Wolontariat

 

02.09.2019r.  został w naszej szkole powołany Szkolny Wolontariat.

Opiekun Wolontariatu: Sławomir Maniawski 

 

Festyn „Chojnice dla Ziemi”

11 czerwca 2022 r. w Parku Tysiąclecia, w godzinach od 9:00 do 16:00 uczestniczyliśmy w festynie „Chojnice dla Ziemi” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach. Zorganizowaliśmy tam również nasze stoisko, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Szkołę reprezentowali: Filip Brüggemann, Adam Laskowski, Tomasz Wiese, Joanna Orlikowska, Amelia Czaplewska, Marta Urbaniak i Szymon Kasprzak.
Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Opiekunem był pan Sławomir Maniawski.

Zbiórka dla Zosi

Nasi uczniowie: Paweł Domeracki, Jakub Topolewski, Gracjan Olkowski, Adam Laskowski, Martyna Kałwińska, Wiktor Chylewski, Aleksandra Kukowska, Katarzyn Sielska, Oliwia Paukszteło, Olga Bociek, Oliwia Dygner, Bartosz Rożek i Wiktor Ryng, uczestniczyli w zbiórce na rzecz 13 miesięcznej Zosi. Cała akcja charytatywna miała miejsce w fosie miejskiej. Mimo niesprzyjającej pogody, udało się uzbierać sporo pieniędzy. Dziękujemy darczyńcom oraz naszym wspaniałym wolontariuszom!

Szkolnym koordynatorem był Pan Sławomir Maniawski.

Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

Otrzymaliśmy podziękowania za udział w Wielkanocnej zbiórce żywności. Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Brawo! ☺️🥳🤩👏

Wielkanocna Zbiórka Żywności

1 i 2 kwietnia 2022 r. braliśmy udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez Chojnicki Bank Żywności. W akcję zaangażowali się nasi uczniowie: Filip Guziński, Łukasz Kowalski, Eryk Kromer oraz Wiktor Ryng. Opiekunem był Pan Sławomir Maniawski.

Dziękujemy za zaangażowanie! ☺️

Zbiórka dla chojnickiego Przytuliska

Udało nam się zebrać sporo karmy dla zwierzaków w Przytulisku. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce! :-)


Podsumowanie akcji „Pomoc Ukrainie – Razem dla Korsunia”

Wzięliśmy udział w zbiórce „Pomoc Ukrainie – Razem Dla Korsunia” organizowaną przez Miasto, Gminę oraz Powiat Chojnice. Zebraliśmy mnóstwo rzeczy dla potrzebujących! Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję! Koordynatorem był pan Sławomir Maniawski.

 

„Pomoc Ukrainie – Razem Dla Korsunia”

Włączamy się w zbiórkę ” Pomoc Ukrainie – Razem Dla Korsunia” organizowaną przez miasto, gminę oraz powiat na rzecz partnerskiego miasta Korsuń. To efekt wspólnych ustaleń Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego, Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego i Burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera.

Wszystkie środki można dostarczać do szkoły. Będziemy je na bieżąco przekazywać do wyznaczonych punktów zbiórek. Opiekunem zbiórki w szkole jest Pan Sławomir Maniawski.

Można również wpłacać pieniądze na zrzutkę, szczegóły na stronie: https://zrzutka.pl/f46677

Jeżeli ktoś potrzebuje konsultacji z pedagogiem/nauczycielami w związku z obecną sytuacją, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Lista potrzeb – Pomoc Ukrainie – Razem Dla Korsunia:

1. Środki medyczne:
· opatrunki (opaski uciskowe, plastry, nożyce, bandaże)
2. Środki pierwszej potrzeby:
· śpiwory
· koce
· kołdry
· karimaty
· termosy (duże, małe)
· latarki
· akumulatory, power banki
· odzież termiczna
3. Żywność:
· suche jedzenie o przedłużonym terminie ważności (puszki, gotowe jedzenie, batony energetyczne)
4. Środki ochrony osobistej:
· mydło
· ręczniki
· ręczniki jednorazowe
· rękawiczki
· maseczki
· apteczki
5. Wyposażenie pomieszczeń:
· sztućce
· kubki
· szklanki
6. Sprzęt elektryczny:
· czajniki elektryczne
· lampki

30. Finał WOŚP

Włączyliśmy się do akcji WOŚP. Tym razem zbierano pieniądze na najwyższych standardów sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Hinz (3b) oraz nauczyciele – Dariusz Piekarski i Sławomir Maniawski.

Szlachetna Paczka

Wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce, oparty na współpracy z darczyńcami i wolontariuszami. 

Udało się nam skompletować aż 7 paczek dla Pana Marka. Mamy nadzieję, że ta pomoc pozwoli mu uśmiechnąć się chociaż na chwilę i zapomnieć o chorobie. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie.

Kiermasz dla Aleksa

W dniu 13.12 włączyliśmy się do udziału w kiermaszu na Chojnickim rynku, który był przeznaczony dla Aleksa. Uczniowie przygotowali różne rękodzieła oraz ciasta na sprzedaż. Za okazane serce bardzo wszystkim dziękujemy! 😊❤️

Radość z czynienia dobra

„Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra” Platon

 

 

„Zostań Świętym Mikołajem”

Uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach włączyli się w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”, przygotowując paczki dla osób starszych, samotnych, ubogich, niejednokrotnie bezdomnych z gminy Chojnice. W dniu 6 grudnia uczniowie przekazali 13 paczek zawierających indywidualne prezenty pod choinkę. Mamy nadzieję, że sprawimy radość tym osobom, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu wobec tego, czego te osoby potrzebują.

Galeria

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W czwartek 5 grudnia 2019 na apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza gościliśmy Burmistrza Miasta Chojnice Arseniusza Finstera oraz jego zastępcę Adama Kopczyńskiego.
Podczas apelu odznaczono zasłużonych tytułem Honorowego Wolontariusza oraz wręczono podziękowania dla uczniów, którzy brali udział w akcjach charytatywnych i zbiórkach na rzecz potrzebujących.Ponadto szczególne Wyróżnienie Dyrektora otrzymali Sara Kąkolewska i Paweł Wiese za niesienie pomocy w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Dziękujemy Wam za bezinteresowność i zachęcamy pozostałe osoby do włączenia się w szeregi wolontariatu w przyszłości.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek świątecznych przy akompaniamencie Oliwii Wagga oraz Weroniki Block.

Galeria

 

Akcja schronisko…

Szkolny Wolontariat z opiekunem Hanną Tomaszek zorganizował zbiórkę karmy dla chojnickiego Przytuliska.

 

 

Akcja znicz oraz zbiórka na rzecz TPH

Październik upłynął pod znakiem zbiórki do puszek oraz uczestniczeniu w akcji rozprowadzania zniczy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.