Informacje dla Rodziców

Harmonogram zebrań z rodzicami – listopad, grudzień 2022 r.

 
Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W tym roku szkolnym sprawujemy opiekę psychologiczno-pedagogiczną w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach. Informujemy Państwa o możliwości konsultacji w formie spotkań, bądź kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie udzielimy wsparcia w każdym problemie czy wyzwaniu, którego Państwo doświadczają. Szczególnie służymy pomocą wszystkim Uczniom, którzy chcieliby porozmawiać na nurtujące ich tematy.

Nasz gabinet znajduje się obok sekretariatu – pokój nr 107. Harmonogram naszych godzin pracy znajdą Państwo na stronie szkoły.


Do zobaczenia!
Dominika Szałkowska – psycholog
Mail: psycholog@bzdz.pl
Nr telefonu: 664 772 625

 

Poniżej harmonogram dyżurów psychologa/terapeuty pedagogicznego w roku szkolnym 2022/2023

 

 

Harmonogram zebrań z rodzicami – wrzesień 2022 r.

Harmonogram zebrań z rodzicami – maj 2022 r.

Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie?

Ulotka w formacie PDF 

Informacja dla rodziców

Szanowni Rodzice/Opiekunowie,

Prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w dzienniku elektronicznym. 

Ferie zimowe 2022

W poniedziałek, 14 lutego 2022 r. nasi uczniowie rozpoczynają zimowy wypoczynek. Niezależnie od tego, w jakiej formie podopieczni spędzą ferie, ważne jest, aby zapewnić im właściwą opiekę oraz bezpieczne i higieniczne warunki pobytu – zwłaszcza w czasie trwającej pandemii. Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi publiczną bazę danych o wypoczynku. Dzięki niej rodzice i opiekunowie mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Baza daje gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami. Na stronie internetowej www.wypoczynek.mein.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Dodatkowo z w/w strony pobrać można Poradnik bezpiecznego wypoczynku, w którym znajdziemy niezbędne informacje, umieszczone po to, aby nasz wolny czas był radosny i bezpieczny. Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymać można bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

Do zobaczenia! :)

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Świętowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Pamiętajmy, że Internet niesie ze sobą wiele dobrego, ale jednocześnie wiąże się z nim wiele zagrożeń, często nieoczywistych. Najważniejsze jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, co złego może nas w nim spotkać i wiedzieć, jak się bronić, gdzie szukać pomocy. Rozważne korzystanie z Internetu – chronienie swoich danych osobowych, unikanie nadmiernego mówienia o sobie, a także reagowanie na zachowania, które nas niepokoją w wirtualnym świecie, pomogą nam czuć się bezpiecznie. Świat wirtualny, podobnie jak ten rzeczywisty, niesie za sobą wiele wspaniałych możliwości, ma wiele do zaoferowania. Miejmy jednak świadomość, że istnieje także jego ciemna strona – pełna zagrożeń.

Pamiętaj, że możesz pomóc blokować treści o charakterze cyberprzemocowym – zgłoś je do administratora. Każde media społecznościowe mają centrum bezpieczeństwa, w którym możesz zgłaszać takie przypadki. Warto też skorzystać z punktu pomocowego – telefonu zaufania 116 111. W przypadku natrafienia na nielegalne treści, zgłoś sprawę do punktu kontaktowego dyzurnet@dyzurnet.pl. Jeżeli jesteś/byłeś ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, niepokoi Cię jakieś zdarzenie związane z bezpieczeństwem cyfrowym, a trudno Ci porozmawiać z osobą dorosłą z Twojego otoczenia, skorzystaj z telefonów zaufania: 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych, zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

Zapraszamy również do udziału w konferencji. Ze względu na trwającą epidemię, w tym roku konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się online 8 lutego 2022 r. w godzinach 17.00-20.30. https://www.saferinternet.pl/dbi/transmisja-konferencji-dbi.html

Aplikacja mOchrona – informacje dla rodziców

Informacja o zmianie numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

Prośba o codzienne logowanie się do e-dziennika

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Prosimy o codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego i śledzenie informacji od dyrekcji oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Zamieszczane są tam też informacje dotyczące zdalnego nauczania. 

 

 

Szanowni Państwo,

„23 czerwca br. odbyła się konferencja w formie on-line dotycząca szczepień uczniów powyżej 12 roku życia. Jako prelegenci wystąpili:

 • dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, konsultant wojewódzki chorób zakaźnych,
 • dr hab. n. med. Joanna Renke, specjalista w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej,
 • dr Piotr Kobzdej,  Pełnomocnik Wojewody do spraw szczepień,
 • Małgorzata Bielang, Pomorski Kurator Oświaty.

Podczas konferencji zwrócono uwagę na istotne znaczenie szczepień dzieci i młodzieży, wskazując, że szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia sprzed okresu pandemii i trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach. Lekarze specjaliści – uznane autorytety w dziedzinie medycyny – przedstawili dane dotyczące badań nad szczepionką wśród dzieci. Omówili kwestie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki, w tym w odniesieniu do dzieci przewlekle chorych.

Bezpośredni dostęp do video w trybie oglądania:

https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.mp4

Bezpośredni dostęp do pliku w celu pobrania:

https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_video_konferencja.zip

Jest też dostępna prezentacja użyta podczas konferencji:

https://kuratorium.gda.pl/pliki/20210623_COVID-19_to_nie_grypa.pptx

Ponadto Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku zaproponowało nagranie krótkiego filmu w połowie przyszłego tygodnia z udziałem Pani Joanny Renke na temat szczepień dzieci, który również zostanie Państwu udostępniony niezwłocznie po jego otrzymaniu.”

Pomorski Kurar Oświaty
Małgorzata Bielang
Kuratorium Oświaty w Gdańsku
Wały Jagiellońskie 24, 80-853 Gdańsk

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało materiały edukacyjne mogące być wsparciem po powrocie do nauczania stacjonarnego. Materiały do pobrania tutaj

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas I-III

Informujemy, że 25 maja 2021 r. o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie online z Rodzicami uczniów klas I-III. Link do spotkania zostanie przesłany przez e-dziennik.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas IV

Informujemy, że 25 marca 2021 r. o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie online z Rodzicami uczniów klas IV.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas I-III

Informujemy, że 18.12.2020 roku o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie online z Rodzicami uczniów klas I-III. Instrukcja techniczna została zamieszczona w wiadomości od wychowawców.

Spotkanie z Rodzicami uczniów klas IV

Informujemy, że 30.11.2020 roku o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie online z Rodzicami uczniów klas IV. Instrukcja techniczna została zamieszczona w wiadomości od wychowawców.

W trosce o bezpieczeństwo Uczniów

Szanowni Rodzice,

Prosimy o  regularne logowanie się do e-dziennika. Poprzez e – dziennik przesyłamy  Państwu bieżące komunikaty i informacje. 

Informacja o drodze komunikowania się

Szanowni Rodzice,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie na bieżąco zmiany numerów kontaktowych oraz utrzymywanie stałego kontaktu z wychowawcami i dyrekcją szkoły:

 • adres e-mail szkoły: chojnice@bzdz.pl
 • adres e-mail dyrektora: anna.henszke@bzdz.pl
 • wiadomość poprzez e-dziennik
 • numer tel. 882 616 197  (od 8:00 do 16:00 pn-pt)
 • kontakt bezpośrednio do wychowawców

Zasady składania wniosków, podań oraz wszelkich próśb

Szanowni Rodzice, 

W związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia zasad bezpieczeństwa #zostańwdomu prosimy o składanie wniosków, podań oraz wszelkich próśb zdalnie za pomocą:
– e-mail: chojnice@bzdz.pl,
– e-dziennika,
– telefonicznie: 882 616 197 Pracownicy sekretariatu udzielą Państwu wszelkich informacji.

 

Zdalne nauczanie – prośba o codzienne logowanie

Szanowni Rodzice,

prosimy o codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego i śledzenie informacji od dyrekcji oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów. W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt z pracownikami sekretariatu: 882 616 197 chojnice@bzdz.pl

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Szanowni Rodzice Uczniów Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach,

w związku z zaistniałą sytuacją, która jest dla nas wszystkich wyjątkowo trudna, proponujemy Państwu i naszym Uczniom wsparcie w formie zdalnej (kontakt telefoniczny, mailowy oraz przy pomocy e-dziennika) :

 • Sekretariat Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach: chojnice@bzdz.pl                   882 616 197
 • Dyrektor Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach: anna.henszke@bzdz.pl
 • Pedagog Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach: pedagog.chojnice@bzdz.pl
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach: pppchojnice@op.pl  52 33 44 460, 52 33 44 464, 515 262 977
 • Grupa współpracujących psychologów PSG:  rozmowa.anonimowa@gmail.com 570 401 621

 

Szanowni Rodzice,

w związku z zaistniałą sytuacją związaną ze stanem epidemicznym, co wiąże się z koniecznością zdalnej nauki Uczniów, zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie w motywowaniu młodego pokolenia do systematycznej nauki w domu.

Motywacja jest funkcją zaspokojenia potrzeb takich, jak potrzeba szacunku, czyli akceptacji i uznania, potrzeba samorealizacji, czyli wykonywania czegoś, do czego ma się zdolności i predyspozycje, potrzeba poznawcza, czyli zdobywanie wiedzy, rozumienie rzeczywistości.

Jest wiele czynników wpływających na rozwój motywacji Państwa dziecka. Ogromny wpływ na funkcjonowanie młodego pokolenia ma atmosfera domu rodzinnego – mądra miłość rodzicielska, system wartości, poczucie bezpieczeństwa, dobre relacje między rodzicami i dziećmi, sukcesy rodziców i dzieci, satysfakcja i zadowolenie wszystkich domowników, aspiracje, autorytet i wzajemna tolerancja. Równie ważne są postawy rodzicielskie – akceptacja dziecka, stymulowanie rozwoju dziecka, rozpoznawanie i zaspokajanie potrzeb dziecka, pochwały, nagrody, zapewnienie warunków do nauki, duma rodziców ze swego dziecka, wymagania rodziców, rozbudzanie zainteresowań, wspieranie dziecka.

