Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs CNC BZDZ Bydgoszcz

Organizowany przez nasz BZDZ kurs CNC skierowany jest do wszystkich osób, pragnących poszerzyć swoje kwalifikacje o nowe umiejętności w zakresie doboru półfabrykatów, materiałów oraz narzędzi do obróbki, a także tworzenia procesów technologicznych, które związane są z obróbką skrawaniem. Jego głównym celem jest kompleksowe przygotowanie wszystkich kursantów do podjęcia zatrudnienia w zawodzie operatora CNC. Kurs CNC Bydgoszcz to szansa na ugruntowanie silnej pozycji na rynku pracy, poprzez nabycie umiejętności, pozwalających samodzielnie pracować na pożądanym przez pracodawców stanowisku.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU CNC

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
23.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Jakie umiejętności nabędziesz na kursie CNC?

  Organizowane w naszym centrum kształcenia szkolenie CNC podzielone zostało na część teoretyczną i praktyczną. Dzięki temu kursanci zostają kompleksowo przygotowani do podjęcia samodzielnej pracy w zawodzie operatora CNC. Jest on odpowiedzialny za obsługę sterowanych numerycznie obrabiarek, służących do obróbki różnego rodzaju materiałów, jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Nasza kadra posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by przekazać kursantom:

  • zasady samodzielnej pracy na stanowisku operatora CNC,
  • wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii obróbki skrawaniem,
  • umiejętność doboru narzędzi i parametrów obrabiarek sterowanych numerycznie,
  • umiejętność korzystania z narzędzi pomiarowych, niezbędnych w pracy operatora CNC,
  • zasady czytania i interpretacji rysunków technicznych,
  • umiejętność obsługi obrabiarek przemysłowych sterowanych numerycznie, których działanie opiera się na najczęściej stosowanych w przemyśle sterownikach,
  • zasady kontroli ostatecznych wyników pracy.

  Głównym celem naszego kursu jest prowadzenie zajęć tak, by każdy absolwent mógł wkroczyć na rynek pracy z kompleksowymi umiejętnościami i wiedzą, pozwalającą podjąć całkowicie samodzielną pracę na obrabiarkach CNC.

  ZDJĘCIA Z KURSU OPERATORA MASZYN CNC

  Jak długo trwa kurs na operatora maszyn CNC?

  Kurs operatora CNC poprowadzi Cię od podstawowych informacji, dotyczących pracy obrabiarek, aż do kompleksowej wiedzy, związanej z wybraną profesją. Dla naszych kursantów przygotowaliśmy teoretyczne i praktyczne zajęcia z zakresu technologii obróbki skrawaniem sterowanej numerycznie oraz programowania maszyn i ich obsługi. Spotkania takie trwają 60 godzin, z czego 22 godziny przeznaczono na teorię, a 38 na praktyczne szkolenie, pozwalające wykorzystać w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę.

  Wszystkie zajęcia odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry ze sporym doświadczeniem, związanym zarówno z programowaniem, jak i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie. Zdobytą w trakcie zajęć wiedzę, można utrwalić dzięki udostępnianym kursantom materiałom szkoleniowym. Nasz kurs programowania CNC przeprowadzany jest na zawansowanych technologicznie urządzeniach, opierając się przy tym na zaktualizowanej wiedzy i nowoczesnych technologiach.

   

  Kurs CNC Bydgoszcz – wymagania

  Przyszły programista CNC musi wykazywać się nie tylko samodzielnością, ale również i cierpliwością oraz poczuciem odpowiedzialności za powierzone mu obowiązki. Kompleksowe przygotowanie do zawodu oraz odpowiednie cechy charakteru sprawią, że przed operatorem otworzy się wiele nowych możliwości na rynku pracy, a jego kompetencje będą pożądane przez pracodawców z różnych sektorów przemysłu.

  Nasz kurs CNC Bydgoszcz przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 18 lat. Dzięki udziałowi w zajęciach, nasi kursanci rozpoczynają ścieżkę kariery w profesji, która bywa często nazywana zawodem przyszłości. Z tego też względu sytuacja na polskim, ale również i na zagranicznych rynkach pracy jest wyjątkowo korzystna dla wykwalifikowanych operatorów maszyn numerycznych. Ciągły deficyt rzetelnych profesjonalistów sprawia, że odbyty kurs CNC szybko przekłada się na poważne oferty pracy oraz satysfakcję z podejmowanych wyzwań zawodowych wraz z zadowalającym wynagrodzeniem.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Jak wygląda egzamin na operatora maszyn CNC?

  Organizowane w BZDZ Bydgoszcz kursy obrabiarek CNC kończą się egzaminem wewnętrznym. Jest to forma sprawdzenia nabytej w trakcie zajęć wiedzy oraz umiejętności, dzięki którym możliwe będzie podjęcie pracy w zawodzie operatora lub programisty CNC. Egzamin składa się z dwóch części:

  • część teoretyczna, przeprowadzana w formie testu, składającego się z 10 pytań,
  • część praktyczna, w trakcie której kursant ma szansę wykazać się umiejętnościami, zdobytymi w trakcie zajęć.

  Zaliczenie obu etapów oznacza uzyskanie pozytywnego wyniku, a więc kwalifikacji do podjęcia pracy na stanowisku operatora CNC. Absolwenci uzyskują również zaświadczenie MEN, potwierdzające ukończenie kursu i zdobycie kompleksowej wiedzy i umiejętności. Jak pokazuje doświadczenie, nasi kursanci z powodzeniem rozpoczynają karierę zawodową, odnajdując się zarówno na polskich, jak i zagranicznych rynkach pracy.

   

  Zostań wykwalifikowanym operatorem CNC!

  Szkolenia CNC to niepowtarzalna szansa na uzyskanie kompetencji do pracy w niezwykle pożądanej profesji. Stały deficyt profesjonalistów w tej branży powoduje, że operatorzy CNC są wyjątkowo doceniani na rynku pracy. Odzwierciedla się to zarówno w licznych ofertach, jak też w satysfakcjonujących zarobkach. Zdobycie odpowiednich kwalifikacji otwiera ścieżkę kariery w zawodzie z dużymi możliwościami rozwoju.

  Plany organizowanych przez BZDZ kursów doskonale odpowiadają na aktualne potrzeby rynku pracy. Bazując na sporym doświadczeniu i wiedzy, dostosowaliśmy ich program tak, by nasi absolwenci byli rzetelnie przygotowani do samodzielnej pracy na stanowisku operatorów CNC.

  Nasze kursy opierają się na nowoczesnych technologiach oraz stale aktualizowanej wiedzy. Nad procesem nauczania czuwa wykwalifikowana kadra doświadczonych wykładowców i instruktorów, dokładająca wszelkich starań, by swoją wiedzę przekazać kompleksowo, ale w przystępny sposób. Dzięki temu możemy poszczycić się już całym gronem absolwentów, którzy z powodzeniem podjęli zatrudnienie w zawodzie operatora CNC, będąc świadomymi swoich kompetencji i umiejętności. Dołącz do grupy osób, czerpiących satysfakcję z zawodowych wyzwań i wkrocz na ścieżkę kariery w zawodzie przyszłości, zapisując się na nasz kurs CNC jeszcze dziś.