Nasza szkoła

Szkoła Techniczna Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kołaczkowie, to szkoła mundurowa, która kształci uczniów w zawodzie technik logistyk o profilach:

• wojskowym

• policyjnym

• strażackim

• służby więziennej

Nauka w naszej szkole trwa 5 lat i kończy się maturą. Uczniowie zdają także egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, które są niezbędne do uzyskania zawodu technik logistyk:

Klasa III – SPL.01. Obsługa magazynów

Klasa V – SPL.04. Organizacja transportu

Jesteśmy szkołą o uprawnieniach szkoły publicznej. Kształcenie, egzaminy zawodowe, matura, świadectwa, świadectwo maturalne, zdobycie zawodu jest identyczne jak w szkołach publicznych.

Organem prowadzącym jest Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne w Bydgoszczy. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji branżowych z wojska, policji i straży pożarnej potwierdzonych certyfikatami i uprawnieniami. Zajęcia dodatkowe odbywają się na strzelnicach oraz w centrach i ośrodkach szkoleniowych Wojska, Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

Dzięki naszemu innowacyjnemu kształceniu systemowi dualnemu czyli powiązaniu teorii, praktyki i dodatkowych kursów zawodowych nasz absolwent jest bardziej konkurencyjny na rynku pracy i ma większe szanse na zatrudnienie.

Każdy słuchacz otrzymuje NOWE umundurowanie zupełnie za darmo!

Historyczna inauguracja I klasy w zawodzie technik logistyk odbyła się 01.09.2013r., natomiast pierwsze Ślubowanie Uczniów klas mundurowych odbyło się 02 października 2013r. w I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy.