Aktualności Technikum Mundurowego Mrocza

Wycieczka klas mundurowych do Berlina

Dnia 7.12.2019r. uczniowie naszego technikum wzięli udział w wycieczce do Berlina . Podczas wizyty w Niemczech mogli między innymi pobyć w Bundestagu, gdzie zapoznali się z procedurami obowiązującymi w obiektach strategicznych.  Uczestnicy przespacerowali się pod Bramę Brandenburską, zobaczyli też pozostałości po  murze berlińskim. Dużą atrakcją okazały się popularne  w obecnym czasie  Jarmarki Bożonarodzeniowe.

Opiekunami wycieczki były: Katarzyna Tomasz i Ewelina Czarnolewska

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Agnieszki Ciszak

Uczennica klasy III, Agnieszka Ciszak, w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęła najlepsze wyniki  w szkole,  uzyskując średnią 4,93. Pozwoliło to wytypować Agnieszkę do stypendium Prezesa Rady Ministrów. 2 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia stypendystom dyplomów.

Agnieszce gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszym zdobywaniu wiedzy i osiąganiu wysokich wyników w nauce!

 

Wolontariat

Właśnie rusza wolontariat. Silna grupa naszych uczniów rusza z pomocą i opieka nad osobami samotnymi i starszymi z Mroczy i okolic!

 

Zawody w Dwuboju Obronnym

Dnia 16.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Otwartych Zawodach dla Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Obronnym. Konkurencją, do której przystąpiło 32 uczniów naszego technikum, był marszobieg bojowy. Zawodnicy mieli za zadanie ukończyć bieg z przeszkodami, którego elementem było także strzelanie z dwóch stanowisk. W klasyfikacji indywidualnej kobiet Agnieszka Marach zajęła 3. miejsce, Agnieszka Ciszak 4. miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Jędrzej Sperkowski był 5.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnym – Pojedynku Strzeleckim.

 

Akcja charytatywna „NAKRĘĆ SIĘ I POMAGAJ INNYM !”

Klasa III Technikum Mundurowego wraz z wychowawczynią,  p. Iwoną Zielińską, zorganizowała zbiórkę plastikowych nakrętek dla Stasia Zglińskiego, który walczy ze rdzeniowym zanikiem mięśni SMA 1.

       Organizatorzy zachęcają wszystkie klasy mundurowe do włączenia się do akcji.     

                                         Razem można osiągnąć więcej!

Pojemnik na nakrętki znajduje się na I piętrze w budynku szkoły pod tablicą ogłoszeń.

 

Dzień Turystyki na UKW w Bydgoszczy

Dnia 24.10.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach z okazji Dnia Turystyki, organizowanych przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczestnicy mieli szansę przenieść się na inny kontynent i bliżej poznać,  jak przebiega życie w Australii i Nowej Zelandii. Wykładowcy w bardzo interesujący sposób przedstawili tematykę zajęć.

Bezpieczna Szkoła

Informujemy o możliwości zapoznania się z dokumentami dotyczącymi bezpiecznego pobytu dziecka w szkole:

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole

Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów

 

Więcej informacji na temat projektu „Bezpieczna Szkoła +” znajdą Państwo na stronie internetowej 

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy klasy II

1 4 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej kujawsko-pomorskiego urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018. Naszą stypendystką została Natalia Drzewiecka z II klasy, która uzyskała najwyższą średnią w szkole, co stanowiło warunek otrzymania stypendium Prezesa Rady Ministrów. Można było typować tylko jedną osobę.

Zawody strzeleckie

Dnia 17.11.2018r. na strzelnicy garnizonowej na Jachcicach w Bydgoszczy odbyły się zawody strzeleckie. Udział w nich wzięli uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych, w tym Technikum z Mroczy. Zawodnicy rywalizowali w trzech różnych konkurencjach, strzelając z trzech rodzajów broni: MCM Margolin, karabinka pneumatycznego oraz karabinka kulkowego w pozycji stojącej i leżącej. Zawody miały nie tylko charakter rywalizacji. Uczestnicy mieli także zyskać większe doświadczenie w strzelaniu. Nasi uczniowie pierwszy raz wzięli udział w takich zawodach. Mimo iż nie udało się nikomu z nich zająć żadnego miejsca, szło im całkiem nieźle. Nie składają broni i  deklarują swój udział w rywalizacji strzeleckiej za rok.