Centrum Kształcenia Kadr Bydgoszcz

Kurs ADR BZDZ Bydgoszcz

Rozpoczynasz dopiero poszukiwanie stanowiska, licząc na możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, które przydadzą Ci się na rynku pracy? Chcesz uzyskać nowe kwalifikacje, pozwalające zmienić posadę czy branżę? Myślisz o awansie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Polecamy kurs ADR w naszym BZDZ Bydgoszcz. Dzięki niemu zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, rozszerzysz swoje uprawnienia oraz otworzysz przed sobą nowe możliwości na polskim i zagranicznym rynku pracy.

Opracowane przez nas programy zajęć idealnie przygotują Cię do egzaminu państwowego, a kADRa doświadczonych wykładowców i instruktorów zadba o merytoryczną wartość przekazywanych informacji. Jako jedni z nielicznych wpisujemy się w aktualne trendy na polskich i światowych rynkach pracy, odpowiadając na potrzeby klientów, chcących nadążyć za dynamicznymi zmianami. Jeśli jesteś zainteresowany swoim rozwojem zawodowym w tym właśnie kierunku, skorzystaj z naszej oferty i zapisz się na kurs ADR jeszcze dziś!

ZAPYTAJ O CENĘ I NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLENIA ADR

NAJBLIŻSZY KURS ROZPOCZYNA SIĘ
23.07.2024

Formularz zapisu na kurs

  * pola oznaczone gwiazdką są wymagane

  Imię i nazwisko *

  Adres e-mail *

  Telefon

  Uwagi / Dodatkowe informacje

  Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności i RODO

  Co to jest kurs ADR?

  ADR to konwencja europejska, związana z międzynarodowym przewozem drogowym niebezpiecznych materiałów. Do tej grupy należą np.:

  • paliwa,
  • gazy palne i trujące,
  • materiały utleniające i samoreaktywne,
  • materiały łatwopalne i wybuchowe.

  Jak nietrudno się domyślić, przewóz takich towarów wiąże się z całym szeregiem różnego rodzaju zagrożeń. Kursy ADR przygotowują kierowców do przewozu tego rodzaju materiałów tak, by był on zgodny z ustalonymi przepisami i normami. Tylko dzięki temu ryzyko niebezpieczeństwa zostaje mocno zminimalizowane.

  Nasz kurs ADR dla kierowców pozwala uzyskać zaświadczenie, umożliwiające przewóz niebezpiecznych materiałów, również w cysternach. Zdobyte u nas uprawnienia ADR, akceptowane są w 48 państwach, których przedstawiciele podpisali stosowną umowę, związaną z międzynarodowym przewozem drogowym towarów niebezpiecznych. Szkolenie ADR kończy się egzaminem państwowym, do którego nasi kursanci zostają profesjonalnie przygotowani w trakcie odbywających się zajęć.

  ZDJĘCIA Z KURSU ADR

  Wymagania dotyczące kandydatów do kursu ADR dla kierowców

  Przewóz drogowy niebezpiecznych materiałów w każdym przypadku wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednich uprawnień. Ich zdobycie umożliwia organizowane przez nas szkolenie ADR oraz pozytywne zdanie egzaminu państwowego. Każdy kandydat, chcący uzyskać kwalifikacje ADR, musi mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy kategorii B, C lub C+E oraz aktualne badania lekarskie i psychotechniczne. Wszyscy kierowcy, którzy chcą wykonywać przewóz grupy materiałów, określanych mianem niebezpiecznych, muszą również spełniać wymagania, zawarte w ustawie o ruchu drogowym i ustawie o transporcie drogowym.

  Organizowany przez nas kurs ADR Bydgoszcz przeznaczony jest dla kierowców, chcących uzyskać pozwolenie ADR oraz takich, których uprawnienia do transportu drogowego materiałów niebezpiecznych wygasły. W kursie mogą również wziąć udział osoby, chcące przydłuży ważność posiadanych już uprawnień. Zaświadczenia ADR wydawane są bowiem na okres 5 lat. Aby zachować ciągłość uprawnień, należy w ostatnim roku ich ważności, odbyć kurs ADR i zdać państwowy egzamin, poświadczający zdobyte kwalifikacje.

   

  Rodzaje szkoleń ADR

  Przewóz materiałów niebezpiecznych musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami. Określają one dokładnie, które towary zalicza się do tej właśnie kategorii i jakie działania należy podjąć, by zminimalizować niebezpieczeństwo, związane z ich transportem. Co więcej, przewóz ten musi być również odpowiednio udokumentowany, a na osoby, które się nim zajmują, nałożono również szereg innych obowiązków.

  W Polsce przeprowadzane są dwa rodzaje szkolenia ADR. Pierwszym z nich jest szkolenie podstawowe, przygotowujące kierowców do przewozu wszystkich materiałów niebezpiecznych poza tymi, które zakwalifikowane zostały do 1 i 7 klasy. Należą do nich materiały i artykuły wybuchowe oraz materiały radioaktywne i promieniotwórcze. Nasz ADR kurs podstawowy przeznaczony jest dla kierowców, którzy jeszcze nie mogą legitymować się uprawnieniami ADR lub też takich, których uzyskane wcześniej uprawnienia utraciły swoją ważność.

  Z kolei ADR szkolenie specjalistyczne poszerza kompetencje kierowcy zawodowego o przewóz w cysternach oraz przewóz materiałów wybuchowych i promieniotwórczych, których nie mogą przewozić osoby posiadające uprawnienia ADR podstawowe. Aby przystąpić do kursu specjalistycznego, należy mieć ukończony kurs podstawowy. Mogą również wziąć w nim udział tylko ci kierowcy, którzy posiadają ważne uprawnienia ADR, zdobyte przed upływem ostatnich 5 lat.

  MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KURSU? – ZADZWOŃ TEL. 889-804-846!

  Jak wygląda egzamin na ADR?

  Uprawnienia ADR zyskuje się po odbyciu kursu oraz zdaniu egzaminu państwowego. Jest on przeprowadzany po ukończeniu przez kandydata szkolenia, przygotowującego kierowców do przewożenia niebezpiecznych materiałów. Egzaminy odbywają się niezwłocznie po zakończeniu naszego kursu. Kandydaci mogą jednak jeszcze przez pół roku podejść do testu, potwierdzającego uzyskane w trakcie szkolenia umiejętności. Okres ten dotyczy także egzaminów poprawkowych, choć nasza doświadczona kadra z pewnością zadba, by nie musiały się one odbywać.

  Na egzamin państwowy składają się pytania jednokrotnego wyboru. Prawidłową odpowiedź należy wybrać spośród trzech sugerowanych możliwości. Aby egzamin zakończyć pozytywnym wynikiem, należy udzielić poprawnych odpowiedzi na 2/3 pytań. Będzie ich:

  • 30, jeśli starasz się o podstawowy ADR,
  • 18 gdy egzamin dotyczy ADR specjalistycznego w zakresie przewozu towarów cysterną,
  • 15 w przypadku szkolenia specjalistycznego w zakresie przewozu materiałów z klasy 1 i 7.

  Wraz z liczbą pytań będzie malał również czas, przeznaczony na udzielenie poprawnych odpowiedzi. W podstawowym wariancie egzamin będzie trwał godzinę.

  Zaświadczenia ADR wydawane są przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Otrzymasz je za pośrednictwem poczty w terminie 7 dni od zaliczenia egzaminu.

   

  Ile zarabia kierowca ADR w Polsce?

  Jak w każdym przypadku, również i zarobki kierowców, przewożących materiały niebezpieczne, zależą do kilku czynników. Należy do nich m.in. staż pracy, miejsce jej odbywania czy też posiadane kwalifikacje. Podstawowy ADR uprawnia do nieco mniejszych dochodów, niż kwalifikacje specjalistyczne. Oficjalnie przyjmuje się, że zarobki w Polsce na tym stanowisku rozpoczynają się od 3700 zł netto, ale doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani kierowcy w większych spółkach mogą liczyć nawet na 8000 zł miesięcznego wynagrodzenia.

  Warto więc zainwestować w swój rozwój, zapisując się na nasze szkolenie ADR. Jako profesjonalne centrum kształcenia, jesteśmy w stanie zagwarantować optymalne przygotowanie kandydatów do egzaminu, miłą atmosferę sprzyjającą poszerzaniu kompetencji oraz spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.