Aktualności Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim

Andrzejkowy Turniej Piłkarski

Uczniowie naszej szkoły 28 listopada brali udział w Andrzejkowym Turnieju Piłkarskim, organizowanym przez Kolegium Kujawskie. Sportowa wytrwałość, zdrowa rywalizacja i hart ducha spowodowały, że chłopcy zajęli pierwsze miejsce! Jesteście niezwyciężeni. Gratulujemy i napawa nas ogromna z Was duma.
 
  

Otrzęsiny Klas Pierwszych

4 grudnia w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klas I organizowane i prowadzone przez Panią Beatę Borowicką i uczennicę klasy II TL Julię Szczepanowską. Uczniowie stawali do wielu konkurencji a między innymi: picie mleka z miseczki, rysowanie portretu wychowawcy, wędrówka z jajkami na czas, jedzenie jabłka bez użycia rąk, worek Świętego Mikołaja – czyli zbieranie fantów od kolegów i koleżanek z klasy itd. Ostatecznie zwyciężyła klasa 1A.

Narodowe Święto Niepodległości – Aleksandrów Kujawski

W dniu 11.11.2019 r. uczniowie klasy 1b (Julia Madajczyk, Miłosz Czekała oraz Weronika Baranowska) wraz z Panią mgr Karoliną Liberacką uczestniczyli w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości na rynku w Aleksandrowie Kujawskim. Przedstawiciele i delegacja z naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja wraz z delegacjami władz samorządowych, organizacjami i instytucjami państwowymi a także mieszkańcami Aleksandrowa Kujawskiego.

Narodowe Święto Niepodległości – Apel szkolny

W dniu 08.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym zebrali się by uczcić pamięć o Narodowym Święcie Niepodległości. Pani v-ce dyrektor Aleksandra Kondrat przedstawiła i przypomniała uczniom zarys historyczny naszego święta. Apel uświetniła chwila wspólnego odśpiewania Roty. O godz 11.11. uczniowie zebrali się kolejny raz by wraz z innymi szkołami i instytucjami w całej Polsce zaśpiewać Hymn Polski, by uczcić pamięć o żołnierzach poległych podczas Odzyskania Niepodległości.

Strzelanie…

W dniu 05.11.2019 r. uczniowie klas III i IV mieli możliwość wykonania strzelania z 7,62 mm kbkAK oraz 9 mm pistolet Glock i 9 mm pistolet CZ. na strzelnicy Petrucishooting w Gęsinie. Podczas strzelania rozegrany był mini turniej strzelecki pomiędzy uczniami oraz realizowane punkty szkoleniowe z łącznych czynności do strzelania, składania i rozkładania broni oraz ładowania magazynków do kbkAK. Najlepszym strzelcem okazał się uczeń klasy III Piotr Golec, II miejsce zdobył Gabriel Błachowicz, III miejsce Dominika Jabłońska. W kategorii pistolet najlepszą okazała się Oliwia Madajczyk oraz Kacper Kamedulski. Po zakończonym strzelaniu uczniowie poczęstowani zostali wojskową grochówką a najlepsi strzelcy otrzymali pamiątkowe koszulki od prezesa strzelnicy Pana Bartosza Pietruszki. Do zobaczenia na kolejnym strzelaniu.

Akcja „Mundurowa Pamięć”

Akcja „Mundurowa Pamięć” oraz Grobownictwo Mundurowe w Aleksandrowie Kujawskim. W dniu 31.10.2019 r. uczniowie klas mundurowych Technikum Mundurowego w Aleksandrowie Kujawskim złożyli znicze na grobach mogił zbiorowych ofiar terroru hitlerowskiego z okresu II Wojny Światowej, mogiły zbiorowej ofiar niemieckiego bombardowania lotniczego we wrześniu 1939 r. (57 ofiar) , mogile zbiorowej ofiar niemieckiego bombardowania lotniczego we wrześniu 1939 r. (17 ofiar), oraz kwatery żołnierzy Wojska Polskiego z 1920 r. –
na cmentarzu katolickim w Aleksandrowie Kujawskim. Zgodnie z tradycją uczniowie posprzątali grobowce oraz złożyli znicze by zaznaczyć wyrazy szacunku wobec zmarłych a także by kultywować patriotyzm i podtrzymanie tradycji.

8

Przekazanie obowiązków Dyrektora Szkoły

W dniu 04.11.2019 r. w obecności Prezesa Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Pana Pawła Duzdowskiego i grona pedagogicznego szkoły, Pani Aneta Gałkiewicz przekazała dotychczas pełnione obowiązki Dyrektora szkoły Pani Małgorzacie Żbikowskiej. Prezes BZDZ wręczył‚ Pani Anecie Gałkiewicz podziękowanie za dotychczasową pracę i złożył życzenia dalszego, pełnego realizowania się w zakresie nauczyciela logistyki. Uczniowie naszej szkoły nagrodzili i podziękowali gromkimi oklaskami oraz bukietami kwiatów za rozwój naszej szkoły i włożony wkład pracy w jej kształtowanie. Po podziękowaniach Pan Paweł Duzdowski wręczył‚ akt mianowania nowej Pani Dyrektor Małgorzacie Żbikowskiej oraz Pani v-ce Dyrektor Aleksandrze Kondrat którym życzył samych sukcesów zawodowych oraz dalszego rozwoju naszej szkoły by nauka w niej stawała się coraz bardziej owocna. Pani Dyrektor Małgorzata Żbikowska życzyła samych sukcesów uczniom i całemu gronu pedagogicznemu.

 

 

Spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji

W dniu 29.10. 2019 r. odbyły się zajęcia informacyjne dla uczniów klas 1 z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Zajęcia miały na celu przybliżyć problematykę i specyfikę pracy w policji, sposoby rekrutacji do różnego rodzaju służb oraz omówione zostały zasady rozwoju i kształcenia podczas służby w policji. Pan aspirant Krzysztof Chojnacki odpowiadał na pytania uczniów związane z pracą w policji oraz profitami jakie czekają na młodych kandydatów.