Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs kosmetyczny BZDZ Bydgoszcz

Jeśli interesujesz się nowościami na rynku kosmetycznym, z pasją śledzisz makijażowe trendy i doskonale odnajdujesz się w sztuce zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, mamy dla Ciebie idealną propozycję. Kurs kosmetyczny Bydgoszcz pozwoli Ci poznać tajniki różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, przygotuje do wykonywania perfekcyjnego manicure i pedicure oraz pozwoli posiąść wiedzę i umiejętności, związane z elementami wizażu. Tak zdobyte kompetencje przydadzą się nie tylko w zawodzie, ale i w życiu codziennym, a zdobycie zaświadczenia otworzy wiele możliwości na rynku pracy.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU KOSMETYCZNEGO

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
23.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Kurs kosmetyczki – zagadnienia programowe

  Nasze kursy kosmetyczne Bydgoszcz dają doskonałe podstawy do pracy w zawodzie kosmetyczki. Kursantów wyposażymy w niezbędną wiedzę, związaną z budową i rodzajami skóry oraz pokażemy im, jak przeprowadzać różnego rodzaju zabiegi upiększające i pielęgnacyjne. Z nami poznają oni tajemnice branży kosmetycznej, zgłębią możliwości, jakie niesie ze sobą nowoczesna technologia i aparatura w gabinecie oraz dowiedzą się, po które kosmetyki warto sięgać, by uzyskać pożądane efekty.

  Nasz kadra doświadczonych instruktorów przekaże w sposób przystępny wiedzę, związaną z przyborami do makijażu, technikami usuwania go oraz przygotowaniem skóry do zabiegów. Szkolenia kosmetyczne Bydgoszcz to również kompendium wiedzy, związanej z elementami stylizacji i wizażu oraz perfekcyjnym manicure i pedicure, które z pewnością zostanie docenione przez zadowolonych z usług klientów. Kompleksowa wiedza i umiejętności praktyczne, zdobyte w trakcie zajęć, pozwolą nie tylko z sukcesem poszukiwać pracy w zawodzie, ale również otworzyć własny gabinet kosmetyczny, świadcząc usługi na własną rękę.

  ZDJĘCIA Z KURSU KOSEMTYCZNEGO

  Czego nauczysz się na naszym kursie kosmetycznym?

  Nasz kurs kosmetyczny przeznaczony jest dla osób, które chcą rozpocząć naukę w zawodzie od podstaw. Na kursantów czeka już zespół profesjonalnych wykładowców oraz instruktorów z bogatym doświadczeniem. Dzięki nim nauczysz się, jak dbać o cerę, jak ją pielęgnować i przygotowywać do zabiegów oraz jak je przeprowadzać. W trakcie zajęć pokażemy, jak prawidłowo wykonać manicure i pedicure oraz zapoznamy Cię z elementami wizażu.

  Kurs kosmetyczny w Bydgoszczy kompleksowo przygotuje Cię do podejmowania różnorodnych wyzwań w miejscu zatrudnienia lub też we własnym gabinecie kosmetycznym. Na zajęciach dowiesz się, jak dobierać zabieg do rzeczywistych potrzeb klienta i rodzaju jego cery. Pokażemy Ci, jak prawidłowo, a więc również i bezpiecznie korzystać z różnego rodzaju narzędzi kosmetycznych i omówimy działanie sprzętów, których będziesz używać codziennie w swojej pracy. Podpowiemy również, jak prowadzić własny gabinet, obsługując klientów zgodnie z najwyższymi standardami.

   

  Jak długo trwa kurs kosmetyczny?

  Kurs kosmetyczny Bydgoszcz trwa 50 godzin. W tym czasie przewidziane jest:

  • 14 godzin wykładów teoretycznych,
  • 36 godzin, które przeznaczone będą na zajęcia praktyczne.

  Dzięki temu nasi kursanci mogą posiąść niezbędną wiedzę i umiejętności, które otworzą im drogę do pracy na stanowisku kosmetyczki. To z pewnością bardzo dobry kierunek w dzisiejszej rzeczywistości, w której zapotrzebowanie na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne nieustannie wzrasta.

  Sukces w zawodzie wymaga jednak ciągłej inwestycji w swoje kompetencje. Organizowany w BZDZ Bydgoszcz kurs kosmetyczny pozwala pewnie wkroczyć na ścieżkę kariery w profesji, w której możliwości rozwoju są wyjątkowo duże. Branża kosmetyczna zmienia się bowiem w szybkim tempie, a nowości na rynku pojawiają się w coraz krótszych odstępach czasu. Uczestnictwo w kursach pozwala więc rozszerzyć ofertę, zwiększając jednocześnie jakość wykonywanych usług.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Jak wygląda egzamin na kosmetyczkę?

  Wszystkie kursy kosmetyczne w Bydgoszczy, organizowane przez nasz BZDZ, kończą się egzaminem wewnętrznym. Egzamin ten podzielony został na część teoretyczną, która przeprowadzana jest w formie testu, składającego się z 10 pytań oraz z część praktyczną, sprawdzającą nabyte w trakcie zajęć umiejętności.

  A będzie ich całkiem sporo, bo nasi specjaliści omówią w trakcie zajęć wiele istotnych tematów i pokażą w przystępny sposób, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Dzięki temu każdy absolwent naszego kursu wkroczy na rynek pracy w nowej branży ze świadomością własnych umiejętności i kompetencji, niezbędnych do wykonywania zawodu kosmetyczki. Absolwenci otrzymują zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu oraz stosowny certyfikat.

   

  Kurs kosmetyczny Bydgoszcz – wymagania

  Naszym kursantom zapewniamy materiały szkoleniowe oraz wsparcie doświadczonych instruktorów. Aby odbyć kurs kosmetyczny w Bydgoszczy, należy jednak spełnić kilka warunków. Należą do nich:

  • ukończony 18 rok życia,
  • przynajmniej średnie wykształcenie,
  • gotowość do nabywania wiedzy i poszerzania umiejętności.

  Aby wykonywać zawód kosmetyczki, należy również cechować się doskonałymi umiejętnościami manualnymi, poczuciem estetyki, a także komunikatywnością, gdyż część zabiegów może trwać wyjątkowo długo, a umiejętność stworzenia odpowiedniej atmosfery i swobodnej rozmowy z klientem z pewnością wpłynie na poziom jego zadowolenia z ostatecznych efektów.

   

  Czy po kursie kosmetycznym można otworzyć salon?

  Kurs kosmetyczny Bydgoszcz to szansa na szybkie znalezienie pracy w zawodzie, na który zapotrzebowanie ciągle wzrasta, bo coraz więcej osób zauważa potrzebę korzystania z usług kosmetyczki. Jednak kompleksowa wiedza i nabyte na kursie umiejętności, pozwalają również na rozpoczęcie pracy na własną rękę. Nasi absolwenci bardzo często zakładają własną działalność gospodarczą, ciesząc się dobrymi opiniami klientów i własną satysfakcją z obranej ścieżki zawodowej. Na taki stan rzeczy pracuje cały zespół profesjonalistów, potrafiących sprawnie poprowadzić kursantów przez kolejne etapy gromadzenia wiedzy i nabywania kompetencji, odkrywając przed nimi tajemnice najlepszych salonów kosmetycznych. Udział w kursie kosmetycznym to szansa na wzięcie odpowiedzialności za swoją karierę zawodową i przyszłość w branży z możliwościami nieustannego rozwoju i inwestowania w swoje umiejętności.