Aktywny senior to skarb

Kiedy:
30 listopad 2021 całodniowy
2021-11-30T00:00:00+01:00
2021-12-01T00:00:00+01:00

Prezentacja rozwiązań, które zostaną wdrożone w Domu Dziennego Pobytu w Aleksandrowie Kujawskim. Rozwiązania wypracowane na podstawie współpracy z ośrodkami o podobnym profilu z Portugalii.

Godzina:
wtorek, 30 listopada 2021
12:00:00 czas środkowoeuropejski standardowy (czas polski)

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

30 listopada br. w godz. 12:00-14:00 w Domu Dziennego Pobytu w Aleksandrowie Kujawskim przy ulicy Długiej 8  odbędzie się prezentacja podsumowująca program Ścieżki Współpracy: „Aktywny senior to skarb”.

Projekt ten był realizowany od stycznia 2021 roku pomimo panującej pandemii i zakończy się 30 listopada 2021 r. 

Mając na uwadze potrzeby starzejącego się społeczeństwa i patrząc przez pryzmat doświadczeń w pracy z osobami niesamodzielnymi Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne zamierza wykorzystać doświadczenia Portugalii i na ich podstawie wdrożyć nowe rozwiązania przede wszystkim do działającego w Aleksandrowie Kujawskim Domu Dziennego Pobytu. Z pozyskanej wiedzy mogą skorzystać wszystkie podmioty, które prowadzą ośrodki o podobnym profilu.

Wspomniane wcześniej „nowe rozwiązania” dotyczą całej społeczności, ponieważ podstawą portugalskiej opieki senioralnej jest angażowanie wszystkich pokoleń i to, że senior jest postrzegany jako cenny składnik społeczeństwa, który kształtuje młode pokolenie przekazując fachową wiedzę, scala rodzinę, stanowi źródło mądrości życiowej i pokazuje sens opierania swojego życia na istotnych wartościach. Rodziny z kolei motywują seniorów do podejmowanie różnego rodzaju aktywności, z których wycieczki, samokształcenie w postaci kursów czy dodatkowych zajęć, to tylko wierzchołek góry.

Istotne są również projekty międzypokoleniowe, w trakcie których następuje wymiana wiedzy i integracja. Ta zmiana postrzegania starości nie jako problemu geriatrycznego, a jako szansy na bogatsze i pełniejsze życie społeczeństwa, wydaje się kluczowa we wszystkich działaniach
realizowanych w temacie seniorów.

Prezentacja (ze względu na obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2) odbędzie w formie online. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których jest to ważny temat. Link do spotkania:

Link do spotkania

Z uwagi na to, że z początkiem nowego roku Dom Dziennego Pobytu w Aleksandrowie Kujawskim przechodzi na działalność komercyjną, już dziś zapraszamy zainteresowanych seniorów do zapisów na turnus, który rozpoczyna się 01 stycznia 2022 r. Zapisy bezpośrednio w placówce lub pod nr. tel. 576 888 952.

Data publikacji: 30-11-2021