatę, kawę i wodę, bo tylko pozytywna atmosfera będzie sprzyjała nabywaniu nowych kompetencji. Jeśli masz ukończone 18 lat i nie posiadasz przeciwwskazań do pracy w zawodzie spawacza, wkrocz na ścieżkę kariery w tej profesji, zapisując się na nasz kurs.