Aktualności Technikum Mundurowego Chojnice

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. To szczególny dzień – święto uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.
Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów młodych ludzi, jednocześnie życząc wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności. Natomiast uczniom życzyła, by lata spędzone w naszej szkole zawsze wspominali z uśmiechem na twarzy.
Pani Alicja Hatta z Samorządem Uczniowskim przygotowała część artystyczną, podczas której nie zabrakło oczywiście elementów humorystycznych.

Galeria

Data publikacji 17 października 2019

Pamięć o poległych nauczycielach

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej delegacja uczniów wraz z Panią wicedyrektor oddała hołd pomordowanym w II Wojnie Światowej nauczycielom. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

 

 

 

 

Data publikacji 15 października 2019

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać.”
Mark Twain

 

Z okazji
Dnia Edukacji Narodowej
składamy
serdeczne życzenia,
by trud i wysiłek
wkładany w pracę
przynosił zawsze
satysfakcję i radość.
Życzymy
sukcesów zawodowych
oraz spełnienia marzeń.

 

Data publikacji 14 października 2019

Otrzęsiny

       Dnia 11 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Alicją Hatta przygotował kilka pełnych humoru zabaw dla młodszych kolegów i  koleżanek. Zarówno wszyscy uczniowie, jak i wychowawcy, aktywnie uczestniczyli w imprezie. Śmiechu i zabawy było co nie miara, a wszystko odbywało się w koleżeńskiej atmosferze. Po minach uczniów wyraźnie widać było, że byli zadowoleni. Nieważne jednak było zwycięstwo, liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Podsumowując, można stwierdzić, iż pierwszaki udowodniły, że są zgraną grupą. Stanowczo można powiedzieć, że to już pełnoprawni uczniowie Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach.

Data publikacji 11 października 2019

Wycieczka do Gdyni

W dniu 9.10.2019r. uczniowie Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach odwiedzili dwie Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Pierwszą z nich była otwarta w tym roku JRG PSP nr 3 Gdynia Oksywie, w której uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą i funkcjonowaniem jednostki ratowniczo – gaśniczej PSP. Po szkoleniu BHP uczniowie technikum zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem strażackim i mieli możliwość jego użycia (pod stałym nadzorem strażaków-instruktorów). Drugą z odwiedzonych była Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 4 Gdynia Wielki Kack. W tej jednostce zorganizowano pokaz i warsztaty dla uczniów technikum. Uczniowie zapoznali się z nowoczesnym umundurowaniem strażaków, a po szkoleniu teoretycznym i BHP udano się na pobliski poligon. Na nim przeprowadzono ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów w budynkach. Pokazano kilka sposobów gaszenia pożarów wewnętrznych. Na pokazie użyto również najnowocześniejszy systemem do walki z pożarami „system Cobra”. Jego główna zaleta to możliwość prowadzenia działań gaśniczych bez konieczności wchodzenia do wnętrza płonącego budynku. Strażacy mogą podawać środek gaśniczy, pozostając na zewnątrz poza strefą bezpośredniego działania płomieni i czynników niebezpiecznych. Nowa technologia pozwala na szybkie i skuteczne, a co najważniejsze bezpieczne, zwalczanie pożarów wewnętrznych. Urządzenie wyposażone jest w generator mgły wodnej z funkcją zimnego cięcia wodą. Uczniowie mieli możliwość obsługi prądów gaśniczych, pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych i pracy z kamerą termowizyjną.

  

    

Galeria

 

Data publikacji 11 października 2019

Piknik Militarny

W sobotę 05.10.2019r. uczniowie klas pierwszych mieli niecodzienne zajęcia. Aktywnie włączyli się w marszobieg po chojnickim Lasku Miejskim, po czym udali się na Chojnicki Piknik Wojskowy. W trakcie wydarzenia uczniowie zwiedzali wystawę pojazdów i sprzętu militarnego, zapoznali się z różnego rodzaju jednostkami broni, a także wykorzystali ją pierwszy raz na strzelnicy. Po tak aktywnym dniu zajęć z niespodziankami uczniowie wrócili do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni z sobotniego spotkania.

 

 

 

Data publikacji 8 października 2019

Krótkie podsumowanie Dnia Tabliczki Mnożenia

W piątek 4 października 2019 r. obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji.
Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Rano na drzwiach sal lekcyjnych zostały naklejone kolorowe kartki zawierające przykłady działań
z tabliczki mnożenia, a po godzinie 12-stej nastąpiło sprawdzenie jej znajomości.
3-osobowe grupy uczniów z klasy Ic odwiedziły poszczególne klasy i zadały po 3 przykłady.
Okazało się, że uczniowie bez większych problemów udzielali prawidłowych odpowiedzi, co było nagradzane dźwiękiem gromkiego aplauzu, który wywoływał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów.

   

Data publikacji 7 października 2019

BeActive

#BeActive Europejski Tydzień Sportu 2019 pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasza Szkoła brała udział w tym wydarzeniu od 23 do 27 września. W ramach lekcji wychowania fizycznego odbyły się turnieje klasowe w unihokeja, piłkę nożną i piłkę siatkową. Wszystkie turnieje odbyły się w Hali Centrum Park w Chojnicach. Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie :) dlatego uczniowie po zakończonych turniejach z boiska schodzili zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy :)

Galeria

 

 

Data publikacji 3 października 2019

Ślubowanie 19.09.2019

Kadeci klas mundurowych Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach dnia 19.09.2019 roku złożyli uroczyste ślubowanie na terenie 1. Brygady Logistycznej w Bydgoszczy. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Kujawsko-Pomorskiego, Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Państwowej Straży Pożarnej i Aresztu Śledczego, którzy ściśle współpracują ze szkołą. Głos zabrał Prezes Zarządu BZDZ Paweł Duzdowski, przedstawiając bogatą historię zakładu oraz obecnie podejmowane działania. Była również liczna grupa rodziców i nauczycieli. Uroczystość uświetniła orkiestra wojskowa Brygady Logistycznej. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na wojskową grochówkę.

Galeria

 

Data publikacji 25 września 2019

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ OJCA Z TRÓJKĄ DZIECI NA GRZYBOBRANIU

            W miniony piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach przy udziale uczniów klas o profilu policyjnym Szkoły Technicznej BZDZ  w Chojnicach przeprowadzili ćwiczenia dowódczo – sztabowe na terenie kompleksu leśnego w okolicach miejscowości Drzewicz. Głównym założeniem działań było współdziałanie policji z jednostkami ratowniczymi w czasie akcji poszukiwawczej za osobami, które wyszły na grzybobranie i nie powróciły do domu. Podczas ćwiczeń sprawdzano poprawność obiegu informacji, czas reakcji służb, oceniano sposób ich działania oraz koordynację wszystkich podmiotów, które uczestniczyły w akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Data publikacji 25 września 2019

Dyplom UNICEF

       Niektóre dyplomy i wyróżnienia cieszą szczególnie. W ubiegłym roku szkolnym włączyliśmy się w projekt UNICEF „Szkoła z Prawami Dziecka”. W ramach projektu uczniowie przyznawali odznaki ” Szeryf praw dziecka” nagradzając tych, którzy na co dzień troszczą się o prawa młodych ludzi. Otrzymany Dyplom będzie przypomnieniem tamtych wydarzeń i emocji… znakiem tego, że dobro zawsze wraca…

Data publikacji 23 września 2019

Rozpoczęcie Roku Mundurowego

Uroczystym apelem rozpoczął się w naszej szkole Rok Mundurowy 2019/2020. Zebraną społeczność szkolną oraz przedstawicieli współpracujących ze szkołą służb mundurowych powitała Pani wicedyrektor Grażyna Guzińska. Dla pierwszych klas był to pierwszy apel, podczas którego wystąpili w mundurach. Prezes Zarządu BZDZ Pan Paweł Duzdowski życzył uczniom, by byli dumni z munduru, który noszą i by pamiętali, do czego ten mundur zobowiązuje. W dalszej części zostały odczytane awanse, odbyła się również symulacja ratowania ofiary wypadku z dachu budynku szkolnego, przygotowana przez st. kpt. Rafała Buszek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

 

Data publikacji 18 września 2019

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Drugiego września o godzinie 10 społeczność naszej szkoły zgromadziła się na Placu Flagowym, by uroczyście rozpocząć kolejny rok nauki. Miło było się znowu spotkać po wakacjach, zobaczyć znajome twarze, ale również te nowe…uczniów i nauczycieli. Dla uczniów klas pierwszych było to szczególne przeżycie – nowa szkoła, koledzy, nauczyciele, lekcjeUczniom życzymy nie tyle dobrych ocen , co radości i satysfakcji, która wypływa z faktu, że się zrobiło, co tylko było można, by te dobre oceny zdobyć… Dobrego nowego roku szkolnego dla nas wszystkich!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

Data publikacji 9 września 2019

Narodowe Czytanie 2019-09-06

Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunem Panią Alicją Hatta, w  piątek  6 września 2019 roku aktywnie  włączyli uczniów i nauczycieli naszej szkoły do tegorocznej odsłony akcji  Narodowe Czytanie, by razem odkryć piękno i aktualność Nowel polskich. Miło było przypomnieć sobie fragmenty noweli Stefana Żeromskiego „ Rozdziobią nas kruki, wrony …”

 

Podstawowym celem  przedsięwzięcia  była popularyzacja czytelnictwa.

Galeria

 

 

Data publikacji 9 września 2019

Akcja „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Drodzy uczniowie i absolwenci Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach

Przedstawiamy Wam ofertę Ministerstwa Obrony Narodowej na wakacyjny czas:

„W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

Czekamy na Was. Już dziś możecie sprawdzić, co trzeba zrobić, aby dołączyć do najlepszych.

WEŹ UDZIAŁ W ĆWICZENIU NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

13 lipca
– 1 Brygada Pancerna w Warszawie – www.1bpanc.wp.mil.pl
– 10 Brygada Logistyczna w Opolu – www.10blog.wp.mil.pl
– Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie – www.cssp.wp.mil.pl
– Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach – www.cpdmz.wp.mil.pl
– 9 Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim – www.9pr.wp.mil.pl

20 lipca
– Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce – www.cpsp.wp.mil.pl
– 6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie – www.6bpd.wp.mil.pl
– 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim– www.25bkpow.wp.mil.pl

27 lipca
– Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – www.cswlpoznan.wp.mil.pl

3 sierpnia
– 17 Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie – www.17wbz.wp.mil.pl

10 sierpnia
– 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie – www.21bsp.wp.mil.pl
– 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku – www.18pr.wp.mil.pl
– Centrum Szkolenia Artylerii I Uzbrojenia w Toruniu – www.csaiu.torun.pl

17 sierpnia
– 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku – www.15gbz.wp.mil.pl

24 sierpnia
– 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku – www.7bow.wp.mil.pl
– 1 Pułk Saperów w Brzegu – www.1psap.wp.mil.pl
– 2 Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie – www.2pr.wp.mil.pl

Odwiedź 1. Warszawską Brygadę Pancerną i podejmij „Wojskowe Wyzwanie”
Rzut granatem, poznanie podstawowych rodzajów broni strzeleckiej, biegi zespołowe i indywidualne, paintball – to wybrane elementy programu, realizowanego w ramach akcji „Wojskowe Wyzwanie”. Akcja jest kontynuacją kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i odbędzie się 13 lipca
br. w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie dla polskich Sił Zbrojnych? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Jeśli tak, to zapraszamy do warszawskiej brygady, gdzie będziesz mógł przekonać się jak wygląda służba żołnierza zawodowego.
Czekamy na Ciebie 13 lipca br. od godz. 10.00 do 19.00 na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.
Tego dnia możesz być jednym z nas. Zaprezentujemy m.in. zajęcia z udzielania pomocy przedmedycznej, uzbrojenie i sprzęt naszej jednostki. W punkcie rekrutacyjnym będzie można dowiedzieć się jakie możliwości stwarza służba w Wojsku Polskim, jak wygląda proces rekrutacji oraz poznać ofertę edukacyjną naszej armii.”

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału, regulamin akcji oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej: https://1bpanc.wp.mil.pl/…/2019-07-011-zostan-zonierzem-rp…/

Data publikacji 5 lipca 2019

Wyniki rekrutacji 2019/2020

Informujemy, że wyniki rekrutacji  na rok szkolny 2019/2020 będą dostępne w sekretariacie szkoły 03 lipca 2019r. od godziny 10:00.

Data publikacji 3 lipca 2019

Wyniki egzaminów maturalnych

 
Absolwenci!
Przypominamy, że wyniki egzaminów maturalnych będą 04.07.2019r.
Również od 4 lipca będą do odebrania świadectwa dojrzałości.
Informujemy też, że deklaracje o przystąpieniu do egzaminów
poprawkowych będzie można składać do 11.07.2019r.
Data publikacji 3 lipca 2019