Wolontariat

 

02.09.2019r.  został w naszej szkole powołany Szkolny Wolontariat.
Opiekunem została Hanna Tomaszek.

 

Radość z czynienia dobra

„Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra” Platon

 

 

„Zostań Świętym Mikołajem”

Uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach włączyli się w akcję „Zostań Świętym Mikołajem”, przygotowując paczki dla osób starszych, samotnych, ubogich, niejednokrotnie bezdomnych z gminy Chojnice. W dniu 6 grudnia uczniowie przekazali 13 paczek zawierających indywidualne prezenty pod choinkę. Mamy nadzieję, że sprawimy radość tym osobom, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu wobec tego, czego te osoby potrzebują.

Galeria

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W czwartek 5 grudnia 2019 na apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza gościliśmy Burmistrza Miasta Chojnice Arseniusza Finstera oraz jego zastępcę Adama Kopczyńskiego.
Podczas apelu odznaczono zasłużonych tytułem Honorowego Wolontariusza oraz wręczono podziękowania dla uczniów, którzy brali udział w akcjach charytatywnych i zbiórkach na rzecz potrzebujących.Ponadto szczególne Wyróżnienie Dyrektora otrzymali Sara Kąkolewska i Paweł Wiese za niesienie pomocy w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Dziękujemy Wam za bezinteresowność i zachęcamy pozostałe osoby do włączenia się w szeregi wolontariatu w przyszłości.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek świątecznych przy akompaniamencie Oliwii Wagga oraz Weroniki Block.

Galeria

 

Akcja schronisko…

Szkolny Wolontariat z opiekunem Hanną Tomaszek zorganizował zbiórkę karmy dla chojnickiego Przytuliska.

 

 

Akcja znicz oraz zbiórka na rzecz TPH

Październik upłynął pod znakiem zbiórki do puszek oraz uczestniczeniu w akcji rozprowadzania zniczy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *