Aktualności Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim

Wyróżniony wpis

Drzwi Otwarte w Technikum Mundurowym BZDZ – 15.04.2019r

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów oraz uczniów kl. 8 szkół podstawowych chętnych do obejrzenia naszej szkoły technikum mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim na drzwi otwarte które odbędą się 15.04.2019r godz 9.00. Podczas drzwi otwartych będziecie mieli możliwość obejrzenia sprzętu specjalistycznego, karabinów, pistoletów, hełmów i kamizelek taktycznych na jakich odbywa się szkolenie w naszej szkole. Uczniowie klas I,II i III zaprezentują szereg ciekawych pokazów takich jak musztra paradna, pokaz tworzenia szyków bojowych, zatrzymywania pojazdów i ich przeszukiwanie, pokaz ratownictwa straży pożarnej itd. Zostaniecie zapoznani z programem nauczania i programem obozów specjalistycznych w których nasi uczniowie biorą udział. Podczas pokazów będzie możliwość spróbowania pysznej grochówki wojskowej oraz kiełbasek z grilla. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Start drzwi otwartych 15.04. o godz 9.00. Można potwierdzić swoją obecność telefonicznie – dzwoniąc do sekretariatu szkoły BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim – zapraszamy serdecznie

Giełda w Stawkach i Zakrzewie 28.03.2019r

W dniu 28.03. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem kpt. rez Wiszniewskim Arturem uczestniczyli w giełdach szkół organizowanych w Stawkach oraz w Zakrzewie. Nasz punkt informacyjny cieszył się dużą popularnością wśród uczniów zarówno klas 8 jak i gimnazjalnych o czym świadczy fakt wydania ponad 30 kwestionariuszy osobowych. Kandydaci pytali się o proces szkolenia, obozy, profile i kursy a także szeroko interesowali się prezentowanym przez nas sprzętem szkoleniowym.

Zajęcia dzienno-nocne z I klasą 22.03-23.03

W dniu 22.03. uczniowie klasy I TL uczestniczyli w zajęciach dzienno-nocnych. Szkolenie rozpoczęliśmy sposobami oddawania honorów w WP, następnie odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy i taktyki. Procedury pierwszej pomocy dotyczyły resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pozycji bezpiecznej, opatrywania złamań, zranień a także zapobiegania zakrztuszeniom. Po zajęciach z pierwszej pomocy i przerwie na kolację przeszliśmy na salę gimnastyczną i przygotowywaliśmy się do pokazów taktycznych na giełdę szkoły. Dziękuję wszystkim za dużą frekwencję na zajęciach i zaangażowanie.

Spotkanie z przedstawicielem 8BOT.

W dniu 18.03.2019r uczniowie klas III i IV TL wzięli udział w spotkaniu informacyjnym z przedstawicielem 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej – Szefem sekcji współpracy cywilno-wojskowej mjr Jakubem Węcławowiczem. Na spotkaniu oficer 8BOT przedstawił uczniom zasady naboru oraz możliwości jakie stwarza jednostka dla uczniów chcących wstąpić do służby w OT. Zaprezentowany został film promocyjny żołnierzy którzy wstąpili do OT oraz szczegółowy harmonogram czynności jakie trzeba wykonać by wstąpić do OT. Spotkanie było bardzo udane i jak to sami uczniowie stwierdzili – wyjaśniło wszelkie wątpliwości. Współpraca naszej szkoły z JW 8BOT stwarza dla uczniów szereg nowych możliwości w realizacji zamierzonych celów wstąpienia w szeregi żołnierzy OT. Dziękujemy bardzo Panu majorowi Węcławowiczowi za poświęcony czas i organizację spotkania.

Wręczenie awansów dla klas I,II i III

W dniu 14.03.2019r uczniowie klas I, II i III uczestniczyli w uroczystości wręczenia awansów za wysokie wyniki w nauce. Wręczenia certyfikatów awansowych zatwierdzonych przez Prezesa Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Pawła Duzdowskiego dokonała Dyrektor BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim – Aneta Gałkiewicz oraz nauczyciel szkolenia mundurowego kpt. rez Artur Wiszniewski. Wszystkim awansowanym uczniom serdecznie gratulujemy wyników w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do celu oraz życzymy dalszych sukcesów.

8 Brygady Obrony Terytorialnej w naszej szkole

Zajęcia informacyjne i spotkanie z przedstawicielami  odbędą się w dniu 18.03. Na zajęciach tych przedstawiona zostanie specyfika pracy i naboru do jednostek OT oraz możliwości dla młodzieży z naszych klas mundurowych w wieku 18 lat. Zapraszamy na spotkanie wszystkie zainteresowane, pełnoletnie osoby. Godzina spotkania zostanie ustalona do dnia 14.03. Zapraszamy również zainteresowanych absolwentów naszej szkoły!

Nabór uczniów do klas I technikum mundurowego BZDZ Aleksandrów.

