Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs baristy BZDZ Bydgoszcz

Marzy Ci się praca w kawiarni, pełnej niepowtarzalnych smaków i aromatów? Chcesz nauczyć się przyrządzać najlepsze espresso, caffe latte i cappuccino? Obsługa ekspresu do kawy nadal sprawia Ci trudność? Zapraszamy na nasz profesjonalny kurs baristy Bydgoszcz! W ramach zajęć nauczymy Cię, jak krok po kroku przygotowywać aromatyczną kawę, pokażemy, jakich urządzeń używać, by gorący napój zyskał niepowtarzalny smak i zapoznamy Cię z pracą w pożądanym na rynku zawodzie, w którym będzie mógł rozpocząć swoją karierę każdy uczestnik szkolenia. Gwarantujemy, że z nami nauka przebiegnie w przyjaznej atmosferze i w wyjątkowym aromacie świeżo zaparzonej kawy.

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY KURSU NA BARISTĘ

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
24.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Kurs na baristę, organizowany przez nasz BZDZ, to wyjątkowa szansa, by nabyć kompetencje, niezbędne do pracy w zawodzie, cenionym w Polsce i poza granicami kraju. Szkolenie baristyczne podnosi kwalifikacje pracowników, ale również otwiera drogę do kariery osobom, chcącym dopiero rozpocząć swoją ścieżkę zawodową w tym właśnie kierunku. Nasz kurs przeznaczony jest więc dla wszystkich tych, którzy chcą zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności parzenia kawy, zachwycającej głębokim smakiem i kuszącej wyjątkowym aromatem.

  Czego nauczysz się na kursie baristy?

  Na naszych zajęciach odkryjesz sztukę parzenia espresso i dowiesz się, po które narzędzia warto sięgnąć, by filiżanka parującej kawy skłoniła do degustacji jak najwięcej osób. Nasz zespół szkoleniowy zapozna Cię również z pracą baristy oraz:

  • przekaże najważniejszą wiedzę na temat kawy,
  • nakreśli rys historyczny aromatycznego napoju,
  • omówi rodzaje kaw i sposoby pozyskiwania ziaren kawy – ich obróbkę i dystrybucję.

  A wszystko po to, by każdy uczestnik szkolenia w trakcie trwania kursu poznał od kuchni tajniki pracy w zawodzie baristy.

  ZDJĘCIA Z KURSU NA BARISTĘ

  Komu polecamy kurs baristy?

  Jeśli interesuje Cię zarys historyczny i kulturowy, związany z parzeniem kawy, chcesz poczęstować swoich gości aromatycznym napojem o niepowtarzalnym smaku lub też podnieść swoje kompetencje w oczach pracodawcy, zostań uczestnikiem naszego kursu dla baristów! Zapraszamy na zajęcia nie tylko osoby, pracujące w kawiarniach lub chcące rozwiać się w tym kierunku, ale również i tych, dla których poranna filiżanka kawy to rytuał, bez którego nie warto rozpoczynać kolejnego dnia. 

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Zdobądź umiejętności z zakresu parzenia kawy!

  Zapraszamy do zgłoszenia się na kurs na baristę, organizowany przez nasz BZDZ. Czas trwania kursu wynosi 16 godzin, z czego 6 godzin poświęcimy na teoretyczne wykłady, zaś kolejnych 10 na opanowanie technik parzenia kawy. A wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z dużym doświadczeniem w przygotowaniu najlepszych napojów. Wiedza i umiejętności, które zdobędziesz w ramach zajęć sprawią, że przygotowywana kawa nabierze wyjątkowego charakteru, a jej aromat zachęci do konsumpcji wielbicieli wysublimowanego smaku w najlepszej odsłonie.

  Egzamin i warunki przystąpienia do kursu

  Nasz kurs baristy Bydgoszcz przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Jego zakończenie stanowi egzamin wewnętrzny, będący szansą na sprawdzenie nabytych kompetencji. Egzamin ma formę testu, na który składa się 10 pytań. Pozytywne ukończenie kursu wiąże się z kolei z otrzymaniem zaświadczenia MEN, potwierdzającego nabyte umiejętności, pozwalające rozpocząć karierę w zawodzie baristy.