Aktualności Technikum Mundurowego Mrocza

Obóz szkoleniowy w Pieczyskach

W dniach od 4 do 7 października w Pieczyskach k. Koronowa odbył się pierwszy w tym roku obóz szkoleniowy. Udział w nim wzięło 19 uczniów z klas I, II i III technikum w Mroczy oraz grupa mundurowych z Ciechanowa. Opiekunami i wykładowcami byli żołnierze z I Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Zajęcia miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Uczniowie poznali podstawy taktyki, przeszli szkolenie medyczne, tworzyli szyki bojowe. Nie lada wyzwaniem było ubieranie OP1, a także czołganie się w pełnym umundurowaniu. Uczestnicy obozu z dużym zainteresowaniem śledzili, jak należy zachować się podczas zatrzymania przestępców.

Uczniowie wrócili z obozu zmęczeni, ale  zadowoleni i co najważniejsze, bogatsi w nowe doświadczenia . Była to też doskonała okazja do integracji i wymiany spostrzeżeń z kolegami z Ciechanowa.

 

Ślubowanie klas I

   Dnia 27 września 2018 roku w I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klas mundurowych. Przystąpiło do niego prawie czterysta osób, w tym również mundurowi z Mroczy.
Zgromadzeni na placu uczniowie, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodzin, wysłuchali przemówienia Prezesa Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy pana Pawła Duzdowskiego, po czym nastąpił moment ślubowania.

„Ja uczeń szkół mundurowych
Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego
na sztandar szkoły ślubuję:
zawsze stać na straży honoru i godności
oraz dobrego imienia szkoły, miasta, województwa i ojczyzny”…

Chórem wypowiedziane słowa przysięgi zrobiły ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach.
Równie przejmująca, głównie dla uczniów, była defilada, podczas której młodzież miała możliwość zaprezentowania zdobytych do tej pory umiejętności z musztry.

Po części oficjalnej odbyły się pokazy sprzętu wojskowego, umundurowania i uzbrojenia. Starsi uczniowie zaprezentowali musztrę oraz inscenizację ataku terrorystycznego. Można było także spróbować wojskowej grochówki i żurku.

W uroczystości ślubowania uczniom mroteckiej mundurówki towarzyszył Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza pan Leszek Klesiński, pani dyrektor technikum Maria Jolanta Miler oraz nauczycielka wychowania fizycznego pani Iwona Zielińska.

Mundurowi na zawodach w dwuboju obronnym

22 września na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy odbyły się II Powiatowe zawody w dwuboju obronnym, w których udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Technikum Mundurowe z Mroczy reprezentowali: Sylwia Kulesza i Agata Rzepecka z kl.I, Natalia Stachowska z kl. III, Artur Bednarek i Grzegorz Stanik z kl. II oraz Kacper Stachowski z kl.III. Zawody obejmowały dwie konkurencje rozgrywane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Na dwubój składał się bieg z przeszkodami oraz pojedynek strzelecki. Drużyna chłopaków Technikum Mundurowego w Mroczy zdobyła III miejsce w pojedynku strzeleckim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

DRZWI OTWARTE !

Dnia 24 maja 2018 r. o godz. 16:00 w holu Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy

(ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4 – „nowy budynek”) odbędą się DRZWI OTWARTE dla uczniów chętnych do podjęcia nauki w Technikum Mundurowym w Mroczy w roku szkolnym 2018/2019.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-) 

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 

Informujemy, że w dniach od 30 kwietnia do 03 lipca 2018 r. odbędzie się nabór

do I klasy Technikum Mundurowego BZDZ w Mroczy.

Zapisy w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego 

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4, 89-115 Mrocza, tel. 52 3858740

SONY DSC

 


Czytaj dalej