Szanowni Uczniowie/Rodzice

Serdecznie witamy na stronie internetowej Szkoły Technicznej Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Zapraszamy do dziennego technikum „mundurowego” dla młodzieży – absolwentów klas ósmych szkoły podstawowej.

Każdy Uczeń ma możliwość wyboru profilu:

• wojskowego,
  • policyjnego,
  • strażackiego,
  • służby więziennej.

Historyczna inauguracja dwóch pierwszych klas w zawodzie technik logistyk odbyła się 1 września 2014 r., natomiast pierwsze Ślubowanie Uczniów klas mundurowych odbyło się 2 października 2014 r. w I Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji branżowych z wojska, policji i straży pożarnej potwierdzonych certyfikatami i uprawnieniami. Zajęcia dodatkowe odbywają się na strzelnicach oraz w centrach i ośrodkach szkoleniowych Wojska, Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Jest to szkoła o uprawnieniach szkoły publicznej. Kształcenie, egzaminy zawodowe, matura, świadectwa, świadectwo maturalne, zdobycie zawodu jest identyczne jak w szkołach publicznych z tą różnicą, że uczeń i rodzic ma znacznie więcej korzyści.

W naszej szkole uczniowie kształcą się w zawodzie technik logistyk. Nauka trwa 5 lat i kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminem maturalnym.

Technikum w tym zawodzie przygotuje do pracy w zakresie planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta. Jednym słowem jest to zawód „na czasie” i potrzebny w każdym przedsiębiorstwie.

Organem założycielskim szkoły jest Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo-Techniczne, który w ramach swej działalności realizuje, m.in.: kursy i szkolenia specjalistyczne, kursy dla nauczycieli oraz technika – szkoły dzienne „mundurowe” dla młodzieży, czego nasza szkoła jest przykładem.

Dzięki temu, że organ założycielski szkoły ma uprawnienia firmy szkoleniowej to każdy uczeń ma możliwość ukończenia wybranego kursu zawodowego bezpłatnie. Warto wspomnieć, że wybierając kurs np. spawania czy na operatora koparko-ładowarki można zaoszczędzić około 2000 złotych (jest to standardowa cena kursów na „wolnym rynku”). Ponadto dzięki wybranemu profilowi wojskowemu, policyjnemu czy strażackiemu uczeń zdobędzie praktyczną wiedzę, liczne uprawnienia i certyfikaty branżowe.

Dzięki naszemu innowacyjnemu kształceniu,  tzw. systemowi dualnemu, czyli powiązaniu teorii, praktyki i dodatkowych kursów zawodowych nasz absolwent jest bardziej konkurencyjny na rynku pracy oraz ma większe szanse na zatrudnienie.

W trakcie nauki organizujemy wyjazdy sprawnościowo-szkoleniowe związane z wybraną branżą.

W naszej szkole każdy Uczeń otrzymuje NOWE umundurowanie zupełnie bezpłatnie.

Zapraszamy do naszej szkoły w Ciechanowie ul. Płocka 100!