Motywowanie przyniesie wiele korzyści i satysfakcji:

 • aktywne dziecko,
 • satysfakcja,
 • duma,
 • większe możliwości dalszego kształcenia,
 • mniej problemów wychowawczych,
 • mniej zmartwień o jego przyszłość.

Jak motywować dzieci do nauki?

 1. Dawaj przykład własnym zachowaniem.
 2. Udowadniaj, że nauka jest ważna i przydatna.
 3. Interesuj się tym, co wydarzyło się w szkole, rozmawiaj o sukcesach i porażkach.
 4. Wdrażaj dziecko do systematyczności.
 5. Zadbaj o odpowiednie miejsce do nauki.
 6. Pomagaj i wspieraj w pokonywaniu trudności.
 7. Unikaj atmosfery napięcia, nie okazuj ciągłego niezadowolenia.
 8. Stosuj pochwały za osiągnięcia, a także za włożony wysiłek.
 9. Nie porównuj dziecka do rówieśników.
 10. W przypadku zniechęcenia dziecka lub doświadczenia przez nie porażki – nie zaprzeczaj jego uczuciom, mówiąc, że nic się nie stało, lecz nazwij jego uczucia (np. widzę, że: jest ci bardzo smutno z tego powodu).

Najważniejsze słowa wywołujące wzrost motywacji:

 • Proszę
 • Dziękuję
 • Co o tym sądzisz?
 • Proszę, pomóż mi…
 • Dziękuję za pomoc
 • Jesteś po prostu wspaniały
 • Jestem z Ciebie naprawdę dumny
 • Czuję się odpowiedzialny za ten błąd. To moja wina.
 • Warto rozważyć…
 • Moim zdaniem….
 • Cieszę się, że mam takie mądre i dobre dziecko…
 • Wierzę, że uda Ci się…

Kluczem do sukcesu jest miłość i akceptacja!!!

Najważniejszą sprawą w zakresie motywowania dzieci do nauki jest ich akceptacja przez rodziców, bez względu na to, co dziecko robi czy jak się zachowuje. Dziecko, które wyrasta w atmosferze akceptacji, poczuciu, że jest kochane i szanowane, łatwiej przyjmie nasz punkt widzenia. Dziecko, które nabierze wiary i pewności siebie, łatwiej pokona problemy i chętniej będzie stawiało czoła przeciwnościom.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych – 11.03.2020

W związku z wytycznymi Premiera Rzeczypospolitej Polskiej związanymi z zagrożeniem koronawirusem zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca włącznie. Termin zawieszenia może ulec zmianie. Uczniowie będą otrzymywali materiały do nauki za pomocą środków komunikacji elektronicznej (e-dziennik Librus, email). Prosimy o codzienne logowanie się do e-dziennika, gdzie będą zamieszczane kolejne informacje.

Zasady bezpieczeństwa w sieci

 

Wyjazd w ramach projektu Erasmus+ przełożony

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na arenie międzynarodowej i troszcząc się o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów wyjazd w ramach projektu Erasmus+ zostaje przełożony na listopad 2020 roku.

 

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w związku z koronawirusem – 28.02.2020

W związku z otrzymaniem Rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej, Dyrektor Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach apeluje do rodziców o nieposyłanie do szkoły przeziębionej i chorej młodzieży oraz do nauczycieli i innych pracowników, aby nie przychodzili chorzy do pracy. Przypomina również o zwrócenie szczególnej uwagi na konieczność częstego mycia rąk oraz stosowania niezbędnych środków ostrożności.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

 

Erasmus +

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach po raz pierwszy będą mieli okazję wziąć udział w praktykach zagranicznych w ramach projektu Erasmus + .

16 uczniów wytypowanych zgodnie z regulaminem wraz z opiekunami pojedzie do Hiszpanii, druga grupa o takiej samej liczbie do Portugalii.
Oprócz cennego doświadczenia i poznania odmiennych kultur, uczniowie zdobędą Certyfikat Ukończenia Stażu Zagranicznego.
 

 

Praktyki zawodowe

Aby umożliwić uczniom odbycie przewidzianej programem nauczania praktyki zawodowej zostało podpisane Porozumienie w sprawie przyjęcia uczniów Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach na praktyczną naukę zawodu z licznymi zakładami pracy.

 

UWAGA!!!
Informujemy, że została utworzona anonimowa skrzynka
dla Rodziców na sygnały dotyczące
bezpieczeństwa w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach
jako wzmocnienie współpracy między Rodzicami a Szkołą.


List dla Państwa od Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego, z okazji 80 rocznicy powstania Szarych Szeregów.

List Ministra Edukacji Narodowej