Aktualności Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim

Wycieczka do Londynu

W dniach 04-09. 06. 2018 r. uczniowie Szkoły Technicznej Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego wzięli udział w warsztatach językowych w Londynie. Były one uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, geografii i historii.

Wyjazd na warsztaty dał uczniom możliwość poznania wielkiej metropolii, jaką jest Londyn. Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych, które odbywały się w terenie, w naturalnych codziennych sytuacjach. Wyjazd ten był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz mobilizacją do dalszej nauki.

Program zwiedzania obejmował między innymi: Tower of London, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, Oxford Street. Ponadto podziwialiśmy piękny Londyn z London Eye i rejsu statkiem po Tamizie. Spacerowaliśmy również po Westminsterze, obok Pałacu Buckingham i po Parku Królewskim w Greenwich. To tylko część miejsc, które odwiedziliśmy. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały wychowawczynie klas: I TL – P. Aneta Gałkiewicz i II TL – P. Anna Szczerbik.

Dziękujemy BZDZ za dofinansowanie wycieczki i umożliwienie wspaniałych przeżyć.   

Kierownik wycieczki

Anna Szczerbik

Rozgrywki o Puchar Dyrektora Szkoły

Od kwietnia do czerwca 2018 r. w naszej szkole miały miejsce rozgrywki sportowe w piłkę nożną o Puchar Dyrektora Szkoły Technicznej BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim. W rozgrywkach udział wzięły trzy zespoły.

Celem rozgrywek było:

  • upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia,

  • zapewnienie uczniom uzdolnionym sportowo warunków do rozwoju swojego talentu,

  • kształtowanie umiejętności zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, pełnej pozytywnych emocji i zgodnie z zasadami „ fair play”.

I miejsce i Puchar zdobyła klasa II TL,

miejsce II – klasa I TL

miejsce III- klasa III TL.

Wszystkim zespołom gratulujemy!

Nauczycielka wychowania fizycznego

Dzień Języków Obcych

6 lutego br., w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Głównym celem tego przedsięwzięcia było propagowanie nauki języków obcych. Klasa III TL przygotowała program edukacyjno -rozrywkowy, dzięki któremu starali się uświadomić swoim kolegom korzyści płynące z uczenia się języków obcych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.

Dnia 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Podczas uroczystości Pan Dyrektor powitał wszystkich uczniów, szczególnie nowy rocznik. Życzył sukcesów i zapału do pracy.

Giełda szkół

W dniu 25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Stawkach odbyła się Giełda Szkół. Pośród stoisk najbardziej widocznym i cieszącym się dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej było stoisko naszej szkoły. Uczniowie: W. Ruprecht, M. Ciurlik, B. Pawlak, B. Jóźwiak i K. Stasiński wraz z opiekunem p. kpt. Arturem Wiszniewskim prezentowali sprzęt i umundurowanie szkoleniowe. Były rozdawane ulotki informacyjne o szkole.

IMG_2010 IMG_2011 IMG_2012

Wycieczka do Pieczysk

Dnia 19 kwietnia klasa pierwsza i druga technikum logistycznego w Aleksandrowie Kujawskim pojechała na trzydniowy obóz do Pieczysk.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy zakwaterowani, a potem zaczęły się zajęcia.

Tego dnia mieliśmy zajęcia z policjantami, ratownikami i strażą dotyczące ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze, a później uczestniczyliśmy w spotkaniu z panią, która opowiedziała nam o złych skutkach uzależnień.

Po kolacji mieliśmy czas wolny przeznaczony na grę w piłkę nożną, siatkówkę i rozmowy, dzięki czemu mogliśmy się lepiej poznać z uczniami z innych szkół.

Następnego dnia po śniadaniu podzielono nas na trzy grupy i rozpoczęliśmy zajęcia praktyczno-prewencyjne z Brygadą Logistyczną. Zajęcia odbywały się na plaży. Podczas tych zajęć uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy, ewakuowania rannych z pola walki i opatrywania ich, poruszania się na pojazdach, odczytywania punktów na mapie, rozkładania i składania broni, strzelania z broni pneumatycznej, poruszanie się w grupach na polu walki, rozkładania radia, czołgania się z amunicją, zakładania ubrania ochronnego, walki wręcz. Była też gra w paintball.

Po zajęciach mieliśmy ognisko i grochówkę.

Trzeciego dnia o godzinie 10:00 poszliśmy na apel pożegnalny, na którym było podsumowanie całego wyjazdu. Spakowaliśmy się i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Aleksandrowa Kujawskiego. Wyjazd był bardzo udany.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. o godz. 10:30.
O 11:30 udamy się na Plac Lotników Polskich na miejskie uroczystości z okazji 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz 98 rocznicy Lotnictwa Polskiego.
Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Dla jednych był to dobry rok, dla innych nieco gorszy. Mamy nadzieję, że wszystkie klasy spotkają się w takim samym składzie. Miniony rok najlepiej może wspominać uczennica I klasy, Luiza Urbańska, która ukończyła rok nauki z wyróżnieniem. Warto dodać, że Luiza jest pierwszą osobą w historii naszego technikum, która zdobyła świadectwo z paskiem. Serdecznie gratulujemy!
Wszystkim życzymy udanych, wesołych i bezpiecznych WAKACJI!!!

Rekrutacja 2016/2017

Drodzy Gimnazjaliści,

Mundurowa Szkoła Techniczna prowadzi nabór do Technikum Logistycznego.

Oferujemy kształcenie w bardzo atrakcyjnym zawodzie jakim jest TECHNIK LOGISTYK, oferujemy ponadto PROFILE MUNDUROWE;

1. Profil Strażacki,

2. Profil Wojskowy,

3. Profil Policyjny,

4. Profil Służby Więziennej.

Dodatkowo nasi uczniowie mogą uzyskać możliwość podchodzenia do kursów zawodowych zupełnie za darmo, jest ich bardzo wiele. Nasza szkoła dopłaca także do Prawa Jazdy, a także płaci stypendia dla wyróżniających się uczniów. Zajęcia z musztry oraz zajęcia karate są ogólnodostępne dla wszystkich. Nasi uczniowie mają możliwość wyjazdów szkoleniowych, nocnych zajęć z musztry, oraz licznych wycieczek.

Zapraszamy do murów naszej szkoły, w budynku Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Lotników Polskich w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Długa 8.

Dokumenty można pobrać na stronie naszego technikum. Podania można składać w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy