Aktualności Technikum Mundurowego Mrocza

Podręczniki do geografii i historii

Klasa I

Podręczniki bez zmian.

Klasa II

Geografia: „Oblicza geografii 1 , zakres rozszerzony”, R. Malarz, M. Więckowski, Wyd. Nowa Era + atlas geograficzny dla szkół ponadgimnazjalnych

Historia: kontynuacja z klasy I, od listopada „Zrozumieć przeszłość część 1 Starożytność i średniowiecze” R. Kulesza, K. Kowalewski, Wyd. Nowa Era

Klasa III

Geografia: „Oblicza geografii 2 , zakres rozszerzony”, T. Rachwał, Wyd. Nowa Era + maturalne karty pracy J. Brożyńska, E. Jaworska, A. Karaś, M. Nikołajew-Banaszewska, M. Słobodzian, Wyd. Nowa Era

Przyroda: „Przyroda 1”, M. Galikowski, R. Hassa, M. Kaczmarzyk, A. Mrzigod, J. Mrzigod, M. Więckowski, Wyd. Nowa Era

W klasie III nie ma historii.

Podręczniki dla kl. II i III

UWAGA!!

Uczniowie klasy II i III  proszeni są o wstrzymanie się z zakupem podręczników do geografii i historii z uwagi na możliwą aktualizację . Pozostałe podręczniki pozostają bez zmian.

Spotkanie Dyrekcji z uczniami klas I

Dnia 19 sierpnia 2019 r. o godz. 9:30 w holu Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy (budynek A, parter) odbędzie się spotkanie Pani Dyrektor Marii Jolanty Miler z uczniami klas I. 

UMUNDUROWANIE

KOMUNIKAT!!

Dnia 31.07.2019 r. o godzinie 10:00 w sali nr 2 (budynek B) Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, zapraszamy uczniów na pobranie pomiarów celem uszycia mundurów.

Gotowe mundury będą do odbioru 19.08.2019 r., o godzinie 10:00 tego dnia będzie można zgłaszać ewentualne poprawki a także pobrane zostaną pomiary od uczniów, którzy nie zgłosili się w pierwszym terminie. 

Lista osób przyjętych

Dyrektor Technikum BZDZ w Mroczy informuje, że w holu Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego znajduje się lista osób przyjętych do Technikum Mundurowego na rok szkolny 2019/2020.

Listy osób zakwalifikowanych

Dyrektor Technikum BZDZ w Mroczy informuje, że na tablicy ogłoszeń w holu szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy znajduje się lista osób zakwalifikowanych do Technikum Mundurowego na rok szkolny 2019/2020.

Bezpieczna Szkoła

Informujemy o możliwości zapoznania się z dokumentami dotyczącymi bezpiecznego pobytu dziecka w szkole:

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole

Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów

 

Więcej informacji na temat projektu „Bezpieczna Szkoła +” znajdą Państwo na stronie internetowej 

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy klasy II

1 4 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej kujawsko-pomorskiego urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018. Naszą stypendystką została Natalia Drzewiecka z II klasy, która uzyskała najwyższą średnią w szkole, co stanowiło warunek otrzymania stypendium Prezesa Rady Ministrów. Można było typować tylko jedną osobę.

Zawody strzeleckie

Dnia 17.11.2018r. na strzelnicy garnizonowej na Jachcicach w Bydgoszczy odbyły się zawody strzeleckie. Udział w nich wzięli uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych, w tym Technikum z Mroczy. Zawodnicy rywalizowali w trzech różnych konkurencjach, strzelając z trzech rodzajów broni: MCM Margolin, karabinka pneumatycznego oraz karabinka kulkowego w pozycji stojącej i leżącej. Zawody miały nie tylko charakter rywalizacji. Uczestnicy mieli także zyskać większe doświadczenie w strzelaniu. Nasi uczniowie pierwszy raz wzięli udział w takich zawodach. Mimo iż nie udało się nikomu z nich zająć żadnego miejsca, szło im całkiem nieźle. Nie składają broni i  deklarują swój udział w rywalizacji strzeleckiej za rok.