Uroczyste ślubowanie uczniów klas I Mundurowych Szkół Technicznych BZDZ

19 wrzesnia 2019r. w kompleksie wojskowym 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klas  Mundurowych Szkół Technicznych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Prezes Zarządu Paweł Duzdowski wygłosił przemówienie otwierające uroczystość.  Powitał  zaproszonych gości, uczniów i ich rodziny.  

Swoją obecnością zaszczycił nas Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik, który  po złożeniu przez uczniów ślubowania zabrał głos i skierował słowa uznania oraz wsparcia do uczniów, rodziców jak i do organu prowadzącego szkoły. Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz służb mundurowych: wojska, policji, straży pożarnej, służby więziennej  straży granicznej,

Krótko po  ceremonii ślubowania odbyła się defilada pododdziałów  oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów ze szkół z Aleksandrowa  Kujawskiego, Chełmna i Chojnic.  Na zakończenie uroczystości odbyła się degustacja  tradycyjnej  żołnierskiej grochówki.

Data publikacji: 20-09-2019