Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs opiekuna osób starszych BZDZ Bydgoszcz

Opiekun osoby starszej to zawód wyjątkowo ceniony w warunkach starzejącego się społeczeństwa. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie wzrasta, a możliwości zatrudnienia poszerzają się wraz z upływem kolejnych lat. Aby jednak móc wspierać seniorów w codziennym funkcjonowaniu, pokonywaniu ograniczeń, zaspokajaniu niezbędnych potrzeb i organizacji czasu wolnego, konieczne jest zdobycie odpowiednich kompetencji. Nasz kurs opiekuna osób starszych Bydgoszcz dostarcza podstawowej wiedzy w tym zakresie, a absolwenci mogą podjąć zatrudnienie w domach spokojnej starości, domach pomocy społecznej i innych placówkach, udzielających wsparcia osobom w podeszłym wieku. 

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU OPIEKUNA OSÓB STARSZYCH

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
24.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Opieka nad osobami starszymi wymaga nie tylko cierpliwości i poświęcenia, ale również specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Tym, którzy chcą je zdobyć, oferujemy nasze kursy opiekun osób starszych. Ich uczestnicy zostają kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu, zdobywając odpowiednie kwalifikacje i solidne podstawy do dalszego rozwoju.

  Ukończenie kursu otwiera szansę na pracę w wielu ośrodkach i placówkach na terenie całej Polski. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy odnajdują się w kontaktach z drugim człowiekiem i chcą podnosić swoje kompetencje w zawodzie, niezwykle pożądanym na współczesnym rynku pracy.

  Czego nauczysz się na kursie opiekuna osób chorych i niepełnosprawnych?

  W naszym BZDZ możesz odbyć kurs opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych na poziomie podstawowym. Jego ukończenie nadaje kompetencje, niezbędne do podjęcia zatrudnienia na stanowisku asystenta osoby niepełnosprawnej, starszej lub chorej. W trakcie zajęć:

  • dowiesz się, jaka jest rola opiekuna osób starszych i z jakimi zadaniami będziesz mierzyć się w codziennej pracy zawodowej,
  • poznasz najważniejsze zagadnienia, związane ze zdrowiem i chorobami wieku podeszłego,
  • opowiemy Ci, jak wygląda aktywizacja seniorów w praktyce, jak organizować osobom starszym i niepełnosprawnym czas wolny,
  • dowiesz się, jak udzielać pierwszej pomocy i wspierać osoby starsze i niepełnosprawne na co dzień.

  ZDJĘCIA Z KURSU NA OPIEKUNA OSÓB STARSZYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH

  Jak długo trwa kurs i co obejmuje?

  Dostępny w naszym BZDZ kursy opiekuna osób starszych obejmują podstawowe wiadomości i umiejętności, dzięki którym grupa otrzymuje kompleksowe przygotowanie do rozpoczęcia pracy w zawodzie. Ci, którzy chcą szkolić się na kierunku opiekun osób starszych kurs powinni odbyć pod okiem doświadczonych wykładowców, którzy sprawią, że każdy absolwent będzie mógł świadomie rozpocząć karierę w wybranym kierunku. Taki zespół tworzą wykładowcy naszego BZDZ. Nauka obejmuje 60 godzin, z czego 15 przeznaczone jest na wykłady teoretyczne. Czas trwania części praktycznej wynosi kolejne 45 godzin.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Czy otrzymam zaświadczenie lub certyfikat?

  Edukacja na kierunku kurs opiekuna osób starszych Bydgoszcz kończy się egzaminem wewnętrznym, przeprowadzonym przez prowadzącego. Na egzamin składa się min. 10 pytań, sprawdzających nabytą w trakcie zajęć wiedzę. Ukończenie kursu wiąże się z otrzymaniem zaświadczenia MEN, potwierdzającego gotowość absolwenta do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

  Rozpocznij kurs opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych już dziś

  Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które nie odnajdują się w pracy za biurkiem, a swoje życie zawodowe chcą poświęcić na niesienie wsparcia seniorom i niepełnosprawnym. Aby odbyć kurs opiekuna osób starszych Bydgoszcz, konieczne jest ukończenie18 roku życia oraz posiadanie min. podstawowego wykształcenia. Warto jednocześnie zdawać sobie sprawę z tego, że opieka nad starszymi osobami będzie wymagała wykonywania ciężkiej pracy, często o charakterze fizycznym. Jeśli tylko jesteś gotowy podjąć takie wyzwanie, koniecznie skontaktuj się z nami już dziś.