Aktualności Technikum Mundurowego Chojnice

KADECI KLAS POLICYJNYCH ŚLADAMI SWOJEGO PRZYSZŁEGO ZAWODU

Wczoraj uczniowie klas II i III profilu policyjnego Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach. uczestniczyli w wyjedzie dydaktycznym zorganizowanym przez opiekuna klas policyjnych asp. sztab. Dariusza Piekarskiego. To już kolejna wizyta uczniów profilu policyjnego, biorących udział we wszechstronnych zajęciach szkoleniowych, przeprowadzonych przez wykładowców Szkoły Policji w Słupsku. Młodzi adepci sztuki policyjnej uczestniczyli m.in. w zajęciach w zakresie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ponadto uczniowie zapoznali się z obiektami symulacyjnymi, które wykorzystywane są do zajęć, w których na co dzień uczestniczą policjanci odbywający szkolenie. W trakcie ćwiczeń uczniowie klas mundurowych wcielali się w role pozorantów interweniujących w różnych sytuacjach, w których w rzeczywistości uczestniczą funkcjonariusze policji. Uczniowie zapoznali się też z systemem szkolenia policjantów podczas prezentacji filmów dydaktycznych na ten temat, zwiedzili nowoczesną strzelnicę, na której policjanci odbywają programowe strzelanie. Dzięki uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Słupsku po raz kolejny uczniowie klas policyjnych mieli okazję zapoznać się z systemem szkolenia policjantów. Dzięki takim wizytom uczniowie mogą w sposób praktyczny poznać system szkolenia i zakres wykonywanych zadań przez policjantów. Przyszli adepci wrócili do szkoły pełni wrażeń, mając jednocześnie nadzieję powrotu do Szkoły Policji, tym razem w charakterze jej słuchaczy.

Galeria

Do matury pozostało


W ostatnich dnia stycznia uczniowie piszą próbne egzaminy maturalne.
Po studniówkowych przeżyciach, nadszedł czas wzmożonej nauki.
Uczniom życzymy połamania pióra.

Uwaga!

Nowy plan lekcji od 04.02.2019

Prosimy o zapoznanie się.

Studniówka 2019

19 stycznia 2019 roku odbyła się studniówka rocznika ’99. Uczniowie zaczęli ją minutą ciszy w związku z śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie pięknym tanecznym krokiem tradycyjnie zatańczyli Poloneza o którego układ zadbała Pani Katarzyna Ambryszewska. Nie obeszło się bez przemówień oraz podziękowań dla głównych organizatorek z klasy 4A Joanny Szewy oraz Aleksandry Janty.

Galeria zdjęć

„Prawdziwą miarą człowieka jest to,
jak traktuje kogoś, kto nie może nam się w żaden sposób odwdzięczyć”
   -Ann Landers

Wojskowy Dzień Szkoleniowy

W dniu 26.01.2019 uczniowie klasy I o profilu wojskowym uczestniczyli w Wojskowym Dniu Szkoleniowym. Odbyło się strzelanie z pistoletu pneumatycznego oraz musztra. W trakcie zajęć teoretycznych uczniowie zapoznali się z budową granatów RGM-42 i F-1 oraz z zasadami posługiwania się kompasem – busolą.

Z wizytą u Policjantów

Uczniowie maszerowali do Policji Uczniowie z Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach z klas o profilu policyjnym, odwiedzili w wtorek policjantów chojnickiej Komendy. Młodzież podczas tej niedługiej ale intensywnej i pełnej atrakcji wizyty dowiedziała się sporo o pracy policjantów.  Profilaktyk chojnickiej Komendy asp. szt. Dariusz Piekarski który oprowadzał młodzież po Komendzie zapoznał ich ze specyfiką i charakterystyką pracy w Policji, opowiedział im czym zajmują się poszczególne wydziały, zespoły i sekcje jakie znajdują się w Komendzie. Młodzi ludzie odwiedzili stanowiska kierowania chojnickiej komendy. Zapoznali się ze sprzętem,  łącznością oraz monitoringiem pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Policjant przedstawił młodym ludziom charakterystykę służby oficera dyżurnego, który kieruje pracą wszystkich funkcjonariuszy zarówno komendy jak i podległych komisariatów. Policyjna izba zatrzymań – kolejny element wycieczki, wywołała wśród uczniów bardzo duże zainteresowanie. Profilaktyk przekazał im wiedzę na temat zasad umieszczania osób zatrzymanych czy doprowadzonych do wytrzeźwienia w policyjnych celach. Nasi młodzi goście mogli też praktycznie zapoznać się ze sprzętem oraz wyposażeniem policyjnym jaki używany jest przez funkcjonariuszy podczas służby itp.. O specyfice pracy policjantów prewencji oraz zespołu dochodzeniowo – śledczego opowiadała młodzieży mł. asp. Sielska Irena. Kolejnym ważnym miejscem, które mogli zobaczyć była pracownia techników kryminalistyki. Policjant zajmujący się tą szczególną praca przeprowadził krótką prelekcję na temat zabezpieczania śladów. Młodzież miała okazję w praktyce zapoznać się z pobieraniem śladów daktyloskopijnych , dokonywała odbicia i zabezpieczenia śladów własnych linii papilarnych. Policjanci przekazali naszym gościom sporo informacji o pracy policjantów, o tym, że są zawsze gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy. Młodzież, która już posiadała sporo wiedzy o Policji, kształcąc się i zdobywając wiedzę w kierunku „technik logistyk w mundurze” w Chojnicach, pytała funkcjonariuszy o zasady i tryb przyjęcia do służby w Policji. Jak sami zapewniali, wiele z nich swoją przyszłość zawodową wiąże właśnie z policyjnym mundurem. Liczymy na to, że ta wizyta pozwoli im na podjęcia takiej właśnie decyzji. Wycieczka ta to jedna z form współpracy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach i chojnickiego Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach.