Aktualności Technikum Mundurowego Kołaczkowo

ZDALNE NAUCZANIE

Kochani Uczniowie,

nowe rozporządzenie MEN w sprawie kształcenia na odległość obowiązujące od 25 marca nakłada obowiązek nauczania zdalnego oraz możliwość oceniania. Wszyscy stanęliśmy w obliczu nowego wyzwania. Jest to bardzo trudny czas dla Was, Waszych rodziców oraz nauczycieli.

Pomimo dzielącej nas odległości staramy się zachować jak najlepszą komunikację z Wami i wspierać Was na odległość. Liczymy na Wasze zrozumienie i współpracę i zapewniamy, że tego samego możecie oczekiwać od nas.

Prosimy sprawdzać codziennie pocztę elektroniczną i czytać powiadomienia na klasowych grupach, gdyż tam znajdują się informacje od nauczycieli dotyczące Waszych zdalnych lekcji.

Poniżej bank przydatnych linków, zachęcamy do ich odwiedzania. Znajdziecie tam wiele darmowych książek oraz przydatnych w nauce materiałów edukacyjnych.

Portal Wolne lektury oferuje dostęp do 5571 legalnie opublikowanych książek.

Na portalu Lektury gov znajdziecie książki uporządkowane kategoriami dla poszczególnych typów szkół.

Wystarczy się zarejestrować na stronie Fantastyka polska, aby mieć nieprzerwany dostęp do tekstów z dziedziny polskiej fantastyki, które autorzy umieszczają tu za darmo.

W zbiorach Ninateki znajdziecie zarówno darmowe filmy i spektakle teatralne, jak i wspaniałe słuchowiska nagrane na podstawie wybitnych tekstów literackich. 

Załóż konto na w strefie Dla ucznia na portalu Nowej Ery, a będziesz mieć dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych, fiszek i quizów z języka polskiego, geografii, matematyki i języka angielskiego.

Rozwijaj zainteresowania na portalu Historia, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych lekcji online.

Życzymy Wam dużo zdrowia, wytrwałości i cierpliwości na ten trudny czas.

Egzaminy zawodowe

Termin składania deklaracji na sesję czerwiec – lipiec 2020 w przypadku ponownego przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji Zima 2020 został ustalony na dzień 31 marca 2020 roku.

W związku z ograniczeniami związanymi stanem epidemii koronawirusa w kraju deklaracje składamy w formie elektronicznej przesyłając skan lub wyraźne zdjęcie podpisanego dokumentu na adres email agnes@vp.pl

Deklarację pobierz tutaj

Rekrutacja 2020/2021

Trwa rekrutacja do naszej szkoły mundurowej.

W związku z aktualną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego #zostańwdomu i zapisz się ONLINE.

Zapraszamy do zakładki REKRUTACJA. Wejdź i pobierz kwestionariusz osobowy, wypełnij i odeślij nam pocztą elektroniczną na adres kolaczkowo@bzdz.pl lub tradycyjną: Kołaczkowo, ul. Szkolna 6, 89-200 Szubin.

Ósmoklasisto! Rodzicu! Masz pytania?

Zadzwoń do nas na nr 52 384 59 83 zapytaj, zarezerwuj miejsce w naszej szkole.

 

Zdalne lekcje na gov.pl

Kochani uczniowie, TUTAJ czekają na was zdalne lekcje dla uczniów szkoły średniej wszystkich klas. Zachęcamy wszystkich do regularnego oglądania oraz wykonywania ćwiczeń.

Wykorzystajcie tą przymusową przerwę na nadrabianie zaległości, doskonalenie swoich umiejętności i pogłębianie wiedzy. Czytajcie lektury, wykonujcie zadania wysyłane na klasowe grupy.

 

Szkoły zamknięte na 2 tygodnie

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa od 12 marca br. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Placówki Oświatowe w całej Polsce pozostają zamknięte do dnia 25 marca br.

Nocne zajęcia integracyjne

W nocy, 17- 18 stycznia  odbyły się w naszej szkole nocne zajęcia integracyjne. O godz. 1900 rozpoczęło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili strażacy z OSP w Rynarzewie. Uczniowie ćwiczyli między innymi resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach oraz działania w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Po szkoleniu, o godz. 2200 rozpoczął się turniej w siatkówkę, w którym udział wzięły 3 drużyny uczniów z klasy I i III. Po krótkim odpoczynku odbyła się dyskoteka trwająca niemal do godzin porannych.