Aktualności

Proporzec dla Szkoły Technicznej im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach – ogromne wyróżnienie

W dniu 21.05.2024r. przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd swoim kolegom, którzy 103 lata temu walczyli o polskość Śląska. W czasie uroczystości Szkoła Techniczna im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach została wyróżniona Proporcem Przechodnim wręczonym przez Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Grzegorza Wawrzynkiewicza.

blank

W dniu 21.05.2024r. przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd swoim kolegom, którzy 103 lata temu walczyli o polskość Śląska.

W czasie uroczystości Szkoła Techniczna im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach została wyróżniona Proporcem Przechodnim wręczonym przez Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Grzegorza Wawrzynkiewicza. Jest to nagroda za zostanie laureatem ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim pn. „EKSTRAKLASA WOJSKOWA” – zajęcie III miejsca. Tylko trzy szkoły z całej Polski otrzymały to wyróżnienie. Naszą Szkołę reprezentowali kadeci klasy 1A i 2A OPW wraz z drużyną, która to trofeum wywalczyła tj.:

– kapitan drużyny
senior kadet Patryk Leszczyński

– członkowie
st. kadet Bartosz Nakielski
st. kadet Jakub Całczyński

– opiekun-koordynator
st. chor. szt. Mirosław Nowakowski

Święto to obchodzone jest na pamiątkę wydarzeń związanych z III Powstaniem Śląskim. Kadeci z całej Polski, którzy chcieli być żołnierzami, wówczas w porywie i chęci przyłączenia tej części Górnego Śląska do Polski, zjechali ochotniczo w okolice Góry św. Anny, ponieważ tu toczyły się zaciekłe bitwy i jeden z tych kadetów – Karol Chodkiewicz – został śmiertelnie ranny pod nieodległą Oleszką.

Dzień Kadeta został ustanowiony przez marszałka Józefa Piłsudskiego jako uhonorowanie kadetów, którzy brali udział w walkach w ramach III Powstania Śląskiego.

W trakcie uroczystości odczytano list wicepremiera – ministra obrony narodowej, złożono kwiaty przed Pomnikiem Czynu Powstańczego, a kadeci zaprezentowali pokaz musztry z użyciem broni.

Relacja z uroczystości – TVP Opole

Tekst: M. Nowakowski

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Chojnicka Mundurówka 3 w Polsce!

W dniu 17.04.2024 w Warszawie przeprowadzony został III etap – centralny, Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EKSTRAKLASA WOJSKOWA”. Drużyna kadetów Szkoły Technicznej im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach przywiozła Puchar Turnieju za III miejsce i Statuetkę Turnieju „EKSTRAKLASA WOJSKOWA”.

Drużyna kadetów Szkoły Technicznej im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach w składzie:

– kapitan drużyny: senior kadet Patryk Leszczyński,
– członkowie: st. kadet Bartosz Nakielski, st. kadet Jakub Całczyński

osiągnęła niesamowity sukces na skalę ogólnopolską.

W dniu 17.04.2024 w Warszawie przeprowadzony został III etap – centralny, Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EKSTRAKLASA WOJSKOWA”.

W turnieju przeprowadzonym w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa udział wzięło 16 zwycięskich drużyn ze wszystkich województw (mistrzów z każdego województwa). Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą wojskową, myśleniem, a przede wszystkim zachowali tzw. „zimną krew”. Nie poddali się emocjom i spokojnie wyszli z półfinału. W finale natomiast pokazali mistrzostwo – odpowiedzieli na siedem zadanych pytań, zachowując wszystkie trzy szanse oraz zyskując uznanie u sędziów turnieju za posiadaną wiedzę, pełnię wypowiedzi i właściwą postawę w walce – weszli do ścisłego finału, w którym znalazły się trzy najlepsze drużyny. Nasi chłopcy walczyli do końca.

Po ogromnie stresującej walce, w niesamowitym napięciu – zajęli trzecie miejsce.

Dla szkoły do Chojnic przywieźli Puchar Turnieju za III miejsce i Statuetkę Turnieju „EKSTRAKLASA WOJSKOWA”, dla siebie wywalczyli przepustkę-wyjazd na poligon w Drawsku Pomorskim we wrześniu i plecak nagród. Jest to pierwsze tak ogromne osiągnięcie naszych kadetów.

Brawo! Brawo! Brawo!

Dziękujemy!

Jesteśmy z Was dumni!

Wizyta Pani Anny Marii Anders

Wielkie wydarzenie w historii naszej szkoły. 4 kwietnia, w związku z planowaną w maju uroczystością nadania ST BZDZ sztandaru i imienia Władysława Andersa, gościliśmy córkę generała Panią Annę Marię Anders,  Ambasador Nadzwyczajnej i Pełnomocnej RP w Republice Włoskiej i Republice San Marino.

Wielkie wydarzenie w historii naszej szkoły. 4 kwietnia, w związku z planowaną w maju uroczystością nadania ST BZDZ sztandaru i imienia Władysława Andersa, gościliśmy córkę generała Panią Annę Marię Anders,  Ambasador Nadzwyczajnej i Pełnomocnej RP w Republice Włoskiej i Republice San Marino.
 
blank
 
Było to niezwykłe spotkanie i lekcja historii.
Oficjalna uroczystość odbędzie się 24 maja, która będzie połączona z 10-leciem istnienia szkoły.
 
 

Kadeci z Chojnic wywalczyli sobie kwalifikację do Turnieju Centralnego

Kadeci chojnickiej Mundurówki wywalczyli sobie kwalifikację do Turnieju Centralnego i będą walczyć z 15 najlepszymi szkołami z całej Polski! Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zorganizowało Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim pn. „Ekstraklasa Wojskowa”, w którym wzięli udział Uczniowie szkół z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Chełmna, Chojnic, Ciechanowa i Mroczy.

Kadeci chojnickiej Mundurówki wywalczyli sobie kwalifikację do Turnieju Centralnego i będą walczyć z 15 najlepszymi szkołami z całej Polski!

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zorganizowało Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim pn. „Ekstraklasa Wojskowa”, w którym wzięli udział Uczniowie szkół z Aleksandrowa Kujawskiego, Bydgoszczy, Chełmna, Chojnic, Ciechanowa i Mroczy. Klasyfikacja wyników naszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim:

Bydgoszcz – 6/21

Chełmno – 7/21

Mrocza – 11/21

Aleksandrów Kujawski – 20/21 

W CWCR Warszawa:

Ciechanów – nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, niestety.

W CWCR Gdańsk:

Chojnice – 1/15 i tym wynikiem zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego!!!

W dniu 28 lutego 2024r. na terenie bazy 33 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Gdyni odbył się Wojewódzki Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim pn. „Ekstraklasa Wojskowa”, którego celem jest popularyzacja postaw patriotycznych i obywatelskich, pogłębianie wiedzy zawartej w kompendium wiedzy do szkolenia proobronnego oraz znajomość Regulaminu Ogólnego WP i Regulaminu Musztry SZRP.  Turniej przeznaczony dla uczniów klas mundurowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministra Obrony Narodowej (OPW, CWKM, BOW, CYBER.MIL). W turnieju udział wzięło 15 drużyn 3-osobowych ze szkół województwa pomorskiego. 

Szkołę Techniczną im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach reprezentowała drużyna w składzie:

  1. sierż. kadet Patryk Leszczyński – klasa Va
  2. szer. kadet Bartosz Nakielski – klasa IIa
  3. kadet Jakub Całczyński – klasa Ia

opiekun: Instruktor OPW st. chor. szt. Mirosław Nowakowski

Po podsumowaniu wyników turnieju kadeci okazali się najlepsi – zdobyli 43 pkt – na 45 możliwych do zdobycia – zajęli I miejsce i tytuł mistrzów województwa pomorskiego.

GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!👏👏👏

Zwyciężając w turnieju jednocześnie wywalczyli sobie kwalifikację do Turnieju Centralnego, który odbędzie się w Warszawie. Walczyć tam będą z 15 najlepszymi szkołami z całej Polski. 

Wydarzenie „Młodzież dla Młodzieży o zdrowiu psychicznym”

Wydarzenie ‚Młodzież dla Młodzieży o zdrowiu psychicznym’ organizowane przez Szkołę Techniczną im. Dywizjonu 303 BZDZ w Chojnicach oraz Chojnickie Centrum Kultury. Zaangażowana w tworzenie wydarzenia młodzież przygotowała wystąpienia poruszające tematykę samopoczucia, przeżywanych trudności, relacji międzyludzkich, radzenia sobie z emocjami oraz kryzysami psychicznymi i nie tylko. Celem wydarzenia jest szerzenie wiedzy i świadomości na temat zdrowia psychicznego oraz sposobów, w jaki można nieść pomoc sobie i innym.

blank

Wydarzenie ‚Młodzież dla Młodzieży o zdrowiu psychicznym’ organizowane przez Szkołę Techniczną im. Dywizjonu 303 Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach oraz Chojnickie Centrum Kultury to spotkanie dla młodzieży z chojnickich szkół ponadpodstawowych, które odbędzie się 20 marca 2024 r. o godzinie 10.00. 🗓️

Zaangażowana w tworzenie wydarzenia młodzież przygotowała wystąpienia poruszające tematykę samopoczucia, przeżywanych trudności, relacji międzyludzkich, radzenia sobie z emocjami oraz kryzysami psychicznymi i nie tylko. Celem wydarzenia jest szerzenie wiedzy i świadomości na temat zdrowia psychicznego oraz sposobów, w jaki można nieść pomoc sobie i innym. 🧠

Wydarzenie objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka oraz patronatem Młodych Głów.

Tekst: D. Szałkowska

blank

Podsumowanie XII edycji Olimpiady Policyjnej

XII edycja Olimpiady Policyjnej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni zakończyła się sukcesem. Pomorski Kurator Oświaty patronował konkursowi, a nagrody ufundowała Komenda Miejska Policji w Gdyni. W Olimpiadzie wzięło udział 30 uczniów z różnych szkół z całej Polski, którzy zmierzyli się z testem wiedzy w siedzibie uczelni.

XII edycja Olimpiady Policyjnej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni zakończyła się sukcesem. Pomorski Kurator Oświaty patronował konkursowi, a nagrody ufundowała Komenda Miejska Policji w Gdyni. W Olimpiadzie wzięło udział 30 uczniów z różnych szkół z całej Polski, którzy zmierzyli się z testem wiedzy w siedzibie uczelni. Ośmiu uczniów reprezentowało chojnicką szkołę. Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie pytań. Zwycięzca konkursu otrzymał indeks na wybrany kierunek studiów wraz z bezpłatnym semestrem. Głównym celem Olimpiady Policyjnej jest edukacja i promowanie świadomości uczniów szkół średnich na temat pracy i roli policji w społeczeństwie. Po części testowej uczestnicy wysłuchali wykładu na temat zaginięć kryminalnych. Tegoroczną zwyciężczynią została Julia Nowak, a wyróżnienie zdobył Filip Guziński – uczniowie klas IV o profilu policyjnym. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Trzy Szkoły BZDZ na czołowych niejscach w 26. rankingu PERSPEKTYW

Z satysfakcją i radością pragniemy poinformować, że trzy placówki edukacyjne należące do Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne zdobyły uznanie w 26. rankingu PERSPEKTYW, zostając jednymi z najlepszych szkół w Polsce!

blank

Z satysfakcją i radością pragniemy poinformować, że trzy placówki edukacyjne należące do Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne zdobyły uznanie w 26. rankingu PERSPEKTYW, zostając jednymi z najlepszych szkół w Polsce!

W ramach 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy analizowano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) oraz 1231 techników (spośród 1755).

Oto najlepsze szkoły BZDZ:

  1. Szkoła Techniczna BZDZ w Ciechanowie – uznana za najlepszą szkołę w Ciechanowie, zajęła 13. miejsce w województwie mazowieckim oraz 69. miejsce w Polsce,
  2. Szkoła Techniczna BZDZ w Chełmnie – zajęła 15. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz 176. miejsce w Polsce,
  3. Szkoła Techniczna BZDZ w Bydgoszczy – zajęła 56. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Serdecznie gratulujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom niepedagogicznym oraz całej społeczności szkolnej!

Wielkie sukcesy naszych uczniów

11 października 2023 r. dwójka naszych utalentowanych uczniów Kinga Lonser i Marcel Gaszkowski zostali uhonorowani stypendium Ministra ds. Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2022/2023.

11 października 2023 r. dwójka naszych utalentowanych uczniów Kinga Lonser i Marcel Gaszkowski zostali uhonorowani stypendium Ministra ds. Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2022/2023.
 
Podczas uroczystości w Warszawie wiceminister Dariusz Piontkowski wyraził swoje uznanie dla tej niewielkiej, lecz elitarnej grupy uczniów, która dzięki ciężkiej pracy, swoim talentom oraz wsparciu nauczycieli osiąga wyjątkowe wyniki. Kinga i Marcel reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie i zdobyli wybitne wyniki w konkurencjach sportowych zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Jesteśmy niezmiernie dumni z tych młodych talentów. Gratulujemy Kindze i Marcelowi znakomitych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów!
 

Ślubowanie klas mundurowych

Uroczystość ślubowania kadetów klas mundurowych odbyła się na placu apelowym koszar 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy. Przysięgę złożyło 420 uczniów z Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Kołaczkowa, Chełmna, Ciechanowa oraz Mroczy.

blank

Uroczystość ślubowania kadetów klas mundurowych odbyła się na placu apelowym koszar 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy. Przysięgę złożyło 420 uczniów z Bydgoszczy, Aleksandrowa Kujawskiego, Kołaczkowa, Chełmna, Ciechanowa oraz Mroczy.

Ceremonia rozpoczęła się meldunkiem, który przyjął płk Witold Bartoszek, dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu zebranych powitał Paweł Duzdowski, prezes Zarządu Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenia Oświatowo-Technicznego. Uroczystość zakończyła się defiladą.

Po oficjalnej części odbył się pokaz musztry paradnej oraz pokaz dynamiczny w wykonaniu uczniów. Następnie młodzież w towarzystwie rodziców, grona pedagogicznego i żołnierzy udała się na teren Ośrodka Szkolenia Fizycznego. Tam przy występach artystycznych mieli okazję do dalszego budowania więzi i świętowania tego doniosłego dnia. To było wyjątkowe  wydarzenie, które podkreśliło determinację młodych ludzi do służby ojczyźnie oraz znaczenie współpracy między wojskiem a edukacją.

Dowiedz się więcej klikając TUTAJ i TUTAJ.