Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs samoobrony BZDZ Bydgoszcz

Chcesz czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji? Dążysz do tego, aby nie być osobą bezradną i bezbronną wobec aktów przemocy? Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo reagować w momencie zagrożenia? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, nasz kurs samoobrony Bydgoszcz będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W trakcie zajęć nauczysz się podstawowych technik samoobrony, zagłębisz się w zagadnienia, związane z obroną konieczną czy stanem wyższej konieczności, ale również dowiesz się, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. A wszystko po to, by podejmować świadome działania, reagując skutecznie na akty przemocy wobec siebie i innych. 

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU SAMOOBRONY

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
24.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Kurs samoobrony, organizowany przez BZDZ Bydgoszcz, to odpowiedź na potrzeby tych, którzy chcą zdobyć umiejętności, pozwalające wyjść obronną ręką z sytuacji zagrożenia. To również szansa, by nauczyć się chronić zdrowie i życie innych, reagując na wszelkie akty przemocy. Udział w szkoleniu pozwoli zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu sztuk walki i samoobrony. Dzięki temu jego uczestnicy będą mogli poczuć się bezpiecznie, niezależnie od okoliczności.

  Czego nauczysz się na kursie samoobrony?

  Trening samoobrony, prowadzony pod okiem profesjonalnych instruktorów, to szansa, by poznać najważniejsze zasady skutecznej obrony przed atakiem. W trakcie zajęć teoretycznych dowiesz się m.in.:

  • czym jest obrona konieczna,
  • co to jest stan wyższej konieczności,
  • jakie urazy mogą pojawić się w trakcie obrony przed atakiem.

  Dzięki nauce praktycznej dowiesz się natomiast, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Pokażemy Ci, jak poruszać się w walce, wyprowadzać bloki i stopowania i uwalniać się z chwytów za ręce, głowę czy tułów. W ramach ćwiczeń nauczysz się również podstawowych technik walki w parterze oraz wyprowadzania uderzeń i kopnięć, by skutecznie odeprzeć atak napastnika.

  ZDJĘCIA Z KURSU SAMOOBRONY

  Organizujemy kursy samoobrony dla kobiet!

  W BZDZ Bydgoszcz dbamy o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Zapraszamy wiec zarówno na kurs samoobrony dla mężczyzn, jak i na kurs samoobrony dla kobiet! Dzięki naszym zajęciom każdy może przekonać się, że skuteczna obrona przed napastnikiem jest możliwa, niezależnie od sprawności fizycznej, wieku czy płci. Udział w zajęciach uświadomi Ci z pewnością, jak wielkie znaczenie może mieć umiejętność rozpoznawania potencjalnego zagrożenia i reagowania na niego we właściwy sposób.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Jak długo trwa kurs samoobrony?

  Zapraszamy na kolejną edycję kursu samoobrony do BZDZ Bydgoszcz. Nasze zajęcia mają formę teoretycznych wykładów w liczbie 2 godzin oraz praktycznych ćwiczeń. W ramach zajęć praktycznych, kursanci przez 8 godzin uczą się, jak oprzeć się atakowi napastnika i wyprowadzić własne ciosy. Teoria z kolei pozwala poznać najważniejsze zagadnienia, związane z samoobroną i pierwszą pomocą przedmedyczną. Jak nietrudno się domyślić, jeśli chodzi o kursy samoobrony cena nie ma większego znaczenia w momencie zagrożenia zdrowia lub życia. 

  Wymagania i egzamin

  Aby nauczyć się podstawowych technik samoobrony w ramach zajęć, organizowanych w naszym BZDZ, trzeba mieć ukończone minimum 18 lat. Zdobycie najważniejszych wiadomości i umiejętności w tym zakresie, będą potwierdzać zaświadczenia MEN, które grupa otrzyma po ukończeniu szkolenia. Jego odbycie nie wiąże się natomiast z koniecznością przystępowania do egzaminu. Zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty i zgłoszenia się na zajęcia, by móc świadomie zareagować w sytuacji zagrożenia.