Od dnia 04.03.2019r rozpoczęliśmy nabór uczniów do klas I technikum logistycznego BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim. Odwiedzimy ponad 40 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, a także będziemy brali udział w giełdach szkół w Stawkach 28.03. godz 10.00, w Zakrzewie 28.03. godz 13.45, w Aleksandrowie Kujawskim w dniu 03.04. – dworzec, w Ciechocinku w Publicznym Gimnazjum oraz 15.04 – w Aleksandrowie Kujawskim na terenie naszej szkoły oraz specjalnie dla uczniów klas 8 w dniu 31.05 na które serdecznie zapraszamy. 

Uczniowie klasy I podczas ładowania magazynków.

Na jednej z zajęć z Edukacji Wojskowej uczniowie klasy I zapoznani zostali z budową magazynków 7,62mm kbkAK oraz budową pocisków 7,62mm x 39 i 9mm parabelum. Całość zajęć podsumowaliśmy wykonaniem normy z ładowania magazynków gdzie najlepsze wyniki uzyskali:
klasa ITL
– Kuba S – 45s
– Oliwia Dz – 50s
– Julia Sz – 51s
Klasa II TL
– Rafał B – 38s
– Mateusz J – 36s
– Jakub S – 41s
– Jakub R – 45s
Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dobrych wyników!

Walentynkowy Turniej – piłki siatkowej

Organizatorem i realizatorem tego turnieju był Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunem, nauczycielką wychowania fizycznego Anną Szczerbik.

W turnieju wzięły udział reprezentacje klas I-IV w składach:
Klasa I TL: Kacper Radaczyński, Bartosz Praszyński, Patryk Jakubczak, Jakub Śmigielski, Klaudiusz Sokół , Jakub Świtalsk.
Klasa II TL: Dawid Sobierajski, Filip Dwojak, Piotr Golec, Adrian Roszak, Julian Wnukowski, Mateusz Jakubowski.
Klasa III TL: Natalia Śmieszna, Krzysztof Chełminiacki, Kacper Kamedulski,
Konrad Stasiński, Gabriel Błachowicz, Tomasz Nowak, Szymon Oleśkowski.

Klasa IV TL: Bartosz Nowak, Mateusz Kalota, Adrian Durys, Kornel Delikat, Piotr Sawicki.
Uczniowie rywalizując między sobą, przeżywając każde zwycięstwo czy porażkę, zachowywali się bardzo kulturalnie i przestrzegali zasad „ fair play”.
W turnieju sportowym zaangażowana była pośrednio cała młodzież szkolna, która żywo kibicowała swoim drużynom.

  •  Mecz o I miejsce w turnieju to mecz pomiędzy klasami IV TL a II TL. Mecz był emocjonujący i bardzo wyrównany, choć należy podkreślić, że klasa IV grała w niepełnym składzie.
  •  Mecz o III miejsce w turnieju to mecz pomiędzy klasami III TL a I TL. Oba zespoły do końca grały z dużym zaangażowaniem.

Mistrzami szkoły w roku szkolnym 2018/2019 zostali uczniowie – siatkarze z klasy IV TL.
Wice-mistrzostwo zdobył zespół klasy II TL ( Mistrzowie ubiegłego roku szkolnego), a klasa I TL zajęła miejsce III.
Turniej przebieg w sympatycznej atmosferze. Uczniom dopingowali nie tylko uczniowie ale i nauczyciele.
Taki turniej pokazuje zaangażowanie i pozwala wykazać się zdolnym uczniom, którzy nie trenują na co dzień tej dyscypliny sportowej.
Należy również podkreślić włożony wysiłek oraz chęci do organizacji i przeprowadzenia rozgrywek przez Samorząd Uczniowski w składzie: Roksana Fido, Natalia Śmieszna, Zuzanna Sikorska i Julia Szczepanowska.
Podziękowania dla uczniów pomagających podczas sędziowania turnieju  :)

opiekun i organizator turnieju

Turniej Counter-Strike: Global Offensive 2018

Dnia 7 grudnia 2018 r. w naszej szkole obyły się zawody w grę Counter-Strike: Global Offensive. Organizatorami turnieju była klasa III. U dział w turnieju brały klasy I, II i III. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym do jednego zwycięstwa. Rozgrywki było można oglądać w specjalnie przygotowanej do tego klasie. Pierwszy mecz odbył się pomiędzy klasą I i II na mapie de_cache. Klasa II świetnie poradziła sobie po stronie antyterrorystów, dzięki czemu wynik do połowy to aż 15:0. Mecz zakończył się bardzo pewnym zwycięstwem 16:0. Następny mecz rozegrała klasa III z I na mapie de_inferno. Po lekkich problemach po stronie atakującej zwyciężyła klasa III. Ostatni, finałowy mecz odbył się pomiędzy klasą II i III na mapie de_mirage i decydował on o tym, która klasa zostanie mistrzem szkoły. Mecz był w miarę wyrównany jednak klasie III zabrakło pewności siebie i ulegli klasie II, która wygrała cały turniej. Gratulujemy klasie II zwycięstwa i dziękujemy pozostałym klasom za udział w rozgrywkach i uczniom za gorący doping.