Aktualności

01 września 2023 NOWY ZAWÓD w Szkole Technicznej BZDZ w Chojnicach TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO – to szansa na karierę w PKP Polskich Liniach Kolejowych!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały list intencyjny o współpracy ze Szkołą Techniczną Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach.

Uczniowie kierunku technik transportu kolejowego zyskają wsparcie w edukacjipraktyki zawodowe oraz comiesięczne stypendia dla najlepszych. Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chojnicach jest kolejną placówką edukacyjną współpracującą z PKP Polskimi Liniami Kolejowym S.A. Podpisany list intencyjny obejmuje kształcenie przyszłych kolejarzy na kierunku TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO. Wiedzą oraz umiejętnościami będą się dzielić z uczniami podczas lekcji i praktyk zawodowych wykwalifikowani pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni. Uczniowie z najlepszymi wynikami mają szansę na pracę w PLK S.A.

Nowoczesna i bezpieczna kolej wymaga wykwalifikowanych specjalistów. Rosnące zainteresowanie kierunkami kolejowymi oraz zwiększająca się liczba szkół, które współpracują z PLK S.A., to gwarancja zatrudnienia nowych, kompetentnych pracowników. Aktywnie wspieramy edukację przyszłych profesjonalistów poprzez praktyki zawodowe z doświadczonymi kolejarzami, atrakcyjne stypendia i możliwość stabilnej pracy – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W ramach współpracy doświadczeni pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. prowadzą nie tylko lekcje i organizują praktyki zawodowe, ale także przygotowują wyjścia techniczne, podczas których uczniowie poznają kolejowe urządzenia oraz specyfikę pracy na kolei i zasady bezpiecznego prowadzenia ruchu. Szkoły otrzymują od zarządcy infrastruktury materiały dydaktyczne oraz elementy infrastruktury kolejowej: urządzenia sterowania ruchem kolejowym, szyny, rozjazdy czy semafory.

Spółka jest zaangażowana w szkolne wydarzenia, takie jak konkursy zawodowe, plebiscyty czy dni otwarte. Wspieranie edukacji przyszłych dyżurnych ruchu, automatyków sterowania ruchem oraz kolejowych specjalistów dróg i mostów jest istotne dla pozyskiwania przez zarządcę infrastruktury profesjonalnie przygotowanej kadry oraz zapewnienia płynnego przekazywania wiedzy i doświadczenia zawodowego przez długoletnich pracowników.

źródło www.chojnice.com

Promocja na kursy w Chojnicach

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursach z 10% rabatem! Jeśli zdecydujesz się na kurs do końca stycznia 2023 roku otrzymasz 10% rabat od ceny rynkowej. Zapewniamy gwarancję ceny do końca maja 2023 roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursach z 10% rabatem!

Jeśli zdecydujesz się na kurs do końca stycznia 2023 roku otrzymasz 10% rabat od ceny rynkowej.
Zapewniamy gwarancję ceny do końca maja 2023 roku.

Uwaga – podczas składania formularza prosimy o wpisanie kodu rabatowego – RABAT10

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 52 397 34 16
kom. 882 830 994
kom. 698 931 113

Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia w Chojnicach
ul. Lichnowska 5
89-600 Chojnice

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursach!

Pierwszaki dołączyły do grona kadetów ciechanowskiej mundurówki

Otrzęsiny pierwszoklasistów to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Uczniowie wykazali się kreatywnością, sprawnością fizyczną i umiejętnością pracy w grupie. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że potrafią współzawodniczyć, zwyciężać i cieszyć się z odniesionych sukcesów. Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym, radą rodziców i całą społecznością szkoły życzy nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce.