Aktualności Technikum Mundurowego Mrocza

Nagroda dla Wiktorii Wołk

Uczennica klasy III Technikum Mundurowego, Wiktoria Wołk,  wyróżniona została za promowanie gminy Mrocza poprzez liczne sukcesy sportowe w podnoszeniu ciężarów. Pamiątkowy grawerton oraz nagroda finansowa wręczone zostały podczas Spotkania Noworocznego przez zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza pana Waldemara Chudzika i Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Jarosława Odrobińskiego.

Wiktoria swoje pierwsze sukcesy zaczęła odnosić już w 2018 roku, zajmując II miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 17, a także I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, wygrywając jednocześnie całe zawody Open. W minionym roku uczennica wywalczyła Mistrzostwo Polski do lat 20; jest XI zawodniczką w Europie i X na świecie.

Dobra forma wymaga systematycznych i częstych treningów, a to z kolei dyscypliny i umiejętności łączenia sportu z obowiązkami szkolnymi. Życzymy Wiktorii wytrwałości, kolejnych sukcesów ze sztangą oraz satysfakcjonujących wyników dydaktycznych.

 

Wyróżnienie dla Technikum Mundurowego w Mroczy

Na początku stycznia, podczas gminnego Spotkania Noworocznego, w mroteckiej Hali Widowiskowo – Sportowej wręczone zostały wyróżnienia i nagrody dla osób i  instytucji zasłużonych dla rozwoju gminy Mrocza. Wśród laureatów znalazło się Technikum Mundurowe. Grawerton za udział w obchodach świąt lokalnych i państwowych odebrała pani dyrektor Maria Jolanta Miler. Uczniowie mundurówki czynnie uczestniczyli m.in. w uroczystościach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pełnili wartę przy grobach poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym oraz na Placu Wolności podczas obchodów rocznic wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 

Wycieczka klas mundurowych do Berlina

Dnia 7.12.2019r. uczniowie naszego technikum wzięli udział w wycieczce do Berlina . Podczas wizyty w Niemczech mogli między innymi pobyć w Bundestagu, gdzie zapoznali się z procedurami obowiązującymi w obiektach strategicznych.  Uczestnicy przespacerowali się pod Bramę Brandenburską, zobaczyli też pozostałości po  murze berlińskim. Dużą atrakcją okazały się popularne  w obecnym czasie  Jarmarki Bożonarodzeniowe.

Opiekunami wycieczki były: Katarzyna Tomasz i Ewelina Czarnolewska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Agnieszki Ciszak

Uczennica klasy III, Agnieszka Ciszak, w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęła najlepsze wyniki  w szkole,  uzyskując średnią 4,93. Pozwoliło to wytypować Agnieszkę do stypendium Prezesa Rady Ministrów. 2 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia stypendystom dyplomów.

Agnieszce gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszym zdobywaniu wiedzy i osiąganiu wysokich wyników w nauce!

 

Wolontariat

Właśnie rusza wolontariat. Silna grupa naszych uczniów rusza z pomocą i opieka nad osobami samotnymi i starszymi z Mroczy i okolic!

 

Zawody w Dwuboju Obronnym

Dnia 16.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Zawodach dla Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Obronnym. Konkurencją, do której przystąpiło 32 uczniów naszego technikum, był marszobieg bojowy. Zawodnicy mieli za zadanie ukończyć bieg z przeszkodami, którego elementem było także strzelanie z dwóch stanowisk. W klasyfikacji indywidualnej kobiet Agnieszka Marach zajęła 3. miejsce, Agnieszka Ciszak 4. miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Jędrzej Sperkowski był 5.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnym – Pojedynku Strzeleckim.

 

Akcja charytatywna „NAKRĘĆ SIĘ I POMAGAJ INNYM !”

Klasa III Technikum Mundurowego wraz z wychowawczynią,  p. Iwoną Zielińską, zorganizowała zbiórkę plastikowych nakrętek dla Stasia Zglińskiego, który walczy ze rdzeniowym zanikiem mięśni SMA 1.

       Organizatorzy zachęcają wszystkie klasy mundurowe do włączenia się do akcji.     

                                         Razem można osiągnąć więcej!

Pojemnik na nakrętki znajduje się na I piętrze w budynku szkoły pod tablicą ogłoszeń.

 

Dzień Turystyki na UKW w Bydgoszczy

Dnia 24.10.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach z okazji Dnia Turystyki, organizowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczestnicy mieli szansę przenieść się na inny kontynent i bliżej poznać,  jak przebiega życie w Australii i Nowej Zelandii. Wykładowcy w bardzo interesujący sposób przedstawili tematykę zajęć.

Bezpieczna Szkoła

Informujemy o możliwości zapoznania się z dokumentami dotyczącymi bezpiecznego pobytu dziecka w szkole:

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole

Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów

 

Więcej informacji na temat projektu „Bezpieczna Szkoła +” znajdą Państwo na stronie internetowej 

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl