Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs projektowania ogrodów BZDZ Bydgoszcz

Projektowanie ogrodu może być zarówno pasją, realizowaną w zaciszu własnego domu, jak i pracą zawodową, pełną ciekawych wyzwań, kreatywności i zaangażowania. Na nasz kurs projektowania ogrodów Bydgoszcz zapraszamy więc zarówno amatorów twórczych rozwiązań we własnej przestrzeni, jak i osoby, które chciałyby wejść na ścieżkę kariery w zawodzie projektanta ogrodów. Nasi kursanci otrzymują kompleksową wiedzę, którą następnie uczą się wykorzystywać w praktyce. Zdobycie umiejętności projektowania ogrodów to szansa na rozpoczęcie pracy w zawodzie projektanta lub też stworzenie idealnego miejsca do odpoczynku w gronie najbliższych osób.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU PROJEKTOWANIA OGRODÓW

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
24.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Nasze kursy projektowanie ogrodów mają na celu przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy, związanej z projektowaniem przestrzeni tak, by posiadała ona zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. W ramach zajęć pokażemy więc, jak łączyć funkcjonalne rozwiązania z pięknem natury i dopasować do siebie rośliny, by uzyskać unikalne kompozycje, tworzącą harmonijną całość. Ukończenie kursu pozwala uzyskać kompetencje, niezbędne do wykonywania prac z zakresu projektowania nowoczesnych ogrodów, zarówno tych przydomowych, jak i tych, znajdujących się obok biur czy budynków użyteczności publicznej.

  Czego nauczysz się na kursie projektowania ogrodów?

  Każdy kursant, uczestniczący w organizowanych przez nas zajęciach, otrzyma rzetelną wiedzę z zakresu:

  • funkcjonalnego podziału ogrodu,
  • projektowania koncepcji ogrodu,
  • analizowania możliwości krajobrazu i jego optymalnego wykorzystania w projekcie,
  • pracy z mapą i planem zagospodarowania przestrzennego,
  • zasad, związanych z komponowaniem przestrzeni i doborem roślin.

  Doświadczony zespół wykładowców i instruktorów gwarantuje profesjonalizm w prowadzeniu zajęć oraz cenne wskazówki, jak nabytą wiedzę wykorzystać w praktyce.

  ZDJĘCIA Z KURSU PROJEKTOWANIA OGRODÓW

  Kurs projektowania ogrodów otworzy Ci furtkę do rozwoju Twojej kariery

  Profesjonalny projektant ogrodów to zawód niezwykle pożądany na współczesnym rynku pracy. Nic dziwnego, bo ogrodnictwo staje się pasją coraz większej liczby osób, którym zależy na wysokiej estetyce otoczenia. Nasze kursy projektowania ogrodów doskonale przygotują Cię do tworzenia idealnie dopracowanych projektów i wprowadzania w życie kreatywnych rozwiązań, odpowiadających gustom i potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. 

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Jakie zagadnienia poruszamy na kursie ogrodniczym?

  Organizowane przez BZDZ Bydgoszcz szkolenie to 30 godzin spotkań, w trakcie których poruszony zostaje cały szereg niezwykle istotnych tematów branżowych. Nasi kursanci dowiadują się więc, jak komponować przestrzeń, by była ona estetyczna a zarazem funkcjonalna, w jaki sposób dobierać rośliny, by pasowały one do siebie kolorem, zapachem i kształtem, jak przygotować dokumentację projektową i jakie metody warto wykorzystać w pielęgnacji roślin, by cieszyć się ich pięknem na dłużej.

  W trakcie zajęć poruszymy również zagadnienia, związane ze współczesnymi trendami w projektowaniu ogrodów, nie zapominając także o prawnych aspektach, by kompleksowo przygotować kursantów do podjęcia zatrudnienia na stanowisku projektanta ogrodów. 

  Wymagania i egzamin na projektanta ogrodów

  Nasz kurs projektowania ogrodów Bydgoszcz skierowany jest do osób pełnoletnich, chcących zdobyć wiedzę i kompetencje, niezwykle pożądane na współczesnym rynku. Czas trwania kursu wynosi 30 godzin, z czego 20 godzin przeznaczamy na zajęcia teoretyczne, a 10 na warsztaty praktyczne.

  Cykl spotkań kończy egzamin wewnętrzny, przeprowadzany przez instruktora i składający się z min. 10 pytań, sprawdzających opanowaną przez słuchaczy wiedzę. Zaliczenie egzaminu z pozytywnym wynikiem pozwala na otrzymanie zaświadczenia MEN – dokumentu potwierdzającego nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu podstaw projektowania ogrodów.