Aktualności Technikum Mundurowego Chojnice

Akcja „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Drodzy uczniowie i absolwenci Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach

Przedstawiamy Wam ofertę Ministerstwa Obrony Narodowej na wakacyjny czas:

„W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

Czekamy na Was. Już dziś możecie sprawdzić, co trzeba zrobić, aby dołączyć do najlepszych.

WEŹ UDZIAŁ W ĆWICZENIU NA TERENIE JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

13 lipca
– 1 Brygada Pancerna w Warszawie – www.1bpanc.wp.mil.pl
– 10 Brygada Logistyczna w Opolu – www.10blog.wp.mil.pl
– Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie – www.cssp.wp.mil.pl
– Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach – www.cpdmz.wp.mil.pl
– 9 Pułk Rozpoznawczy w Lidzbarku Warmińskim – www.9pr.wp.mil.pl

20 lipca
– Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce – www.cpsp.wp.mil.pl
– 6 Brygada Powietrznodesantowa w Krakowie – www.6bpd.wp.mil.pl
– 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim– www.25bkpow.wp.mil.pl

27 lipca
– Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – www.cswlpoznan.wp.mil.pl

3 sierpnia
– 17 Brygada Zmechanizowana w Wędrzynie – www.17wbz.wp.mil.pl

10 sierpnia
– 21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie – www.21bsp.wp.mil.pl
– 18 Pułk Rozpoznawczy w Białymstoku – www.18pr.wp.mil.pl
– Centrum Szkolenia Artylerii I Uzbrojenia w Toruniu – www.csaiu.torun.pl

17 sierpnia
– 15 Brygada Zmechanizowana w Giżycku – www.15gbz.wp.mil.pl

24 sierpnia
– 7 Brygada Obrony Wybrzeża w Słupsku – www.7bow.wp.mil.pl
– 1 Pułk Saperów w Brzegu – www.1psap.wp.mil.pl
– 2 Pułk Rozpoznawczy w Hrubieszowie – www.2pr.wp.mil.pl

Odwiedź 1. Warszawską Brygadę Pancerną i podejmij „Wojskowe Wyzwanie”
Rzut granatem, poznanie podstawowych rodzajów broni strzeleckiej, biegi zespołowe i indywidualne, paintball – to wybrane elementy programu, realizowanego w ramach akcji „Wojskowe Wyzwanie”. Akcja jest kontynuacją kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i odbędzie się 13 lipca
br. w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie dla polskich Sił Zbrojnych? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Jeśli tak, to zapraszamy do warszawskiej brygady, gdzie będziesz mógł przekonać się jak wygląda służba żołnierza zawodowego.
Czekamy na Ciebie 13 lipca br. od godz. 10.00 do 19.00 na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.
Tego dnia możesz być jednym z nas. Zaprezentujemy m.in. zajęcia z udzielania pomocy przedmedycznej, uzbrojenie i sprzęt naszej jednostki. W punkcie rekrutacyjnym będzie można dowiedzieć się jakie możliwości stwarza służba w Wojsku Polskim, jak wygląda proces rekrutacji oraz poznać ofertę edukacyjną naszej armii.”

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału, regulamin akcji oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej: https://1bpanc.wp.mil.pl/…/2019-07-011-zostan-zonierzem-rp…/

Data publikacji 5 lipca 2019

Pobór miar

Uwaga. W dniach 18 lipca i 29 lipca o godz. 11:00 odbędzie się  w szkole pobór miar celem uszycia mundurów. Osoby przyjęte do klasy pierwszej są zobowiązane do wyboru jednego terminu.

Data publikacji 3 lipca 2019

Wyniki rekrutacji 2019/2020

Informujemy, że wyniki rekrutacji  na rok szkolny 2019/2020 będą dostępne w sekretariacie szkoły 03 lipca 2019r. od godziny 10:00.

Data publikacji 3 lipca 2019

Wyniki egzaminów maturalnych

Absolwenci! Przypominamy, że wyniki egzaminów maturalnych będą 04.07.2019r. Również od 4 lipca będą do odebrania świadectwa dojrzałości.
Informujemy też, że deklaracje o przystąpieniu do egzaminów poprawkowych będzie można składać do 11.07.2019r.
Data publikacji 3 lipca 2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

W dniu 19 czerwca 2019 r. o godzinie 8:00 odbyło się uroczyste wręczenie świadectw i zakończenie roku szkolnego dla klas 1-3. Po powitaniu zebranych przez Panią Dyrektor, odczytaniu listu od Pana Prezesa Pawła Duzdowskiego, krótkich życzeniach od Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Filipa Króla, rozdaniu świadectw uczniom wyróżniającym się w nauce, głos zabrała Pani Dyrektor Anna Henszke, gratulując nagrodzonym, dziękując uczniom za ten ostatni rok, za pracę i zaangażowanie, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w nauczanie i wychowanie uczniów; wszystkim za wysiłek i pracę na rzecz szkoły. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych, spokojnych wakacji.

Galeria

 

Data publikacji 25 czerwca 2019

Uwaga absolwenci.
Wyniki egzaminów maturalnych będą 04.07.2019r.
Deklaracje o przystąpieniu do egzaminów poprawkowych
będzie można składać do 11.07.2019r.

Data publikacji 25 czerwca 2019

Wakacje

Data publikacji 21 czerwca 2019

Data publikacji 18 czerwca 2019

Data publikacji 18 czerwca 2019

Szeryf Praw Dziecka

Podczas uroczystego zakończenia roku mundurowego, które odbyło się 12 czerwca 2019 roku na Placu Flagowym przy Szkole Technicznej BZDZ zostały wręczone nominacje oznaczeń „Szeryfa Praw Dziecka UNICEF”. W naszej szkole „Gwiazdami Szeryfa” zostali oznaczeni Dyrektor Anna Henszke, Pan Maciej Jaworski oraz ks. Daniel Ciemniewski. Jest to szczególne wyróżnienie, gdyż przyznawane zostało przez społeczność uczniowską. Przypominamy, „Szeryf Praw Dziecka” to osoba, która odznacza się wzorową postawą  wobec dzieci (młodzieży), podejmująca działania na rzecz dzieci wykraczające poza standardowe obowiązki zawodowe, organizująca przedsięwzięcia o charakterze profilaktyki zdrowotnej, przeciwdziała sytuacjom zagrażającym zdrowiu i życiu, podejmuje działania na rzecz promowania i przestrzegania praw dziecka.

Data publikacji 18 czerwca 2019

Data publikacji 10 czerwca 2019

Data publikacji 9 czerwca 2019

Hazard? Nie, dziękuję!

W środę, 29.05.2019 r. w klasach trzecich odbyły się zajęcia z przedstawicielem Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gdyni nt. Hazard? Nie, dziękuję!

Galeria

Data publikacji 5 czerwca 2019

Cyberprzestępczość i bazpieczne korzystanie z Internetu

W piątek 31 maja w klasach trzecich odbyły się zajęcia z przedstawicielem powiatowego Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na temat cyberprzestępczości i bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

Data publikacji 5 czerwca 2019

Dzień Dziecka

W sobotę 1 czerwca 2019r. uczniowie naszej Szkoły Brajan Klimek, Weronika Sikora, Filip Kaszubowski, Iga Kurzyńska, Dominik Szymański, Marcelina Niesłona, Weronika Labun, Irena Stoltmann, Natalia Czarnowska, Marta Ziełkowska, Wiktoria Lubiewska, Dawid Maliszewski, Beata Kuchenbecker oraz Łukasz Stosik mimo upalnej pogody dzielnie pomagali organizatorom (Promocja Regionu Chojnickiego i Resler Junior) przy imprezie pn. V Wielki Dzień Dziecka na chojnickim Starym Rynku.

Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły.

Galeria

Data publikacji 5 czerwca 2019

Data publikacji 31 maja 2019

Chojnicki Bieg Kadeta 2019

W czwartek, 23 maja 2019 r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Chojnickim Biegu Kadeta zajmując III miejsce. Wielkie Brawa i Gratulacje… Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agata Majer kl. 1a, Ewelina Doczyk kl. 1a, Patrycja Oszwałdowska kl. 1a, Kinga Skobel kl.1a,Karol Dobbek kl.1a, Dawid Dorau kl. 1a, Jakub Jodłowski kl. 1a, Łukasz Tylicki kl.1a, Hubert Behrent kl.2a,Jakub Jaracz kl.2a oraz Mikołaj Łudkowski z kl.2a zdobywając dla Szkoły trzy dyplomy i dwa puchary a dla siebie…moc wrażeń i radosnych chwil.

Galeria

Data publikacji 24 maja 2019

Wojewódzkie zawody pierwszej pomocy

W niedzielę,19 maja 2019r. odbyły się w Sopocie wojewódzkie zawody pierwszej pomocy. Naszą szkołę ponownie reprezentowała drużyna w składzie: Klaudia Gwizdała, Agata Łobocka, Aleksandra Figat, Paulina Falba i Wiktoria Pałubicka. W etapie okręgowym XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dziewczyny zajęły 5 miejsce. Serdeczne gratulacje.

Galeria

Data publikacji 20 maja 2019