Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs pierwszej pomocy BZDZ Bydgoszcz

Od umiejętności radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach może zależeć zdrowie, a nawet życie drugiej osoby. Nasz kurs pierwszej pomocy Bydgoszcz skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą posiąść umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki udziałowi w zajęciach dowiesz się jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową, nauczysz się tamować krwotoki, opatrywać rany i stabilizować złamania. To podstawa bezpiecznego funkcjonowania na co dzień, ale również i mocny fundament pracy z dziećmi, seniorami i osobami niepełnosprawnymi.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU PIERWSZEJ POMOCY

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
23.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Czego nauczysz się na kursie pierwszej pomocy?

  Kwalifikowany kurs pierwszej pomocy to szansa na zdobycie wiedzy i umiejętności, związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Kursanci zostaną profesjonalnie przygotowani do wykonywania konkretnych zadań ratowniczych, takich jak:

  • tamowanie krwotoków,
  • opatrywanie ran,
  • unieruchamianie złamań i zwichnięć,
  • przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
  • ochrona przed wychłodzeniem.

  Udział w zajęciach pozwoli kursantom świadomie udzielać pomocy tam, gdzie będzie ona konieczna, zarówno w sytuacjach związanych z życiem codziennym, jak i w wyzwaniach zawodowych.

  ZDJĘCIA Z KURSU PIERWSZEJ POMOCY

  Wymagania i egzamin KPP

  Aby dobyć kursy medyczne w BZDZ Bydgoszcz, należy mieć ukończone 18 lat. Kurs pierwszej pomocy kończy się egzaminem wewnętrznym. W trakcie egzaminu sprawdzona zostanie zarówno wiedza teoretyczna kursantów, jak też nabyte w trakcie zajęć umiejętności praktyczne. Na część teoretyczną składa się 8 pytań testowych. Drugi etap z kolei pozwala wykazać się umiejętnością wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Absolwenci otrzymują zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu. Dzięki udziałowi w zajęciach zyskują oni również umiejętność ratowania zdrowia i życia, która może okazać się bezcenna w sytuacji zagrożenia.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Harmonogram szkolenia z pierwszej pomocy

  Kurs kpp Bydgoszcz trwa 8 godzin. W tym czasie przewidziano 4 godzin wykładów i tyle samo godzin ćwiczeń pod okiem doświadczonego ratownika medycznego. Zajęcia organizowane są w systemie weekendowym w siedzibie naszej placówki. Ostatnie spotkanie kończy egzamin wewnętrzny, poświadczający nabycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. W trakcie spotkań poruszone zostaną tematy:

  • bezpieczeństwa poszkodowanego w miejscu zdarzenia,
  • oceny jego stanu,
  • taktyki działań ratowniczych,
  • opatrywania różnego rodzaju urazów i udzielania pomocy przedmedycznej,
  • podstaw prawnych, związanych z pierwszą pomocą.

   

  Dlaczego pierwsza pomoc jest ważna?

  Szkolenia medyczne to solidny fundament wiedzy i umiejętności, związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Dzięki niemu możliwa staje się szybka, a zarazem świadoma reakcja w momencie zaistnienia zagrożenia dla zdrowia i życia innych osób. Co ważne, zgodnie z polskim prawem, udzielenie takiej pomocy jest obowiązkowe. Dlatego też warto wiedzieć jak działać skutecznie, by pomóc poszkodowanemu jeszcze zanim na miejscu pojawi się wezwany lekarz lub ratownik medyczny.