Aktualności Technikum Mundurowego Mrocza

Bezpieczna Szkoła

Informujemy o możliwości zapoznania się z dokumentami dotyczącymi bezpiecznego pobytu dziecka w szkole:

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole

Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów

 

Więcej informacji na temat projektu „Bezpieczna Szkoła +” znajdą Państwo na stronie internetowej 

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy klasy II

1 4 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej kujawsko-pomorskiego urzędu wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018. Naszą stypendystką została Natalia Drzewiecka z II klasy, która uzyskała najwyższą średnią w szkole, co stanowiło warunek otrzymania stypendium Prezesa Rady Ministrów. Można było typować tylko jedną osobę.

Zawody strzeleckie

Dnia 17.11.2018r. na strzelnicy garnizonowej na Jachcicach w Bydgoszczy odbyły się zawody strzeleckie. Udział w nich wzięli uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych, w tym Technikum z Mroczy. Zawodnicy rywalizowali w trzech różnych konkurencjach, strzelając z trzech rodzajów broni: MCM Margolin, karabinka pneumatycznego oraz karabinka kulkowego w pozycji stojącej i leżącej. Zawody miały nie tylko charakter rywalizacji. Uczestnicy mieli także zyskać większe doświadczenie w strzelaniu. Nasi uczniowie pierwszy raz wzięli udział w takich zawodach. Mimo iż nie udało się nikomu z nich zająć żadnego miejsca, szło im całkiem nieźle. Nie składają broni i  deklarują swój udział w rywalizacji strzeleckiej za rok.

Głośne czytanie dzieciom

Uczniowie klas mundurowych chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje organizowane przez Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Mroczy. Jedną z nich było głośne czytanie w ramach ogólnopolskiego programu pn. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Natalia Drzewiecka i Jakub Turostowski z klasy II oraz Natalia Stachowska z klasy III zaprezentowali przed szerokim gronem słuchaczy najmłodszych klas podstawówki wybrane historie popularnego wśród dzieci Gangu Słodziaków.

Obóz szkoleniowy w Pieczyskach

W dniach od 4 do 7 października w Pieczyskach k. Koronowa odbył się pierwszy w tym roku obóz szkoleniowy. Udział w nim wzięło 19 uczniów z klas I, II i III technikum w Mroczy oraz grupa mundurowych z Ciechanowa. Opiekunami i wykładowcami byli żołnierze z I Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Zajęcia miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Uczniowie poznali podstawy taktyki, przeszli szkolenie medyczne, tworzyli szyki bojowe. Nie lada wyzwaniem było ubieranie OP1, a także czołganie się w pełnym umundurowaniu. Uczestnicy obozu z dużym zainteresowaniem śledzili, jak należy zachować się podczas zatrzymania przestępców.

Uczniowie wrócili z obozu zmęczeni, ale  zadowoleni i co najważniejsze, bogatsi w nowe doświadczenia . Była to też doskonała okazja do integracji i wymiany spostrzeżeń z kolegami z Ciechanowa.

 

Ślubowanie klas I

   Dnia 27 września 2018 roku w I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klas mundurowych. Przystąpiło do niego prawie czterysta osób, w tym również mundurowi z Mroczy.
Zgromadzeni na placu uczniowie, zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodzin, wysłuchali przemówienia Prezesa Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy pana Pawła Duzdowskiego, po czym nastąpił moment ślubowania.

„Ja uczeń szkół mundurowych
Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego
na sztandar szkoły ślubuję:
zawsze stać na straży honoru i godności
oraz dobrego imienia szkoły, miasta, województwa i ojczyzny”…

Chórem wypowiedziane słowa przysięgi zrobiły ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach.
Równie przejmująca, głównie dla uczniów, była defilada, podczas której młodzież miała możliwość zaprezentowania zdobytych do tej pory umiejętności z musztry.

Po części oficjalnej odbyły się pokazy sprzętu wojskowego, umundurowania i uzbrojenia. Starsi uczniowie zaprezentowali musztrę oraz inscenizację ataku terrorystycznego. Można było także spróbować wojskowej grochówki i żurku.

W uroczystości ślubowania uczniom mroteckiej mundurówki towarzyszył Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza pan Leszek Klesiński, pani dyrektor technikum Maria Jolanta Miler oraz nauczycielka wychowania fizycznego pani Iwona Zielińska.

Mundurowi na zawodach w dwuboju obronnym

22 września na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy odbyły się II Powiatowe zawody w dwuboju obronnym, w których udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Technikum Mundurowe z Mroczy reprezentowali: Sylwia Kulesza i Agata Rzepecka z kl.I, Natalia Stachowska z kl. III, Artur Bednarek i Grzegorz Stanik z kl. II oraz Kacper Stachowski z kl.III. Zawody obejmowały dwie konkurencje rozgrywane oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Na dwubój składał się bieg z przeszkodami oraz pojedynek strzelecki. Drużyna chłopaków Technikum Mundurowego w Mroczy zdobyła III miejsce w pojedynku strzeleckim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

DRZWI OTWARTE !

Dnia 24 maja 2018 r. o godz. 16:00 w holu Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy

(ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4 – „nowy budynek”) odbędą się DRZWI OTWARTE dla uczniów chętnych do podjęcia nauki w Technikum Mundurowym w Mroczy w roku szkolnym 2018/2019.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-) 

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Informujemy, że w dniach od 24 kwietnia do 03 lipca 2019 r. odbędzie się nabór

uczniów do I klasy Technikum Mundurowego BZDZ w Mroczy.

Przyjmujemy uczniów po gimnazjum i ósmej klasie.

Zapisy w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego 

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4, 89-115 Mrocza, tel. 52 3858740

SONY DSC

 


Czytaj dalej